Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opóźnienia i utrata pakietów przez router podłączony do funboxa 2.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 24
  • 0

Opóźnienia i utrata pakietów przez router podłączony do funboxa 2.

Siema wszystkim

Podzielę się z wami moim problemem z którym mam nadzieję że jakoś mi pomożecie...

 

• Fundament problemów

Sprawa wygląda tak. Miałem problem z funboxem 2. Przegrzewał się, hałasował (mam namyśli dźwięk nadawany przez ten dławik czy tam moduł Wi-Fi pod dużym obciążeniem) dławił się przez dużą ilość rzeczy na głowie(telefon stacjonarny, telewizja i internet z którego zdarza się że korzysta 10 urządzeń na raz). Nadawał słaby zasięg, miał małe pole działania  a o 5G nic nie mówię.

 

• Pojawienie się i wcielenie w życie pomysłu na poprawę Wi-Fi

Mając w głowie to że ten router jest po prostu za bardzo obciążony skusiłem się na kupno i zamontowanie routera D-LINK DIR-2150 lecz kłopoty się nie zmniejszyły a jedynie podwoiły.

 

• Co zrobiłem i co próbowałem zmienić 

Podłączyłem router do funboxa kablem ekranowanym cat 5e (port LAN2 na funboxie i WAN na routerze).
Wyłączyłem nadawanie sygnału z funboxa i zacząłem korzystać z D-LINKA. Już wtedy pojawiły się większe opóźnienia i utraty pakietów. Zmieniałem wszystko dosłownie wszystko. Wyłączyłem nadawanie sieci 5G w d-linku, włączyłem i ustawiłem QoS, zmieniłem kanały nadawania sygnału ale dalej NIC!

Zmieniałem położenie routera, resetowałem ustawienia na PC i na obu routerach też bez skutków.

 

• zażenowanie.

No i nic. Internet działa tragicznie a nie mogę tego naprawić. Myślę że najbardziej ten problem dotyka mnie na PC. Korzystanie z TS`a i granie wymaga dobrego pingu i stabilności łącza a tutaj tego nie ma.

 

Więc jeżeli macie jakieś pomysły bądź przypuszczenia piszcie. Muszę to naprawić bo nie da się normalnie z tego korzystać bez wkur*a na twarzy :))

 

 


A w razie jakby ktoś chciał screena ustawień na routerach to proszę o danie znać.

Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Opóźnienia i utrata pakietów przez router podłączony do funboxa 2.

@p48l0  po pierwsze zrobiłeś  kaskadę routerów, nie dziwne, że to spowolniło net. Opóźnienia po wifi które ma obok drugie wifi, czyli się wzajemnie zakłócają, to normalne .

Połącz komp po kablu tylko do FB  I zrób test. Będziesz wiedział co tracisz 

Jeśli już musisz, to ustaw router nr2 w tryb Access Point i wyłącz wifi w FB 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Opóźnienia i utrata pakietów przez router podłączony do funboxa 2.

@p48l0  po pierwsze zrobiłeś  kaskadę routerów, nie dziwne, że to spowolniło net. Opóźnienia po wifi które ma obok drugie wifi, czyli się wzajemnie zakłócają, to normalne .

Połącz komp po kablu tylko do FB  I zrób test. Będziesz wiedział co tracisz 

Jeśli już musisz, to ustaw router nr2 w tryb Access Point i wyłącz wifi w FB 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 24
  • 0

Opóźnienia i utrata pakietów przez router podłączony do funboxa 2.

Dobrze a czy mógłbyś mi pokrótce wyjaśnić jak z tego D-LINKA zrobić access point?
Domyślam się że muszę wyłączyć na d-linku server dhcp ale co dalej?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Opóźnienia i utrata pakietów przez router podłączony do funboxa 2.

@p48l0 

Niefortunnie wybrałeś sprzęt. Nie nadaje się ani jako uzupełnienie ani jako zastępstwo FB2.

AP z niego zrobisz tylko "na siłę", tak jak piszesz wyłączyć DHCP i nie używać portu WAN - powinno wystarczyć, ale to nie jest konfiguracja do której ten sprzęt był zaprojektowany.

BTW: "5G" to może być w kontekście GSM, w kontekście WiFi to 5GHz. To jednak dość różne rzeczy.

Poza tym narzekasz na działanie WiFi, czy jesteś pewien że łącze internetowe działa poprawnie? Jaką masz umowę/łącze? Możesz pokazać parametry?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 24
  • 0

Opóźnienia i utrata pakietów przez router podłączony do funboxa 2.

No to troche lipa ale myśle że jak się da to dam radę ustawić to na "siłę"
Internet sam w sobie nie jest najgorszy. 77 pobierania 8 w górę i ping 20-30
Nie narzekam bardzo


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 24
  • 0

Opóźnienia i utrata pakietów przez router podłączony do funboxa 2.

Dobra jutro spróbuję to na spokojnie ogarnąć ale jak nie zadziała z tym routerem to ogarnę drugi. Dzięki wam bardzo za pomoc ale jak byście jeszcze mogli to podajcie nazwe jakiegoś routera który nadawałby się dobrze na takie właśnie zastosowanie z przeciętnie mocnym sygnałem (mocnym/dalekim) na trochę wiekszy jak średni dom. Z góry dziękuję i życzę co najlepsze. Pozdrawiam. @j131 @agat13 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Opóźnienia i utrata pakietów przez router podłączony do funboxa 2.

@p48l0 

Pewnie, spróbuj. Istotne jest to, żeby nie komplikować adresacji w LAN, wszystko powinno być w sieci zdefiniowanej przez DHCP FB. 

Alternatyw jest wiele, byle to coś miało tryb AP i kilka anten, tryb ac lub ax i powinno być OK.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Opóźnienia i utrata pakietów przez router podłączony do funboxa 2.

@p48l0  jako pierwsze ustaw wifi. Później wyłącz DHCP  I włącz uplink do switcha routera,  a nie do portu WAN I gotowe

Ja używam TP linka  AccessPointa i router Archer C7. AP na podsufitce korytarza na 1p obejmuje zasięgiem i parter.  Jestem zadowolony, bo ma i dobry zadieg i transfer przy ftth 300Mb/sek