Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem przy podłaczeniu drugiego routera do Fun Box 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Problem przy podłaczeniu drugiego routera do Fun Box 2.0

U mnie to menu wygląda trochę inaczej ale to pewnie mniej istotne. Najważniejsze to to czy wystarczy teraz przepiąć kabel w tplinku do wejścia WAN (czy tam Internet bo chyba tak jest oznaczone)? Oczywiście teraz jest połączony w Funboxem kablowo LAN-LAN. Wtedy opcja Acess Point się pojawi? Teraz nigdzie jej nie ma.

Anonim

Nie dotyczy

Problem przy podłaczeniu drugiego routera do Fun Box 2.0

@adamr1984  WAN port w TP-Link, chyba niebieski kolor, tam wepnij kabel biegnący od FunBox, tyle w temacie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Problem przy podłaczeniu drugiego routera do Fun Box 2.0

@adamr1984: jak nie widzisz opcji AP to patrzysz w złym miejscu. Zgodnie z dokumentacją:

 

https://static.tp-link.com/2020/202010/20201020/1910012597_Archer%20AX10(EU&US)1.0_UG_V1.pdf

 

ten ruter ma tryb AP, opis konfiguracji jest tożsamy z tym co napisał @Anonim i znajduje się na stronie 18 podlinkowanej instrukcji.

 

Co do obcinania pasma to nie ma żadnych racjonalnych powodów żeby tak się działo. Stawiam na felerne okablowanie. U mnie sieć jest znacznie bardziej rozbudowana i niczego mi nie obcina.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Problem przy podłaczeniu drugiego routera do Fun Box 2.0

Udało się wszystko znaleźć. Po prostu w tym menu jest w innych miejscach ale na spokojnie się udało zmienić go jako punkt dostępu tak więc wielkie dzięki. Co nie zmienia faktu, że różnicy żadnej i teraz tak... Do tej pory miałem swój sprzęt (LInksys) jako modemo-router. Funboxa mam dosłownie od kilku dni i nie pamiętam czy sprawdzałem predkość odkąd go mam. Może tu jest problem i on tak obcina bo po odłączeniu Tp-Linka jest to samo? Zamiast ok 2,3 to max 1,7. Tak mieszkam daleko od ich rozdzielni czy jak to się zwie i szybszego łączą nie będę miał.

Podłączyłem Funboxa ze względu na telefon Voip, którego złącza linksys nie miał.

Anonim

Nie dotyczy

Problem przy podłaczeniu drugiego routera do Fun Box 2.0

@adamr1984  jeśli wolne łącze masz internetu, to dodatkowy router, ani go nie przyspieszy, ani go nie spowolni, zgłoszenie zrób, może coś poprawią.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Problem przy podłaczeniu drugiego routera do Fun Box 2.0

Tak się zrobi zwłaszcza, że przynajmniej raz w roku muszę to robić. Przetrasują i na rok jest spokój.