Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieznane urządzenie z IP


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13772
  • 56639
  • 672

Nieznane urządzenie z IP

@Chunin czyli dobrze skojarzyłem, że ten adres to jest to co ma karta bez DHCP z modemu...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Nieznane urządzenie z IP

Adres IP- oczywiście, ale to nie to było tu problemem, tylko pojawiające się „dziwne” urządzenie 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13772
  • 56639
  • 672

Nieznane urządzenie z IP

@PawelWawa dochodzenie trwa nadal...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23782
  • 201

Nieznane urządzenie z IP

@PawelWawa: OK, to znaczy że faktycznie MAC jest sfabrykowany, tyle że to nie włam tylko celowe działanie Apple. Fajnie.🙂

Co do IP to już była mowa co to za adres, to raczej nie budziło kontrowersji: taki adres był przydzielony bo coś nie tak poszło z połączeniem.

W przypadku moich duchów też wszystkie urządzenia są "legalne", w tym zakresie nie miałem wątpliwości.

 

Czyli pozostaje w sumie dość kosmetyczny problem z nieadekwatnym raportowaniem przez FB urządzeń które w danym momencie nie są połączone jako połączonych, niekiedy tylko w apce, niekiedy na stronie - w dodatku niekonsekwentnie (co innego w apce co innego na stronie). I, jak rozumiem nawet sposób połaczenia (eth vs WiFi) nie jest wiarygodny, przynajmniej w FB6 (u siebie tego akurat nie zauważyłem).

Anonim

Nie dotyczy

Nieznane urządzenie z IP

@Citi2017  może tak być, ale 100% pewności nie ma. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 142
  • 1

Nieznane urządzenie z IP

Adres IP sam w sobie może i nie był problemem ale to mogło powodować, że FB błędnie podawał połączenie ETH zamiast WIFI. Sprawa MAC adresu widzę też już wyjaśniona.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23782
  • 201

Nieznane urządzenie z IP


@Chuninnapisał(-a)

Adres IP sam w sobie może i nie był problemem ale to mogło powodować, że FB błędnie podawał połączenie ETH zamiast WIFI.


Możesz to rozwinąć? Czemu tak uważasz?

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 142
  • 1

Nieznane urządzenie z IP

Skoro DHCP zawiera informacje o typie karty sieciowej, a nie działał prawidłowo, to czy niemożliwym jest przekłamanie przez FB co do typu połączenia widocznym w ustawieniach?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23782
  • 201

Nieznane urządzenie z IP


@Chuninnapisał(-a)

Skoro DHCP zawiera informacje o typie karty sieciowej, a nie działał prawidłowo, to czy niemożliwym jest przekłamanie przez FB co do typu połączenia widocznym w ustawieniach?


Ale gdzie DHCP "zawiera" informacje o typie karty sieciowej? Przeglądałem ostatnio pakiety wymieniane przez serwer DHCP z klientami i nie zauważyłem niczego co by wskazywało na "typ" karty... Ale oczywiście może coś mi umknęło, dlatego pytam...

Generalnie nie mam pojęcia skąd FB czerpie wyświetlane na tej stronie informacje, w sumie to jest część problemu że nie wiadomo skąd to bierze. Jeśli chodzi o pakiety którymi FB sonduje otoczenie sieciowe to jest tego więcej niż możnaby się spodziewać, ale to temat na osobny temat...