Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Niedługo będę przedłużał umowę.
Mam dylemat. Który router wziąć?
Na czym mi zależy?
Na dobrym zasięgu i stabilnym działaniu.
Wszystkie sprzęty podłączone będą przez WiFi.
ZTE ma port USB, ale z tego co czytałem to nie bardzo on działa. Czy coś się w tej kwestii zmieniło?
Nie ukrywam opcja dla mnie fajna, ale nie jest konieczna.
ZTE podobno ma też słaby panel konfiguracyjny (ubogi).
Co byście polecali?
A może coś jeszcze innego fajnego polecacie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Na to nie ma reguły. Jeśli masz komórkę w Orange z LTE, to tak mniej więcej tak samo będzie działało w routerze. Jeśli są miejsca ze słabym zasięgiem, to wtedy warto zaopatrzyć się w antenę.

Pisałeś że masz telefon. Jak nie masz karty w Orange, kup starter za 5 zł, zarejestruj go, włącz pakiet na dzień i przetestuj. Tylko dobry test nie trwa 5 minut. Poświęć np. jedno popołudnie/wieczór - powiedzmy 4h i posprawdzaj siłę zasięgu. Bo takim teście najlepiej sam będziesz wiedział. Żadne mapki zasięgowe nie dadzą lepszego efektu. Tylko ważne by postawić telefon w dokładnie w miejscu planowanego umieszczenia routera (a nie przy oknie, jeśli np. router ma stać w przedpokoju, albo w innej części domu).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Ja bym polecał only sim i zakup dobrego routera np: https://www.komputronik.pl/product/279519/zyxel-lte3301.html?gclid=CNvuq7jt8dMCFcGVGwodTwUF0A&gclsrc... Czasem lepiej dorzucić parę zł ale później nie narzekać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Zgodzę się z Tobą, ale na ten moment nie chciałbym raczej wydawać 500 zł na router. Choć propozycja bardzo fajna.
Interesuje mnie raczej coś w abonamencie z oferty Orange.
Nie potrzebuję niewiadomo czego, ale szajsu też bym nie chciał, a różnie z tym bywa.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Dokładnie różnie z tym bywa....ja osobiście bym chyba wybrał ariboxa, ale to moja opinia. Siostra żony korzysta i działa....chociaż czasem też potrafi się przywiesić.
Chociaż ZTE ma trochę lpesze parametry - ale jest za to większy....mhm........cieżkie pytanie zadaleś 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Jedno to urządzenie bateryjne przenośne, drugie to stacjonarne/domowe. Jak planujesz korzystasz z internetu? To dom, mieszkanie?
sprawdzałeś wcześniej zasięg? czy wchodzi w grę podłączenie anteny czy nie?
jaki potrzebujesz promień zasięgu wifi?
masz grube ściany w domu/mieszkaniu?
Anonim

Nie dotyczy

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Dokładnie, jeden router jest tzw routerem kieszonkowym, możesz go zabrać wszędzie a drugi raczej routerem domowym (stacjonarnym).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Bardziej potrzebuję routera do domu. Z tego co wiem ZTE też ma chyba baterię, ale na tym jakoś bardzo mi nie zależy.
Zasięg WiFi powinien być w całym domu.
Ogólnie dom piętrowy. Z zasięgiem WiFi jako tako problemu nie ma. Gdy telefon służy czasem jako router to bez problemu zasięg jest w całym domu.
LTE łapię, ale dobry zasięg mam tylko na górze.
Potrzebuję routera, który da mi jak największe możliwości i który jest w ofercie Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Wg mnie lepiej rozważyć ZTE MF 286 http://www.orange.pl/klienci_ind/modemy/zte/zte_mf286 lub Huawei B315 http://www.orange.pl/klienci_ind/modemy/huawei/huawei_b315.
Na pewno jeśli chodzi o LTE kategorii 6, to chyba tylko zostaje ZTE. Jeśli o konfigurację, to Huawei ale on jest gorszej kategorii.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 10
  • 2

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

@Piotrekk85a miałeś może doczynienia z B315?
Widziałeś panel konfiguracyjny?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Airbox LTE+ czy ZTE MF286?

Przez jakąś godzinę jak podłączałem znajomemu pierwszy raz internet. Tylko bardziej chodziło mi nie panel (bo one mają bardzo podobne opcje), tylko kwestia doboru anten i szukania support (moim subiektywnym zdaniem Huawei ma nieco lepszy w Polsce). Minusem to mniejsza kategoria LTE tego co podałem wyżej.