Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 17
  • 0

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

Cześć, czy istnieje możliwość podłączenia drugiego routera do FB 6 w celu używania go jako wzmacniacza wifi? Ewentualnie czy istnieje możliwość podłączenia własnego urządzenia jako główny router? Zasięg z FB 6 nie przechodzi przez wszystkie ściany w domu. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

Z opisu @BranQoo  zagaduje że im będzie prościej tym lepiej 😎

Kupić dobry router i nie za drogi, tu 2 są polecone, ustawić jako Punkt Dostępu i tyle, podmiana routera FunBox 6 wymaga pewnej wiedzy i nie każdy to ogarnie, ale jak nie ma Orange TV autor i dekoderów, to pomożemy 😃

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

@BranQoo  kup dowolny router z trybem Punktu Dostępu (ASUS RT AX55), podłączysz go kablem LAN do FunBox 6 i tyle.

Podmiana FunBox 6 nie jest tak prosta, trzeba zgłosić zapotrzebowanie na ONT (konwerter do światłowodu), bo zmieniasz lokalizację FunBox 6, wtedy podpinasz Asus-rt-ax55 przykładowo  do ONT od Orange 😉

Tańsza opcja drugiego routera, co wzmocni zasięg wi-fi, to TP-Link Archer C6, mam go i zasięg bardzo dobry wi-fi, cena też niska, da się ustawić jako Punkt Dostępu i rozszerzy mocno zasięg sieci wi-fi 😉

FUNBOX-3-0-konfiguracja-routera-TP-Link-Archer-C6 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6


@BranQoonapisał(-a)

Cześć, czy istnieje możliwość podłączenia drugiego routera do FB 6

Można podłączyć wszystko co ma gniazdko eternetowe.

w celu używania go jako wzmacniacza wifi?

Wzmacniacze WiFi współdziałające z FB6 to raczej tylko można wynająć od Operatora (tzw. SWB), ale to jest ekstra płatne. Jednak zdaje się, że Tobie nie o wzmacniacz chodzi tylko generalnie o poprawienie sygnału WiFi. Do tego wystarczy zwykły ruter, zakupiony sprzęt trzeba odpowiednio skonfigurować (w tryb AP) a WiFi w FB wyłączyć zupełnie.

Ewentualnie czy istnieje możliwość podłączenia własnego urządzenia jako główny router? Zasięg z FB 6 nie przechodzi przez wszystkie ściany w domu. 

To zależy od tego czy masz TV czy nie. Jeśli nie masz TV to sprawa jest relatywnie prosta, i sprowadza się do uzyskania zewnętrznego ONT. To może być trudne. Jeśli masz IP TV to odradzam, konfiguracja nie jest jawna (więc nie wiadomo co doradzać). Jeśli dom jest duży, to do równomiernego, mocnego pokrycia pojedynczy AP może nie wystarczyć (i wtedy sprawy się komplikują).


Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

Z opisu @BranQoo  zagaduje że im będzie prościej tym lepiej 😎

Kupić dobry router i nie za drogi, tu 2 są polecone, ustawić jako Punkt Dostępu i tyle, podmiana routera FunBox 6 wymaga pewnej wiedzy i nie każdy to ogarnie, ale jak nie ma Orange TV autor i dekoderów, to pomożemy 😃


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 17
  • 0

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

Dzięki wszystkim za pomoc. Wziąłem swój router i zrobiłem z niego repeater. Wrzuciłem na piętro domu i śmiga jak szalone teraz. 

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

@BranQoo  to fajnie że sobie poradziłeś 😉

Jak będziesz miał, jakiś problem jeszcze, to śmiało pytaj 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

Witam, a to Wi-Fi w fb6 to trzeba wyłączyć jak się chce podłączyć drugi router? Bo do FB mam podłączone kilka rzeczy na parterze a na pietrze nie mam zasięgu żeby podłączyć TV i konsole


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

Nie trzeba, możesz używać z sieci wifi funboxa i z routera podłączonego kablem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6


@Loockashnapisał(-a)

Witam, a to Wi-Fi w fb6 to trzeba wyłączyć jak się chce podłączyć drugi router? Bo do FB mam podłączone kilka rzeczy na parterze a na pietrze nie mam zasięgu żeby podłączyć TV i konsole


Oczywiście że nic nie musisz koniecznie wyłączać. Tylko wtedy będziesz miał dwie (lub więcej) WiFi w domu i jeśli będziesz się przemieszczał (np. z telefonem) to mogą być zakłócenia w dostępie. Poza tym tam, gdzie zasięgi poszczególnych AP ("drugi ruter" powinien być w trybie Access Point czyli AP) będą na siebie zachodziły, to te urządzenia będą sobie przeszkadzały. Dlatego zawsze radzę zastąpienie a nie uzupełnienie WiFi FB. Talk mam i nie narzekam, ale oczywiście YMMV. Do naprawdę komfortowego pokrycia całego piętrowego domu przez jednolitą sieć WiFi trzeba trochę zainwestować w okablowanie i porządny system typu mesh. Wtedy także WiFi FB jest zbędne.

Czy przez "TV" rozumiesz udostępnienie internetu swojemu smart TV czy też podłączenie dekodera IP TV Orange? Jeśli to pierwsze to OK, ale jeśli to drugie, to dekoder musi być podłączony kablem lub ewentualnie do WiFi FB6. Dekoder nie połączy się przez WiFi do niczego innego niż FB.

Co do konsoli to dostęp do internetu dostanie ona oczywiście z dowolnego AP, ale także w tym przypadku dużo lepszym pomysłem niż WiFi jest połączenie kablowe.