Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT w Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

ONT w Orange

@Piotrek94 niestety podłączanie własnego, nawet lepszego ONT nie jest możliwe. Nie przypiszesz do systemu, a bez tego ani rusz...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

ONT w Orange

Cześć. Mam pytanie ale odwrotne do większości tutaj. Posiadam Funbox 3.0 z zewnętrznym ONT. Gdybym chciał odłączyć ONT i pozostać tylko z samym Funboxem to wystarczy przepiąć światłowód do FB czy to nie takie proste? Ewentualnie czy na infolinii mi to wtedy zrekonfigurują czy koniecznie musi być technik u mnie żeby przepiąć światełko z ONT do FB?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

ONT w Orange

Wystarczy przepiąć światłowód do Funboxa, u siebie to testowałem i działało bez problemu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

ONT w Orange

Dzięki. Oczywiście razem z przepięciem światłowodu konieczne jest przekonfigurowanie Funboxa - zewn / wewn. ONT prawda? Zakładam, że operacja powrotna czyli powrót z samego Funboxa na zewn. ONT + Funbox również zadziała bezproblemowo? Sorry że tak drążę ale mam do wykonania przeorganizowanie sprzętów w domu a nie chciał bym się przypadkiem jakimś głupim ruchem odciąć od netu, szczególnie gdyby coś się miało zablokować i technik był niezbędny na miejscu.

Anonim

Nie dotyczy

ONT w Orange


@Mitarnapisał(-a)

Wystarczy przepiąć światłowód do Funboxa, u siebie to testowałem i działało bez problemu.


Co z autoryzacją ONT, bo jeśli autoryzowali ten osobny, to w FunBox jest bez autoryzacji, trzeba to zmienić w BOK, ja zmieniając router z wbudowanym ONT na sam ONT, musiałem zgłoszenie zrobić, autoryzowali zdalnie, ale czekałem 4godziny, bez netu wtedy byłem, ale dodam że dostawca netu nie Orange u mnie, może w Orange wszystko ma już autoryzację.... 🤔


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

ONT w Orange

Właśnie dlatego pytam czy nie trzeba czegoś autoryzować. U mnie wogóle było tak: technik najpierw właczył net na samym Funboxie. Później zapytany o zewn. ONT "przypomniał" sobie o nim i dopiero wtedy go podłączył po czym drugi coś klikał na telefonie i czekał aż się wszystko załaduje. Pytanie czy obydwa urządzenia są "znane" orange i nieważne co podepnę net ruszy, czy jednak zmieniając ONT z jednego na drugi trzeba coś przestawić w BOKu.

Anonim

Nie dotyczy

ONT w Orange


@nedalnibnapisał(-a)

Właśnie dlatego pytam czy nie trzeba czegoś autoryzować. U mnie wogóle było tak: technik najpierw właczył net na samym Funboxie. Później zapytany o zewn. ONT "przypomniał" sobie o nim i dopiero wtedy go podłączył po czym drugi coś klikał na telefonie i czekał aż się wszystko załaduje. Pytanie czy obydwa urządzenia są "znane" orange i nieważne co podepnę net ruszy, czy jednak zmieniając ONT z jednego na drugi trzeba coś przestawić w BOKu.


żeby działały oba ONT, ten wbudowany w FunBox 3.0 i ten zewnętrzny, trzeba mieć autoryzację na oba, nie wiem jak to jest w Orange, ale u mnie autoryzacja jest na jeden ONT, teraz na zewnętrzny, jakbym chciał podłączyć ten od dostawcy netu router z wbudowanym ONT, to muszę dzwonić do bok, lub zgłoszenie w ich panelu gdzie mam konto zrobić, niestety nie od razu to robią, jak się ma pecha to i 24godziny czekania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

ONT w Orange

W systemach Orange są oba urządzenia i na obu jest autoryzacja. Wiem, bo sam tak mam od kilku tygodni i wszystko działa niezależnie od tego czy podłącze z ONT, czy bez. Nigdzie dzwonić nie trzeba, ani wzywać techników. Jedynie trzeba wybrać odpowiednią opcje (wewnętrzny / zewnętrzny ONT) w konfiguracji Funboxa oraz oczywiście przepiąć sam kabelek 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

ONT w Orange

@Mitar kwestia ONT zależy jeszcze od tego kto jest właścicielem włókna. Jeżeli łącze działa na ksblach innego ISP (umowa BSA) to wtedy ONT jest innego producenta. Np dasan albo zte


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

ONT w Orange

Huawei HG8010Hv3 ten ont bez loga poprostu jest używany jeszcze dla innych operatorów w tym T-MOBILE. W innym województwie używane są jeszcze inne ONT np. NOKIA model G-010G-Q dla dostawców T-MOBILE, ORANGE, UPC, KLIKOM, UNINET.