Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poblokowane porty a postawienie serwera minecraft


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Poblokowane porty a postawienie serwera minecraft

Witam serdecznie.

 

Właśnie zakupiłem usługę Orange światłowód 300mb/s. Wszystko ładnie działa, do tego nie mam zastrzeżeń, aż do momentu gdy chciałem postawić serwer Minecraft. Wiem jak to robić, serwer jest prywatny, dla mnie i kolegi, na poprzednim internecie działał bardzo ładnie. Teraz gdy chcę postawić serwer na IP wskazanym przez stronę http://whatismyipaddress.com/ i tym podobne cały czas wyskakuje mi błąd:

Pokaż szczegóły
[22:12:23] [Server thread/WARN]: **** FAILED TO BIND TO PORT! [22:12:23] [Server thread/WARN]: The exception was: java.net.BindException: Cannot assign requested address: bind [22:12:23] [Server thread/WARN]: Perhaps a server is already running on that port?

 

Stwierdziłem, że trzeba odblokować porty. Zrobiłem to, nawet Pan z BOK mi sprawdził wszystko, a błąd pozostaje. Nie mam już pomysłu co robić, a powoli zaczynam żałować wyboru. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc rozwiązać ten problem? W razie czego mogę powysyłać screeny itp. 

Ah, zapomniałbym. Posiadam Funboxa 2.0

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Poblokowane porty a postawienie serwera minecraft

Temat dla prawdziwego specjalisty. Ja zastanawiam się co by było, gdybyś zmienił router na inny?? Czy ten problem również by występował.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poblokowane porty a postawienie serwera minecraft

Musisz do loginu neostrady dodać przedrostek np. bez_ochrony-login@neostrada.pl
Więcej na http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4002357192,title,Bezpieczny-Dostep-,article.html

PS. Robisz to na własną odpowiedzialność.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Poblokowane porty a postawienie serwera minecraft

Jest to jedna z rzeczy którą poradził mi zrobić Pan z BOK'u. Potem zalecił zadzwonić do Orange Expert, ale powiedzmy sobie szczerze - nie zamierzam płacić 2 zł za minutę jeżeli coś nie działa, a powinno i to nie z mojej winy :/. Wracając do tematu. Włączony został tryb bez ochrony, a problem nie zniknął, porty - te do gier - wyglądają tak 

 Porty.png

Już naprawdę nie mam pomysłu co jest nie tak, czy chodzi o IP czy o te porty - czy może to wina routera? Kiedyś musiałem w toyi bezpośrednio podłączyć modem do komputera aby móc zahostować serwer na zewnętrznym IP.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poblokowane porty a postawienie serwera minecraft

To jeszcze zadam kilka pytań:
1) czy po loginie neo masz dopisek /ipv6? ew. dodanie, skasowanie coś zmienia?
2) czy problem dotyczy tylko gier na tych portal? czy inne serwisy (nie growe) też mają problemy? czy nie sprawdzałeś?
3) czy nie miałeś w ciągu ostatnich 93 dni informacji o cyber tarczy?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poblokowane porty a postawienie serwera minecraft

A czy na poziomie panelu founboxa jest wszystko ok?

 

tu jest dla liveboxa https://www.youtube.com/watch?v=W3T9XU4dzUQ ale zakładki są podobne


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Poblokowane porty a postawienie serwera minecraft

1. Na umowie jest w loginie /ipv6, ale ja loguję się bez niego. Słyszałem też o problemach z tym.

2.Sprawdziłem tylko na grach, ale na tej stronie są też inne porty: oto wynik (zaskakujący swoją drogą...)

 

Porty 2.pngPorty 2.png

 

To chyba bardzo nienormalne, skoro jest tryb bez ochrony, prawda?

3. Szczerze mówiąc nie, bo internet mam od dwóch dni 🙂

4. Na poziome funboxa wszystko jest ok, przynajmniej tak mi się wydaje. 

 

Zastanawia mnie czy jak bym ominął funboxa i podpiął kabel ze slave do komputera to by była różnica. Kiedyś też tak musiałem robić, bo w ipconfig pokazuje mi tylko IP wewnętrzne, a nie zewnętrzne. Dopiero jak podpinałem sam modem, bezpośrednio kablem do komputera to mogłem hostować bez przeszkód, IP też się zmieniało. Może w tym szukać problemu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poblokowane porty a postawienie serwera minecraft

Port 80 to są zwykle strony, więc jeśli internet Ci działa - to znaczy, że te zestawienie co używasz jest błędne.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Poblokowane porty a postawienie serwera minecraft

Może da się to sprawdzić jakimś innym sposobem?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poblokowane porty a postawienie serwera minecraft

To może wróćmy do początku.
Twoim celem jest postawienie serwera minecraft.
Jeśli w Panelu routera poustawiałeś NET i upnp, to od strony routera/sieci wszystko.

Reszta to już we własnym zakresie.

Jeśli masz jakiś błąd, to podaj jaki rodzaj serwera stawiasz, kilka lat temu się w to bawiłem, ale wydaje mi się, że po prostu przydałaby się pomoc jakieś informatyka ogarniętego w temacie serwerów gier.