Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 42
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Dzień dobry

Krótkie pytanie:

Czy da się zewnętrzne ONT Orange światłowód połączyć z Ubiquiti UniFi UDM Pro?

Testowałem ostatnio system Omada z TP-Link, jednak do szewskiej pasji doprowadza mnie już

niestabilność tego systemu a zwłaszcza kontrolera który często gubi połączenie z konkretnymi elementami

sieci, co dzieje się najczęściej po zaniku zasilania czy restarcie sieci. Często też niektóry urządzenia trzeba konfigurować od zera ponieważ nie chce ich na nowo zainicjować.

Z drugiej strony z trzech urządzeń TP-Linka > Kontroler + Router + Switch, modyfikuje to do jednego urządzenia które wszystkie te komponenty ma już wbudowane w sobie.

 

Minus taki że UDM Pro to jedno urządzenie i jak coś nawali to lipa + jest droższe, Omada wychodzi taniej i wrazie problemów wymieniam to co szwankuje.

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

39 ODPOW. 39

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53257
  • 618

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

@sadamanJeśli ma obsługę VLAN-ów to powinien zadziałać na samym necie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 42
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

To muszę sprawdzić a najpierw zamówić. 

Póki co lata Omada.

Co ciekawe, jak teraz patrzę na dane z kontrolera, nagle przełącznik którego od wczoraj nie

mogłem ponownie zainicjować do kontrolera (wyświetlał adopted), nagle sam się zainicjował i 

obecnie mam (connected). Widać że system ma sporo błędów. Przełącznik to TL-SG2218.

Ręce opadają 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53257
  • 618

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

@sadamanTen TL nie ma typowego portu WAN (Ubiquiti ma) i stąd mogą wynikać problemy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 42
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Ja ma ONT podłączone do portu VAN w routerze TP-LINK TL-ER605, router jest połączony z przełącznikiem TP-LINK TL-SG2218 a do niego wpięty jest kontroler OC200.

Więc konfig raczej jest OK.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53257
  • 618

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

@sadamanNo tak to ok...3 w 1 to powinno działać lepiej 🙂 Jeśli kupisz (oczywiście koszty), to zawsze masz czas na testy i zwrot


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 42
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Zatem problem leży na 99% po stronie kontrolera Omady...niedopracowanie softu etc.

Dlatego też zastanawiam się na UniFi UDM Pro.

Pytanie czy się w to pchać czy czekać aż poprawią bugi w omadzie.

Anonim

Nie dotyczy

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada


@sadamannapisał(-a)

Zatem problem leży na 99% po stronie kontrolera Omady...niedopracowanie softu etc.

Dlatego też zastanawiam się na UniFi UDM Pro.

Pytanie czy się w to pchać czy czekać aż poprawią bugi w omadzie.


Nie pchał bym się w taki sprzęt, jest sporo innych urządzeń, kupujesz i testujesz, jak nie spasuje > to 14 dni na zwrot, za 3 razem trafisz na takie co ci spasuje 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

@Anonim @sadaman 


@Anonimnapisał(-a)


Nie pchał bym się w taki sprzęt, jest sporo innych urządzeń, kupujesz i testujesz, jak nie spasuje > to 14 dni na zwrot, za 3 razem trafisz na takie co ci spasuje 😉

Akurat co do możliwości UDM Pro to byłbym w 100% spokojny i w niego wejść spokojnie można. Oczywiste też jest, że jego konfiguracja jest nieco bardziej złożona niż wielu popularnych modeli ale to akurat wynika z ogromu możliwości. Mnie w nim nie pasuje tylko ten wentylatorek - poza tym - rakieta.

Pozdrawiam,

Tony.

Anonim

Nie dotyczy

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

@Tony  odniosłem się z odpowiedzią do kontrolera Omada, producent albo poprawi soft, albo i nie, więc bez sensu zakup, kupuje się sprawdzony sprzęt 😉