Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niezabezpieczony router

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Niezabezpieczony router

Dzień Dobry,
Wczoraj około północy podłączyłem dodatkowy router aby zwiększyć zasięg wifi do innych pomieszczeń, przed snem chciałem go skonfigurować jednak przez pośpiech zapomniałem o tym i pozostawałem na około 16 godzin nie zabezpieczony hasłem router podpięty do sieci. I chciał bym wiedzieć czy za pośrednictwem Funbox 2 lub strony orane można jakoś sprawdzić historię podłączonych urządzeń, pobranie historii wyszukiwania lub uzyskać informacje od orange o jakimkolwiek podejrzanym zachowaniu/wyszukiwaniu/pobieraniu?
Z góry dziękuję za odpowiedź

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Niezabezpieczony router

@Fill  wszystko zależy w jakim trybie pracy postawiłeś ten router. Jeśli jako AP to oczywiście tych danych nie uzyskasz, ale możesz, sprawdzić w tabeli urządzeń jakie i kiedy były aktywne. Wyeliminuj swoje i będziesz wiedział czy obce się podłączały. Jeśli ustawiłeś go jako router tworzący własną sieć, to na nim z kolei w tablicy routingu to sprawdzisz... Tylko to, bo na strony i treści nie masz co liczyć... 

Jeśli zaś nie ma obcych urządzeń, to masz szczęście

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Niezabezpieczony router

Niestety takiej możliwości nie ma.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Niezabezpieczony router

@Fill  wszystko zależy w jakim trybie pracy postawiłeś ten router. Jeśli jako AP to oczywiście tych danych nie uzyskasz, ale możesz, sprawdzić w tabeli urządzeń jakie i kiedy były aktywne. Wyeliminuj swoje i będziesz wiedział czy obce się podłączały. Jeśli ustawiłeś go jako router tworzący własną sieć, to na nim z kolei w tablicy routingu to sprawdzisz... Tylko to, bo na strony i treści nie masz co liczyć... 

Jeśli zaś nie ma obcych urządzeń, to masz szczęście

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Niezabezpieczony router

Był postawiony jako AP. Z sprawdzeniem tablicy to sobie strzeliłem w kolano albowiem przywróciłem ustawienia fabryczne routera. I dopiero po tym zdałem sobie sprawę że fabrycznie ten router nie ma przypisanego domyślnego hasła 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Niezabezpieczony router

@Fill router czy modem FB do fabryki przywrocileś!? 

Zerknij na listę urządzeń aktywnych i nie w FB. Jeśli router dodatkowy był w trybie AP, to nie on przydzielał adresy IP w sieci, a FB... Może coś wymyślisz, skoro logi z dodatkowego routera poszły w powietrze✈


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Niezabezpieczony router

Przywróciłem router, natomiast na modemie FB zmieniłem hasło jednak tu znów mój strzał w kolano ponieważ na FB w "odłączone urządzenia" usunąłem wszystkie urządzenia. Więc jedyną możliwością na dowiedzenie się czy ktoś coś zrobił jest czekanie  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Niezabezpieczony router

@Fill podpowiedziałem jak umiałem... Nie przewidziałem jednak strzałów w kolano... Jeśli nie masz zbyt dużej ilości sąsiadów, to raczej bym się nie martwił... Będziesz widział sieci obok i po tym mniej więcej dowiesz się jaki zasięg miały i Twoje urządzenia... 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

Niezabezpieczony router

@Fillco prawda to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie ale może warto to też uwzględnić w śledztwie: jest jeszcze cybertarcza. Możesz sprawdzić czy z Twojej sieci nie wychodziły w ostatnich trzech dniach jakieś działania podlegające monitorowaniu przez nią. Gdyby ewentualny włamywacz próbował korzystając z połaczenia szemrane działania w internecie podejmować, to ślady po tym by tam zostały.

https://cert.orange.pl/cybertarcza

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Niezabezpieczony router

@agat13 Dziękuję za wszystkie porady, mieszkam na dość dużym osiedlu ale dzięki temu teoretycznie otwarta sieć może być mniej dostrzegalna pomiędzy dziesiątkami innych urządzeń. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Niezabezpieczony router

@j131 Bardzo dziękuję za odpowiedź. Będąc szczerym informacja o braku wykrytych zagrożeń w cybertarczy przyniosła lekką ulgę. Tylko miał bym przy okazji kilka pytań o cybertarczę ponieważ nie mogę znaleźć na ten temat informacji.. informacje na temat zagrożenia są brane na podstawie tylko aktualnie podłączonych urządzeń czy również tych co zostały odłączone lub zablokowane? Oraz czy te ostatnie trzy dni to pełne 72h czy liczone od północy i każdy kolejny rozpoczęty dzień liczony jest jako pełny?