Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.
Jeszczy tylko ostatnie pytanie.
Co do anten. Czy te routery w miarę sobie radzą z zasięgiem bez podłączania dodatkowych anten?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32545
  • 37273
  • 1375

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Na to nie ma reguły. Jeśli masz komórkę w Orange z LTE, to tak mniej więcej tak samo będzie działało w routerze. Jeśli są miejsca ze słabym zasięgiem, to wtedy warto zaopatrzyć się w antenę.

Pisałeś że masz telefon. Jak nie masz karty w Orange, kup starter za 5 zł, zarejestruj go, włącz pakiet na dzień i przetestuj. Tylko dobry test nie trwa 5 minut. Poświęć np. jedno popołudnie/wieczór - powiedzmy 4h i posprawdzaj siłę zasięgu. Bo takim teście najlepiej sam będziesz wiedział. Żadne mapki zasięgowe nie dadzą lepszego efektu. Tylko ważne by postawić telefon w dokładnie w miejscu planowanego umieszczenia routera (a nie przy oknie, jeśli np. router ma stać w przedpokoju, albo w innej części domu).

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Teraz właśnie mam kartę od internetu w telefonie, który obsługuje LTE. Smiga bardzo dobrze.
Wcześniej korzystałem z CMDA, ponieważ ciężko było z zasięgiem.
Teraz widzę, że jest ok.
Telefon pokazuje trzy lub cztery kreski zasięgu w LTE.
Z tego co piszesz powinno być ok. W razie czego zaopatrzyłbym się w jakieś anteny, ale myślę, że nie będzie takiej potrzeby.
Telefon jako router służy już trzy tygodnie i problemów nie ma.
Bardzo dziękuję Ci za pomoc.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32545
  • 37273
  • 1375

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Oki, nie ma sprawy, zapraszamy częściej na Nasz Orange 🙂

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 50
  • 0

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

właśnie wziąłem nową umowę internet mobilny optymalny z routerem orange airbox lte plus, wybrałem tego, bo ma duża pojemność baterii, dysk sieciowy wspólny, wyświetlacz kolorowy oraz 2 anteny 🙂

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 50
  • 0

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

no i mam router mobilny orange airbox plus i jetem zadowolony! zalety: 2 różne częstotliwości czyli 2,4 GHz i 5 GHz; aż 32 użytkowników w jednym routerze, możliwość ustawiania w trybie gości (16 normalny, 16 dla gości, każde ustawienie jest osobne); kolorowy wyświetlacz; czytanie sms-ów bezpośrednio w wyświetlaczu w routerze bez konieczność korzystania z komputera; udostępniania karty w internecie, w sieci lan, DLNA i USB; import i eksport ustawień pliku routera; wbudowana zapora; wbudowany USSD (kody ekspresowe) wady: mało kolorów w wyświetlaczu (dla mnie nieważne, że musi być dużo kolorów 😉 ), ale dzięki temu jest kolorowo :-); brak możliwość korzystania routera w komputerze jako modem (starszy model posiada modem dla komputera poprzez USB); trochę ciężki i gruby router (wiadomo, że jest to pojemniejsza bateria); wewnętrzna podwójna antena (trzeba zdjąć pokrywy, by korzystać); starsza wersja oprogramowania (usługa orange cloud nie istnieje) do zalogowania nie jest potrzebna nazwa użytkownika, wystarczy tylko hasło (starsze modele nie mają, chyba że jest jeszcze inna nazwa użytkownika?); a tak wczoraj ustawiłem tak aby nie było żadnych problemów z routerem i zapisałem ustawienia na wypadek gdyby wadliwie działała.