Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

@Anonim OK - źle zinterpretowałem twój post 😀 

 

Pozdrawiam,

Tony.

Anonim

Nie dotyczy

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

@Tony ale dałeś opinię o sprzęcie i to się liczy, autor tematu powinien to mieć na uwadze 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Mam OC200 wersja 5.0.30 i firmware 1.14.3 Bulid 20220112 bez switcha, jest router ER605 i EAP265 HD. Działa, ale mam to od dwóch dni.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 42
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Narazie w sumie bardziej z racji bez wyjścia, pozostaje system Omada / przekroczyłem na własne życzenie czas zwrotu produktu. Ale...chyba doszedłem do przyczyny z powodu której kontroler po zaniku zasilania miał problem z przyłączeniem się do chmury.

Po włączeniu w FB opcji bez ochrony, komunikuje się z chmurą bez problemu / testowana kilkukrotnie z odcinaniem zasilania /. 

Wniosek: Orange standartowo blokuje najwyraźniej któreś porty, które wykorzystuje OC200 do komunikacji z chmurą. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 42
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Powiem szczerze że jestem zawiedziony Omadą TP-LINKA

Mam ONT od Orange połączone do portu WAN ER605 który to jest połączony 

ze switchem zarządzalnym TL-SG2218.

Niestety internet klęka średnio raz na pół godziny, wraca po kilkunastu czasem i kilkudziesięciu sekundach.

Po takich przestojach w logach pojawiają się wówczas błędy jak na screenie...już nie mam pomysłów jak to obejść. Najczęściej jest ten sam adres MAC czasem zdarzają się inne.

Obecnie wróciłem do najprostszej konfiguracji:

FB 3.0 + TL-SG2218 jako switch.

 

 


IMG_2689.PNG

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

A nie możesz tego omada ustawić tak, źeby był mniej nerwowy? Kto to wie, czym tam Oranga bombarduje sprzęt klienta, zwłaszcza około nawiązania sesji, no bo jakiś tam nadzór prowadzi. Ale się nie dowiesz. Bo nie: "Nie ujawniamy szczegółów technicznych, które nie mają wpływu na doświadczenie klienta."

 

Anonim

Nie dotyczy

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

@pirenej  ten sprzęt autora tematu, ma nie dopracowane oprogramowanie i tyle, Orange nie uprzyksza życia innym routerom, co innego jak router ma wadliwe oprogramowanie, czy może usterkę, bo tu też może być wada fabryczna, podstawowy błąd w tym wypadku, to zakup sprzętu w ciemno i brak możliwości zwrotu po 14 dniach 😉

 

Jeszcze dodam:
Orange monitoruje sieć, jak każdy inny Operator, to jednak nie nadzór czy zrywanie sesji na routerach nie Operatora, skoro jest ONT, to można podpiąć własny router, nic na bakier z umową 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 42
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Ok, zrobiłem jeszcze próbę z routerem ER605 ale nie sparowanego z Omadą.

Działa oczywiście w połączeniu z TL-SG2218

W tej konfiguracji internet pracuje stabilnie, przerwy / zwiechy z netem przestały występować.

Czyli najprawdopodobniej sam kontroler OC200 tworzył problemy.

Inna sprawa że pingi na TP-Linku są odrobinę wyższe niż na FB3.0 (FB3.0 średnio 2ms, ER605 średnio 8ms). 

A jaki inny router byłbyś w stanie polecić do połączenia z ONT?

Anonim

Nie dotyczy

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Po kosztach to od Huawei czy Xiaomi 😄 Większy budżet to jakiś Asus, potrzebujesz normalny router, wybór jest duży  jedynie jak wi-fi ax chcesz, to będzie drożej, kupujesz i testujesz  15 dni na zwrot 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 42
  • 0

Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada

Rzecz w tym że nie potrzebuje routera z funkcją WiFi.

Urządzenie zamontowane jest w szafie Rack gdzie znajduje się ONT oraz Switch

Szukam czegoś co moge wsadzić do szafy.