Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy router nie łączy się z niektórymi stronami

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Nowy router nie łączy się z niektórymi stronami

Witam. Posiadam internet mobilny w Orange, niedawno po 2 latach korzystania wymieniłem przy okazji przedłużania router z alcatela 4g na ZTE mc801a 5g (oczywiście wiem, ze 5g nie mam, bo w internecie mobilnym w orange w najwyższym moim pakiecie 500gb nie ma 5g) i po tej wymianie na każdym urządzeniu nie działa większość stron internetowych, przykładowo: mogę wejść na YouTube, tabletowo, Facebook, ale nie mogę już na strone Orange, o2, lowcygier i wiele innych, większość nie działa i się nawet nie ładuje( tak samo aplikacje i gry), wyskakuje błąd „connection timed out” niezależne od tego z jakiej przeglądarki bym korzystał. Pisałem do pomocy technicznej i rozwiązywanie zgłoszenia trwało 5 dni po czym dostałem dziś rano wiadomość „w podanym obszarze występuje przeciazenie sieci i należy dokupić antenę zewnętrzna” - serio? Czy gdyby sieć była przeciążona, to poprzedni router jakim cudem dobrze działał? Karta zostala ta sama i po przełożeniu do poprzedniego routera normalnie wszystko działa, tylko w tym jest problem. Dodam, ze jakby sieć była przeciążona to chyba nie mógłbym ladowac bez problemu filmów na YouTube w 4K? Zasięg po zalogowaniu do strony administracyjnej routera tez 5 kresek z 5. Po podłączeniu routera kablem jest ten sam problem. Proszę o pomoc 😞 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Nowy router nie łączy się z niektórymi stronami

@ElSol na początek zmień w ustawieniach routera w sekcji połączenia wpis o wersji IP. Zaznacz, że ma to być IPv4 a nie IPv6 (jeśli masz taki wpis po prostu wpisz internet)

  • Nazwa konfiguracji: Internet IPv4
  • APN (punkt dostępu): internet
  • Nazwa użytkownika: internet
  • Hasło: internet
  • Uwierzytelnianie: PAP
  • Typ APN: default,supl
  • Protokół APN: IPv4
  • Protokół APN podczas roamingu: IPv4

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Nowy router nie łączy się z niektórymi stronami

@ElSol na początek zmień w ustawieniach routera w sekcji połączenia wpis o wersji IP. Zaznacz, że ma to być IPv4 a nie IPv6 (jeśli masz taki wpis po prostu wpisz internet)

  • Nazwa konfiguracji: Internet IPv4
  • APN (punkt dostępu): internet
  • Nazwa użytkownika: internet
  • Hasło: internet
  • Uwierzytelnianie: PAP
  • Typ APN: default,supl
  • Protokół APN: IPv4
  • Protokół APN podczas roamingu: IPv4

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Nowy router nie łączy się z niektórymi stronami

Teraz jestem w pracy, będę w domu koło 23, ale fakt. Mam coś takiego jak profil połączeń w opcjach routera i jest tam ustawione jakieś IPv6. Spróbuje to zrobić jak tylko wrócę 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1591
  • 5432
  • 59

Nowy router nie łączy się z niektórymi stronami

@ElSolNawet przy prawidłowej konfiguracji jaką podał @agat13  komunikat:

connection timed out

można dość często spotkać w związku z obciążeniem serwerów dedykowanych dla konkretnych stron i lub szukaniem drogi dostępu do serwerów. Często ponowna próba otwarcia strony wystarcza.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Nowy router nie łączy się z niektórymi stronami

Ponowne ladowanie nie działa, niezależnie o której godzinie, raczej o 3 w nocy nie ma takiego obciążenia i nie działają i tak, ale strony które działają wczytują się blyskawicznie, dużo płynniej niż na poprzednim routerze. Reset routera również nic nie daje 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Nowy router nie łączy się z niektórymi stronami

Chyba tylko działają strony po ipv6. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Nowy router nie łączy się z niektórymi stronami

Nawet nie musiałem tego wpisywać, miałem w profilach połączeń „automatyczne” ustawione na IPv6 i ustawiłem na ręczne gdzie domyślnie było ustawiona nazwa profilu i APN na internet, a typ PDP ustawione na IPv4v6 i już wszystko działa normalnie. Dziękuje bardzo! :)) 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Nowy router nie łączy się z niektórymi stronami

@ElSol  super, że działa..