Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7659
  • 31

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

półkę wsadź do szafy, a na nią co zechcesz


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7659
  • 31

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada


@Anonimnapisał(-a)

@pirenej  ten sprzęt autora tematu, ma nie dopracowane oprogramowanie i tyle, Orange nie uprzyksza życia innym routerom, co innego jak router ma wadliwe oprogramowanie, czy może usterkę, bo tu też może być wada fabryczna [...] Orange monitoruje sieć, jak każdy inny Operator, to jednak nie nadzór czy zrywanie sesji na routerach nie Operatora, skoro jest ONT, to można podpiąć własny router, nic na bakier z umową 😎


No właśnie tak sądzę, że to badziewne omada tak reaguje na nadzór i monitorowanie, że uważa je za atak, bądż nic nie uważa i się wysypuje. Dlatego napisałem żeby Autor spróbował go skonfigurować mniej restrykcyjnie, o ile można.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 42
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Narazie wywaliłem Omade i postawiłem wszystko standartowo...jak pisałem wyżej.

Póki co działa dobrze / stabilnie, jedyny mankament to pingi są wyższe.

I tu małe sprostowanie odnośnie pingów z wpisu wcześniejszego.

Przy podłączeniu:

a) FunBox 3.0 + TL-SG2218 = Pingi > (5GHz 2/3ms | LAN 1/2ms)

b) ONT + ER605 + TL-SG2218 = Pingi > (5GHz 5/6 ms | LAN 1/2ms)

 

Ewidentnie w drugiej konfiguracji po 5GHz ping jest nieco wyższy...ale myśle że mieści w 

granicach dopuszczalnego "błędu"?

 

Co do routera o którym pisałem, innym niż ten który mam obecnie, bo może są lepsze, bardziej chodziło mi o coś bez Wifi z racji tego że ów router będzie zamontowany w szafie Rack która dla WiFi działa trochę jak "klatka faradaya", dlatego skłaniałbym się bardziej ku typowemu routerowi...ostatecznie z WiFi które można wyłączyć.

 

Anonim

Nie dotyczy

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

@sadaman  ty masz ten router TP-Link ER605 TL-R605 ?

Tam piszą aby aktualizować oprogramowanie, tak poza tym miałem sporo TP-Linków i nie było z nimi problemów, chyba że feler sprzęt, jak się cudak wysypuje, to reklamuj.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Jak na razie to tylko mogę się czepiać z czasem kiedy kontroler omada podłączy się do chmury. 

Czytając cały wątek to wychodzi na to, że jak jest podpięty kontroler to się robi źle. U mnie jest to podpięte pod Huawei B315s-22 od T-Mobile tak, żeby sobie działało zanim pojedzie na instalacje. Żadnych błędów niema. 

oc200.png


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 42
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Dokładnie. Problem zaczyna się w momencie podłączenie kontrolera - po wykonaniu adaptacji urządzeń.

Początkowo działa a po jakiejś godzinie zaczynają się problemy.

Po wykonaniu czystej konfiguracji ale bez kontrolera na tą chwilę wszystko działa ok.

Mam jeszcze pomysł by Kontroler zainstalować na NAS-ie na Docker Contenerze.

Ale na to potrzeba mi trochę czasu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 15
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Da się podpiąć pod ONT Orange UDM PRO. Działa doskonale. Teraz ogarniam (albo nie ogarniam) jak podłączyć IWU200 żeby mieć TV


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada


@1ukaSznapisał(-a)

Da się podpiąć pod ONT Orange UDM PRO. Działa doskonale. Teraz ogarniam (albo nie ogarniam) jak podłączyć IWU200 żeby mieć TV


Jakbyś mógł to ostatnie stwierdzenie doprecyzować to może byśmy Ci pokibicowali nieco bardziej aktywnie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 15
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Szukam możliwości ominięcia funboxa jako bezprzewodowego podłączenia IWU200 ( dekoder sagema do tv orange) do routera.

Posiadam UDM PRO który podpięty jest do ONT. Pomiędzy ONT a UDM PRO jest switch Ubi, który zrobiłem transparentny i tym sposobem na ONT jest również równolegle podpięty funbox 3.0, któremu zostawiłem włączony wifi na 5 żygahertców coby dalej dekoder tv działał po bezprzewodowym.W mieszkaniu mam dwa APki Ubi , Flexy  HD które bezprzewodowo nawet nie widzą dekodera, a ssid i hasła sklonowałem z funboxa

Niestety na razie nie znalazłem sposobu skutecznego podpięcia dekodera bezprzewodowo do udm'a.
Ba, zacząłem sprawdzać czy za pomocą LANA.

Więc na LANie już sprzęt jest widoczny i trzeba mu stworzyć osobny network na któym najprawdoposobnie zaczyna się zabawa z konfiguracją , vlanami , portami itp, ale to średnio mnie kręci bo decoder tv chciałbym mieć bezkablowo.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

@1ukaSz 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem więc dopytam. Masz równolegle podłączony do jednego ONT dwa rutery? I obydwa są zalogowane do sieci?