Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT czy Funbox 6.0

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

ONT czy Funbox 6.0

Hej!

Słyszałem wiele niepochlebnych opinii o FB3, ale podobno wraz z wyjściem FB6, sprawa się delikatnie zmieniła. Stąd moje pytanie: czy warto walczyć o ONT, czy FB6 jest na tyle dobry, że mogę mu zaufać i nie kupować dodatkowego routera? Brałbym łącze 600/100.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ONT czy Funbox 6.0

@ImToNy  dlatego też piszemy że FB 6 to całkowicie inna klasa sprzętu niż FB 3.0 i radzi sobie całkiem dobrze bez porównania lepiej niż trójka. Osobiście go posiadam i nie mogę narzekać 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28
Anonim

Nie dotyczy

ONT czy Funbox 6.0

@ImToNy  FunBox 6 jest dobry, powinien cię zadowolić, jeśli masz, czy planujesz Orange TV, to tym bardziej bez ONT,. Bo dóbr routera wtedy jest trudny. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13000
  • 53395
  • 620

ONT czy Funbox 6.0

@ImToNy wszystko zależy do czego chcesz używać samego routera. Jeśli zależy Ci ma ustawieniach bardzo zaawansowanych i masz bardzo rozbudowaną sieć w domu i urządzenia wymagające odpowiednich i specyficznych wartości do działania, to trzeba niestety zapoznać się dokładnie z możliwościami FB6..... 

Jeśli zaś masz oczekiwania na poziomie prostego rozdzielenia sygnału na urządzenia w podsieci wraz z wykorzystaniem wifi, to FB wystarczy. Jest w miarę niezawodny i najważniejsze, że wymienialny darmo...

Musisz sam ocenić


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ONT czy Funbox 6.0

@ImToNy  tak jak mówi @Anonim  sam FB 6 powinien Cię zadowolić, chyba że masz szczególne wymagania i potrzebujesz dodatkowych rozwiązań (np.firma to wtedy można się zastanowić dodatkowo nad ONT) ale do rozwiązań prywatnych w pełni sprawdzi się i wystarczy sam FunBox 6.

Anonim

Nie dotyczy

ONT czy Funbox 6.0

Ja wspomnę o kosztach, ONT i dobry router ok, dla wymagającego użytkownika, ale dobry router to koszt od 600 zł wzwyż i kwestia ustawienia go, menu bardzo rozwinięte i laik tego nie ogarnie, FunBox 6 z marszu ma wszystko ustawione, zmiany w menu są proste i wszystko działa. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

ONT czy Funbox 6.0

Znam się trochę na sieciach, myślę, że bym sobie poradził 😉 Najbardziej brakuje mi zmiany domyślnych DNSów, ale jakoś przeboję. Głównie chodzi mi o samą wydajność, nasłuchałem się wielu historii na temat tego jak FB3 zrywał połączenia, lagował, jak skakała prędkość. Jedyne czego oczekuję tak naprawdę to stabilna praca.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ONT czy Funbox 6.0

@ImToNy  dlatego też piszemy że FB 6 to całkowicie inna klasa sprzętu niż FB 3.0 i radzi sobie całkiem dobrze bez porównania lepiej niż trójka. Osobiście go posiadam i nie mogę narzekać 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

ONT czy Funbox 6.0

To mi wystarczy, dziekuje!

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13000
  • 53395
  • 620

ONT czy Funbox 6.0

@ImToNy to dobry modem jak na sprzęt dzierżawiony. Jak zawsze wiem, że jak się ma szczęście to się i na bubla trafi...widziałem modemy i routery z górnej półki, a uszkodzone. Reguły wiec nie ma, ale zaryzykuję twierdzenie, że narzekań zawsze więcej w necie bo po co ci, którym super działa mieliby wychwalać pod niebiosa sprzęt, ktory zachowuje się ok????


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

ONT czy Funbox 6.0


@ImToNynapisał(-a)

Znam się trochę na sieciach, myślę, że bym sobie poradził 😉

Najbardziej brakuje mi zmiany domyślnych DNSów, ale jakoś przeboję. Głównie chodzi mi o samą wydajność, nasłuchałem się wielu historii na temat tego jak FB3 zrywał połączenia, lagował, jak skakała prędkość. Jedyne czego oczekuję tak naprawdę to stabilna praca.


Z tym "radzeniem sobie" to móglbyś się zdziwić...

Sama zmiana DNSów jest dość łatwa, ale tylko przez ustawienie w sieci swojego serwera DHCP.

Co do wydajności i stabilności działania to mity - FTTH jest zwykle o galaktykę stabilniejsze niż miedź i wszystkie FB radzą z tym sobie adekwatnie.

Generalnie, tak jak już inni pisali jedynym przeciwwskazaniem jest dramatycznie uboga konfiguracja FB, mnie najbardziej brakuje możliwości zdefiniowania "statatic routes" - AFAIK to jest tak samo we wszystkich FB.

 

_____________

Wpis poddany edycji - Rafał