Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Osobne ONT + Ubiquiti USG (UniFi Security Gateway)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 14
  • 0

Osobne ONT + Ubiquiti USG (UniFi Security Gateway)

Po długich bataliach z konsultantami i sztuczną inteligencją Orange (tragedia). Udało się! Zamówiłem usługę internetu do 600Mbit z Funbox 3.0 i osobnym urządzeniem ONT na moje wielokrotny prośby.

Dziś przyszedł monter. Podłączył Funbox 3.0 i internet działa. Zostawił mi również osobne urządzenie ONT.

 

Odłączyłem Funbox 3.0. Podłączyłem ONT do zasilania, podłączyłem świaatłowód, podłączyłem RJ45 do ONT i do Ubiquiti USG. Na ONT pali się na zielono dioda: POWER i OPTICAL i LAN.

Następnie zarejestrowałem konto na Mój Orange. Mam dostęp do swoich danych, faktur. Wszedłem w zakładkę bezpieczeństwo i jest tam mój login z domeną @neostrada.pl . Ustawiłem hasło.

 

Od konsultanta na czacie dostałem smsa z danymi konfiguracyjnymi (niby):

Annex A, protokol: PPPoE, enkapsulacja: LLC, 
uwierzytelnianie: PAP/CHAP, VPI: 0, VCI: 35,
DNS: 194.204.159.1, 194.204.152.34


1. Zalogowałem się do USG.

2. Wszedłem w konfigurację WAN.

3. Wybrałem protokół PPPoE

4. Podałem ten login neostrada.pl bez /ipv6 i hasło które ustawiłem

5. Ustawiłem VLAN na 35

6. Wpisałem DNS z sms

 

Efekt: internetu nie ma 😞

 

I już nie wiem co robię źle.


Zrzut ekranu 2020-10-15 o 17.02.42.png
34 ODPOW. 34

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Osobne ONT + Ubiquiti USG (UniFi Security Gateway)

Hey, popróbuj zmienić ustawienia z QoS Tag i Smart Queues. Może coś pomoże ?

W swoim przypadku na routerze TP-Linka pomogło zaznaczenie tej opcji 🙂

Screenshot_2020-10-15 Archer C6.png

 

___________________

* Scalenie dwóch postów – moderator Kinga


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 14
  • 0

Osobne ONT + Ubiquiti USG (UniFi Security Gateway)

Tej czyli której? 🙂

Zaraz sprawdzę czy to pomoże. Chociaż moim zdaniem w takiej konfiguracji już powinno działać 🤔

 

No, bo chyba wszystko to co opisałem wygląda ok? Nie pominąłem niczego? Nie muszą w Orange jakoś aktywować tego ONT?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Osobne ONT + Ubiquiti USG (UniFi Security Gateway)

Technik pozostawia ci aktywowane urządzenie. To już twój router odpowiada za połączenie z internetem. ONT jest "przeźroczyste" w tej kwestii.

Chodziło o 802.1Q Tag. Bez tego nie chciało zaskoczyć.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 14
  • 0

Osobne ONT + Ubiquiti USG (UniFi Security Gateway)

Próbowałem wpisać DNS i zostawić puste DNS.

Próbowałem zaznaczyć ten QoS Tag, ale mam tam wartości tylko od 1 do 7. Próbowałem 2 pierwsze i nic, zero efektu.

 

Zastanawiam się gdzie tkwi problem. Sprawdziłem na stronie orange ale login i hasło mam dobre 😕


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 14
  • 0

Osobne ONT + Ubiquiti USG (UniFi Security Gateway)

Klasyka gatunku.

 

Jak się okazało wpisywałem błędne hasło. Mimo, że zmieniałem je sam i wygenerowałem w 1Password. To zerknąłem w SMSy od Orange. I po ustawieniu tego hasła, był jeszcze jeden sms z innym hasłem. Nie wiem jakim cudem...

 

Problem teraz mam taki, że na Funbox monter wyciągnął 630Mbitów. A przez USG speedtest nie przekracza 500 Mbit 😕


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Osobne ONT + Ubiquiti USG (UniFi Security Gateway)

@Moody jak prędkość sprawdzasz, przez WiFi, czy na kabelku?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Osobne ONT + Ubiquiti USG (UniFi Security Gateway)

@Moody Sprawdź QOS i zapisy dot. priorytetów portów LAN. Może w zarządzaniu pasmem dla usług masz ograniczone do tej wysokości dla www? Zawsze możesz zerknąć do instrukcji i ustawień defaultowych i przywrócić do fabryki (po zapisaniu ustawień)

Przy problemach z hasłem kiedyś wystarczyło wpisać dla testu rejestracja@neostrada.pl i sprawdzić połączenie ze stroną Orange.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 14
  • 0

Osobne ONT + Ubiquiti USG (UniFi Security Gateway)

@ketrasaArturtak oczywiście kabelkim podpięty do switcha.

ONT -> USG -> switch -> rj45 do kompaA może kabel mi tu coś ogranicza (w co wątpię), bo mam przejściówkę z ethernet na thunderbolt.

 

 


@agat13napisał(-a)

@Moody Sprawdź QOS i zapisy dot. priorytetów portów LAN. Może w zarządzaniu pasmem dla usług masz ograniczone do tej wysokości dla www? Zawsze możesz zerknąć do instrukcji i ustawień defaultowych i przywrócić do fabryki (po zapisaniu ustawień)

@agat13tak jak na screenie powyżej widzisz. Nie mam ustawionego QOS.

QoS Tag - None
Smart Queues - odznaczone

 

I generalnie mam fabryczne ustawienia. Za dużo to ja tam nie grzebałem w tym USG.

 


@agat13napisał(-a)

Przy problemach z hasłem kiedyś wystarczyło wpisać dla testu rejestracja@neostrada.pl i sprawdzić połączenie ze stroną Orange.


Dzięki. Na przyszłość zapamiętam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Osobne ONT + Ubiquiti USG (UniFi Security Gateway)

@Moody Masz FB3.0. Podstaw na testy i zobacz czy na Twoim sprzęcie wróci to 650Mb/sek.

Masz na czym porównywać, a przelotkom nie wierz. Widziałem jak "gigabitowa" (wedle specyfikacji) wytrzymywała tylko 200Mb/sek, podczas gdy wbudowana karta dawała 960Mb/sek na speedtescie

Swoją drogą miałem kiedyś switcha, który z defaultu miał priorytet na portach...Fakt, oznaczone były różnymi kolorami, ale kto by tam się tym zainteresował po wyjęciu z pudełka, gdy czas nagli?