Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT w Orange

Anonim

Nie dotyczy

ONT w Orange

@slav72  albo źle czytam, bez zrozumienia, albo on miał już ONT, więc dostał FunBox6, nic tam nie pisze o instalacji światłowodów, czasem takie coś przejdzie, ale nowe zamówienie ONT +FunBox6 raczej nie. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT w Orange

@Anonim przytoczyłem ten temat bo tam doczytałem że zamówił 600-kę z FB 6 + ONT i to dostał.

Anonim

Nie dotyczy

ONT w Orange

@slav72  ty tak wierzysz we wszystko, co ludzie piszą?

Internet wszystko przyjmie, mnie nic nie zaskoczy z tego nurtu 😃


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT w Orange

@Anonim przytoczyłem post co nie znaczy że twierdzę że to w 100% prawda, zresztą może @Sebrian87  niech się wypowie i jeśli tak jest w rzeczywistości to niech wstawi skan fragmentu umowy w którym jest wyszczególnione co ma w zestawie.

PS.

Za długo żyję na tym świecie żeby wierzyć we wszystko co ludzie mówią lub wypisują.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 27
  • 0

ONT w Orange

Witam!

 

Po raz drugi pada mój nick w tej dyskusji, więc chyba warto w końcu się odnieść 🙂

 

Drogi @irek6311 - sceptycyzm, czujność i umiarkowane zaufanie to cechy może nie zawsze najprzyjemniejsze wobec interlokutora, ale bez wątpienia przydatne w życiu. Jednakże w tym przypadku nie trzeba po nie sięgać.

 

Tak, mam w domu Internet Orange 600.

Tak, w ramach instalacji dostałem i FunBoxa 6, i zewnętrzne urządzenie ONT marki Huawei, o które poprosiłem konsultanta w czasie zamawiania usługi. Zarówno konsultant, jak i instalatorzy nie robili z tym żadnych problemów, jedynie na protokole przyjęcia sprzętów mam wymienione dwa urządzenia, a nie jedno.

 

Tylko od Ciebie zależy czy mi uwierzysz na słowo, czy też nie 🙂

 

Swoją drogą, to używam cały czas Fun Boxa. Na nasze potrzeby jest zupełnie wystarczający, Internet śmiga aż miło. A niepotrzebny router TP-Linka odsprzedałem ze zniżką sąsiadowi, bo skorzystał z oferty innego operatora.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

ONT w Orange

Ja też nie wiem o co chodzi w tej dyskusji w ogóle. Wokół tego ONT wyrosło tu na forum tyle mitów i teorii, że głowa mała.

 

Ja mam go co prawda z Funboxem 3, ale skoro Funbox 6 też go obsługuje, to takiej obsługi nie dodano bez celu, a więc dlaczego niby miałoby nie być możliwości, aby go dostać?

 

Chcecie jakieś skany umowy, ale w umowie nie ma mowy o ONT, jest sam Funbox i to jest normalne. Jedyna wzmianka to właśnie protokół sprzętu, tam jest on wpisany oprócz Funboxa, ale taki protokół sporządzają już w twojej obecności technicy.

 

Kolejny mit to jakieś walczenie o ONT etc. Fakt jest taki, że przy zamawianiu nawet nie trzeba o tym wspominać. Władzę tu ma technik, który może ci takie urządzenie dać przy instalacji. Zapytałem kiedyś technika jak instalował światłowód u sąsiada o ONT, powiedział, że przy zamawianiu nie trzeba tego jakoś dodatkowo zamawiać. Miesiąc później zamawiałem usługę dla siebie, przez stronę internetową, a tam nawet nie ma takiej możliwości, aby słowem o ONT wspomnieć. Przy samej instalacji poprosiłem o ONT, bo chciałem mieć możliwość własnego routera i nie było z tym żadnego problemu. Urządzenie dostałem, jest wzmianka na protokole, wszystko działa.

 

Ten mit, że trzeba o to walczyć, to jedynie w przypadku jak trafi się na ekipę techników, z którą z jakiegoś powodu nie da się dogadać, wtedy to faktycznie może być problem. Ale w takim przypadku to podejrzewam, że nawet wcześniejsze zapewnienia na infolinii nic by nie dały, skoro już fizycznie przy instalacji nie da się dogadać.

 

Ktoś tam pisał, że fizycznie kable w mieszkaniu mogą być takie, że użycie ONT jest preferowane i nawet wskazane. Oczywiście, że tak może być i dlaczego w takim razie nie można by dostać ONT? Absurd, oczywiście, że można. Na umowie jest Funbox 6, z takim przyjeżdżają technicy i dopiero oni dodatkowo mogą dorzucić ONT. Od samych techników mam info, że jakby system odrzucał dołożenie ONT to mogą zadzwonić, powiedzieć, że instalacja w lokalu go wymaga i tyle. Nikt przecież nie będzie przyjeżdżał i faktycznie sprawdzał, czy nie było możliwości instalacji bez ONT.

 

Kolejna sprawa, ograniczenie do 600 Mbit z ONT. Mnie to nie dotyczy, bo sam mam mniej, ale coś chyba jest na rzeczy. W sąsiednim budynku nie prowadzono światłowodów bezpośrednio do mieszkania, tylko wykorzystano istniejący Ethernet, a ONT są w skrzynce na klatce, gdzieś o tym pisałem już. Pytałem techników, jak byli u mnie, czemu tam tak to zrobiono, a u nas inaczej. Powody mało istotne, ale powiedzieli mi też, że zakładali już tam usługę i testowo puszczali 1Gb i nie było problemów, mogłoby to tak działać, ale Orange docelowo na wszelki wypadek zabroniło puszczać tam właśnie więcej niż 600 Mbit.

 

Z mojej strony chyba tyle, można wierzyć lub nie, ale tak to wygląda od strony osoby, która ONT posiada. Jeszcze raz mówię, co prawda z Funboxem 3, ale nie wierzę, że w przypadku 6 cokolwiek się w tej kwestii zmieniło.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 75
  • 0

ONT w Orange

Możesz zainstalować z odpowiednią wkładką przy mnie klient odłaczył HUa i zainstalował Mikrotika wszystko ładnie działało i działa do tej pory.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

ONT w Orange

@demolish1985  wskaż model wkładki i jej konfigurację na podstawie której rzekomo działa to jako ONT w sieci orange


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT w Orange

Niestety ale w Orange Polska nie ma wkładek SFP (to nie Francja) u nas tylko i wyłącznie zewnętrzne ONT lub wewnętrzne w operatorskim sprzęcie, więc @demolish1985  mylisz się tu przytoczę temat do poczytania https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/FRITZBox-5491-GPON/m-p/256772#M18258 .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ONT w Orange

@slav72Ja tam wierzę, że działa...metafizyka i rzeczy o których się filologom radzieckim nie śniło..jednak to wyższa szkoła jazdy i nie do eksperymentowania na żywym organizmie..

Oficjalnie nie można i tego się trzymajmy...