Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy router jest podłączany do dekodera, czy na odwrót?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Czy router jest podłączany do dekodera, czy na odwrót?

Gdzie podłączany będzie kabel (światłowód, czy skąd idzie sygnał) wychodzący ze ściany? Pytam, bo chcę wiedzieć, co przetwarza sygnał. Czy z routera sygnał telewizyjny jest przekazywany do dekodera, czy też z dekodera sygnał internetowy jest przekazywany do routera? 

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Czy router jest podłączany do dekodera, czy na odwrót?

@Jackenmen

Popraw swój temat, bo nie za bardzo jest zrozumiały.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Czy router jest podłączany do dekodera, czy na odwrót?

Chodzi o to czy swiatlowod jest doprowadzany do routera (z ktorego mozna juz wlaczyc WiFi, badz kablem do kompa, laptopa etc.) i dopiero pozniej do dekodera- co dzieje sie przez ETHERNET cable. @Jackenmen pyta czy internet nie zwolni z racji tego ze jest doprowadzany innym typem kabla do dekodera. Moim zdaniem nie- internet "leci" z routera a nie dekodera. Poprawcie mnie jeśli sie myle

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Czy router jest podłączany do dekodera, czy na odwrót?

Zależy jaki router otrzymasz i czy oddzielnie ONT.
Do funboxa i funboxa 2.0 było oddzielnie ont. Możliwe schematy (oficjalne i nieoficjalne) są opisane np. tu https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=51177

Funobox 3.0 ma już zintegrowany ONT. Na dziś nie podłączysz (wg mojej wiedzy - mogę się mylić) własnego routera. Schemat podłączenia jest np. tu http://www.telepolis.pl/wiadomosci/czym-rozni-sie-orange-funbox-3-0-od-funbox-2-0,2,3,38165.html

Powiedz co chcesz osiągnąć językiem prostym... bo ciężko dojść co autor miał na myśli.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Czy router jest podłączany do dekodera, czy na odwrót?

Co autor mial na mysli nie wiem.
Wiec jesli dostajemy 3.0 z wbudowanym routerem, ergo transmisja neta idzie z dekodera, ergo przez ethernetowy kabel ktory idzie do urzadzenia ? Moje pytanie nastepujace, czy jakosc/sila transmisji/przepustowosc etc zmienia sie (w koncu to nie kabel ftth idzie centralnie do odbiornika)?