Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niewykonana naprawa routera.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 1
  • 0

Niewykonana naprawa routera.

W sumie dobre pytanie. Router był resetowany przeze mnie jak i serwis do ustawień fabrycznych - nic to nie zmieniało. Zawsze mam wymuszony tryb LTE ponieważ tak muszę mieć aby karta rbm dobrze działała. Mam tą drugą kartę play-a która może pracować w 3G tylko że wyczerpałem limit i mam ograniczoną prędkość do 1 Mb/s. Nie wiem czy ta prędkość wpłynie na rozłączenie się, ale wieczorem sprawdzę osobno na LTE i 3G i dam znać.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

Niewykonana naprawa routera.


emar4 napisał(-a):
W sumie dobre pytanie. Router był resetowany przeze mnie jak i serwis do ustawień fabrycznych - nic to nie zmieniało. Zawsze mam wymuszony tryb LTE ponieważ tak muszę mieć aby karta rbm dobrze działała. Mam tą drugą kartę play-a która może pracować w 3G tylko że wyczerpałem limit i mam ograniczoną prędkość do 1 Mb/s. Nie wiem czy ta prędkość wpłynie na rozłączenie się, ale wieczorem sprawdzę osobno na LTE i 3G i dam znać.

Sprawdziłbym jeszcze specyfikacje urządzeń i częstotliwości przez nie obsługiwane. Możliwe, że router łączy się z innym trybem LTE i tu może być problem z BTS. Ale to już pytanie do PLAY...

PS. Tam nie mają forum, że tu piszesz ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 1
  • 0

Niewykonana naprawa routera.

Pewnie mają, ale router mam z Orange dlatego tak :d.
Anonim

Nie dotyczy

Niewykonana naprawa routera.

Ja obstawiam usterkę modułu wi-fi, częsta przypadłość, po taniości router z AP klient kupić i spiąć to kablem razem, jak poszukać na Allegro to max 50zł dobry Router da się kupić używany.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 1
  • 0

Niewykonana naprawa routera.

Nie wiem czy dobrze mówię, ale co ma do rzeczy moduł wifi? Internet rozłącza niezależnie czy jest się połączonym przez wifi czy przez kabel. A router jakiś w domu mam więc mogę sprawdzić.
Anonim

Nie dotyczy

Niewykonana naprawa routera.


emar4 napisał(-a):
Nie wiem czy dobrze mówię, ale co ma do rzeczy moduł wifi? Internet rozłącza niezależnie czy jest się połączonym przez wifi czy przez kabel. A router jakiś w domu mam więc mogę sprawdzić.

@emar4 Masz racje coś nie doczytał @Anonim

Anonim

Nie dotyczy

Niewykonana naprawa routera.

Jest też opcja podmiany Routera, pełno tego na Allegro, ja do tych co dają operatorzy nie mam przekonania, awaryjne/soft z bugami/kiepskie wi-fi.

 

Edit:

Być może trochę zmęczony bo po nocnej (wczoraj) jeżdzie, ale te Routery od Orange średnio lubię 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 1
  • 0

Niewykonana naprawa routera.

Z tą podmianą to nie wiem, jak by to miało wyglądać? Poza tym router ma już zniszczoną nalepkę gwarancyjną bo był w serwisie. Tak samo ma już dołączoną dokumentację opisującą usterkę.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 1
  • 0

Niewykonana naprawa routera.

A więc pobierałem przez kartę play-a, miałem tryb tylko LTE i połączenie zerwało się podczas pobierania. Ustawiłem tryb 3G i wszystko działa dobrze. Nie wiem tylko czy było to miarodajne z racji na ograniczoną prędkość 1 Mb/s.

Anonim

Nie dotyczy

Niewykonana naprawa routera.

LTE w Play często jest przeciążone (za dużo połączeń), sesje są przerywane, 3G mniej używa, tu akcent na rozmowy bardziej, transfer jest słaby, więc możliwe że Router jest ok, winny Operator.