Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3

Na swojej stronie "moja sieć" FB3 wyświetla miły dla oka autoportret oraz status poszczególnych świadczonych serwisów: na lewo USB, na prawo usługi, na górze LAN na dole WiFi. To do jakiegoś stopnia się dubluje ideowo z autoportretem, który dumnie prezentuje zielone diody statusu poszczególnych funkcji.

Pytanie: czy u innych użytkowników też występuje niespójność informacji, zaznaczona na załączonym obrazku, czy to tylko u mnie tak śmiesznie się wyświetla? Naturalnie prawdziwe diody WiFi na FB są wyłączone - chodzi tylko o te wirtualne. Uprzedzając ewentualne prośby: nie będę niczego resetował bo FB działa super stabilnie i nie chcę tego zepsuć. Pytam z czystej ciekawości.

diody-zagadki.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3

@j131  Przecież dobrze wiesz, że te statusy są w innym menu 😉. Tam z kolei był konkurs na zaprojektowanie jak najtrudniejszej do odczytania ikony. Jakby nie można było zrobić ich w tym samym rozmiarze.

 

BTW: Czy u Ciebie też jest przeterminowany certyfikat SSL?


B8BEBEE0-8227-40F8-9555-D4B3C29D7812.jpeg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3

@j131 obrazek modemu to jakby odnośnik -zdjecie i wizualizacja. O stanie mówią właśnie te znaczki dookoła. Nie pamiętam w którym sprzęcie była specjalną zakładka status diod..i tam dopiero było to zgodne z prawdą. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3

@agat13  "Tam" jest ok, ale "tu" jest abstrakcyjnie - czym sobie dioda WPS zasłużyła na to że jest wyłączona?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3

@j131 może była niegrzeczna i działała tylko przez te 2 minuty aktywności WPS i nie zdążyli fotki pstryknąć?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3

@j131  Przecież dobrze wiesz, że te statusy są w innym menu 😉. Tam z kolei był konkurs na zaprojektowanie jak najtrudniejszej do odczytania ikony. Jakby nie można było zrobić ich w tym samym rozmiarze.

 

BTW: Czy u Ciebie też jest przeterminowany certyfikat SSL?


B8BEBEE0-8227-40F8-9555-D4B3C29D7812.jpeg

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3


@Samotnicknapisał(-a)

...

BTW: Czy u Ciebie też jest przeterminowany certyfikat SSL?


Naturalnie, od początku. Nawet tego nie zauważam bo wchodzę po http, bez szyfrowania.

 

j131_0-1621772961545.png

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3

No dobrze, żeby podsumować: ten obrazek nie ma odzwierciedlać statusu diod tylko ładnie wyglądać. Status diod jest w innym menu. Status usług jest na tym samym obrazku, ale też niekoniecznie aktualny - np. "podłaczone urządzenia" wcale nie muszą być podłączone. Tak że w sumie cała ta strona ma głównie walor estetyczny, nie należy przywiązywać większej wagi do jej zawartości.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3

To ja mam lepszą zagwozdkę... Mam FB2 - zajrzałem tam gdzie obrazek zaintrygował @j131  i co widzę, do FB jest podłączony po WiFi inny FB, zdaje się 1.

funbox-1.jpg

ale nie identyfikuje laptopa, na którym złapałem ten obrazek.

 

Zmieniłem obrazek, bo na szybko nie ukryłem telefonu a po co mielibyście dzwonić do mnie na stacjonarny 😜


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3

@Misiek62  na bogato, dwa modemy..a może SWB? Co tam ukrywasz?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Niespójny status diod WiFi na stronie "moja sieć" Funbox 3

@agat13  jeślibym nie był zaskoczony tym co zobaczyłem to nie pokazywałbym tu tego... 

Różne rzeczy mam w swojej sieci z Internetem od Orange, ale nie dwa routery/modemy... na pewno nie dwa Funboxy. Jak tu już pisywałem, miałem jakiś czas repeater... ale to historia.  Kurcze, to się nazywa skleroza... faktycznie, jest na podwórku extender 😉  ale nie jest to Funbox.

potrzebny do łączenia ze światem falownika od fotowoltaiki 😉 

Fakt, że równolegle jest coś od Ineii, ale przecież nie łączy się po WiFi z Funboxem, tylko rozsiewa swoje częstotliwości.

 

Cóż, wygląda że musze potwierdzić opinię @agat13  "na bogato".