Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT w Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

ONT w Orange

Z racji moich ostatnich przepraw ze zmianą dostawcą internetu postanowiłem podzielić się ciekawostką o której może nie wiedzą wszyscy, w Orange dają 2 różne ONT 

 

 

20201104_100346.jpg

Po lewej stronie Huawei HG8010H a po prawej Huawei HG8010Hv3

 

20201104_100450.jpg

 

Huawei HG8010H dodawany jest do Funboxa 2 a Huawei HG8010Hv3 do Funboxa 3

 

Poza rozmiarem i logiem Orange nie mają innych zewnętrznych różnic.

 

Rozstaw śrub : 

Huawei HG8010H -     60 mm

Huawei HG8010Hv3 - 47 mm

 

Tak wiem, że to własność Orange i zaraz idę oddać ten starszy.

110 ODPOW. 110

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ONT w Orange

@MitarFajne info. To powinno wylądować w bazie wiedzy podręcznej forum. Ostatnio uczestniczyłem w instalacji iDSL FTTH i dołączono ten mniejszy. Mi podano rozstaw śrub montażowych tego starszego i zgrzytając zębami musiałem śrubki przekręcać dla 4 ONT, bo nie pasowały przy montażu na ścianie 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

ONT w Orange

zmierzyłem rozstaw śrub i zaktualizowałem post.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

ONT w Orange

Coś się zmieniło w podejściu Orange do ONT?

Można już dostać ONT do FB3.0 bez łaski?

 

Mierzył ktoś pobór prądu HG8010Hv3 vs FB3.0?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ONT w Orange

@maker3 Zmieniło się. Kwestia zamówienia przy instalacji. 

Nie można porównać samego ONT z ONT wbudowanym w router, który pobiera zdecydowanie więcej prądu..


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

ONT w Orange

Możesz podać zużycie energii dla Huawei HG8010Hv3 vs Funbox 3.0 z aktywnym modułem ONT i bez.

Czy w Funbox 3.0 da się wyłączyć zasilanie modułu ONT w przypadku, gdy jest zainstalowany zewnętrzny?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

ONT w Orange

Huawei HG8010Hv3 :

3.5W - przy starcie
4.2W - połączony z siecią optyczną i lan

 

Funbox 3 :

7.8W - przy starcie
10.6W - odpalony z wifi


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

ONT w Orange

Czyli mając FB3 + ONT sumarycznie zużycie energii zwiększa się o 4,2W, bo w FB3 chyba nie spadnie z tytułu użycia zewnętrznego ONT. Nie jest to aż tak dużo.

Interesuje mnie to, gdyż do końca roku mam obiecany światłowód od ORANGE w miejsce obecnego DSL 80/8 na FB2.

Z moich analiz wynika, że instalacja znacznie mi się uprości, jeżeli zamówię zewnętrzny ONT.

Nie mam prostej możliwości dojścia światłowodem tam, gdzie obecnie stoi FB2, a skrętke CAT5 mam wszędzie.

Anonim

Nie dotyczy

ONT w Orange

@robik130  dziwne podejście do tematu masz, moduły czy urządzenia zużywają prąd jak są aktywne, czy korzystasz z wbudowanego ONT czy nie, zużycie jest prawie takie samo, to tylko konwerter 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

ONT w Orange

Witam,

Bardzo użyteczny temat. Zastanawiam się jednak, dlaczego wszystkie firmy wybierają ONT/routery z ONT firmy HUAWEI. Wolałbym coś jednak nie chińskiego, np. terminal optyczny Ubiquiti. Z tego co wiem własnego ONT nie można instalować i do tego generuje to dodatkowe koszty niestety...

P.S. Czy ktoś wie czy Orange wprowadziło już funkcję Bridge w Funboxie 3.0? Wolałbym puścić swój router za Funboxem o ile ma funkcję mostu.

Pozdrawiam,
Piotr