Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT Huawei plus Fritzbox 5590 SFP


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

ONT Huawei plus Fritzbox 5590 SFP

Czy można do portu SFP FritzBoxa podłaczyć wkładke SFP/RJ45 ?

________________
* Wydzielono z tematu FRITZBox 5491 GPON – moderator Kinga

7 ODPOW. 7

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

ONT Huawei plus Fritzbox 5590 SFP


@mikkkolajnapisał(-a)

Czy można do portu SFP FritzBoxa podłaczyć wkładke SFP/RJ45 ?


Można, ale nie wolno. Żadne wkładki nie są wspierane przez operatora, a tylko jego urządzenia mogą znaleźć się w sieci światłowodowej. Samemu nic ci zresztą nie wolno na tej sieci robić. Nic się w tym zakresie nie zmieniło od czasu OP.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

ONT Huawei plus Fritzbox 5590 SFP

Chodzi mi tylko oto która wkładka SFP/RJ45 będzie działała z Fritzboxem. Chcę podpiąć ONT Huawei HG8010H do portu SFP Fritzbox 5590. W zestawie mam tylko wkładki światłowodowe. Próbowałem z Wkładką HP i Serene ale nie działa. W załączniku Foto jak chciałbym wszystko podłączyć.

Podłaczenie rutara V1.jpg

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

ONT Huawei plus Fritzbox 5590 SFP

@mikkkolaj 

Przepraszam, źle cię zrozumiałem. Niestety z wyborem tej wkładki nie pomogę. Ale w sumie czy jesteś pewien że jest potrzebna? Dowolny istniejący port eternetowy powinien wystarczyć...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

ONT Huawei plus Fritzbox 5590 SFP

Tak wystarczy. Można użyć niebieskiego portu WAN, ale wtedy pod SFP musiałbym podpiąć NAS (chciałbym żeby dysk sieciowy był podpięty na min 2,5Gbit). To by była najlepsza opcja bo wtedy NAS byłby podpięty pod 10Gbit. Niestety w menu Fritzboxa jak wybiorę port niebieski jako WAN to wtedy port światłowodowy jest nie używany. Chyba będę musiał poszukać jakiegoś innego rutera.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

ONT Huawei plus Fritzbox 5590 SFP

@mikkkolaj 

Ale zanim znajdziesz to spróbuj używać w takiej konfiguracji. Zobacz czy w ogóle to o co się starasz będzie wązkim gardłem czy nie.

Co do wkładek to jest ich trochę na rynku - ceny są na poziomie kilkudziesięciu -  stu kilkudziesięciu  PLN więc jakieś tam opcje działania metodą prób i błędów też masz.

Widzę że nie żałujesz środków, więc na pewno oczekiwania masz bezkompromisowe. Ich zaspokojenie będzie wymagało trochę cierpliwości.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

ONT Huawei plus Fritzbox 5590 SFP

@mikkkolaj  chodzi o konwerter?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

ONT Huawei plus Fritzbox 5590 SFP

tak chodzi o konwerter SFP/RJ45 który będzie współpracował z Fritzboxem. Próbowałem z wkładkami Serene nexus 1Gbit i 10Gbit i HP 1 Gbit. Wkładka jest wykrywalna ale jako nieznana. Podłączam ONT i nic się nie dzieje w załączniku status wkładki.

SFP LAN Fritz5590.jpg

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga