Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0

Dzień dobry,

 

Mam problem z routerem Funbox 2.0. Mam nowy rejestrator NVR Hik-Vision, ale nie mogę go podłączyć do chmury Hik-Connect, ponieważ jest cały czas w trybie offline. Próbowałem odblokować porty (80, 8000, 554), ale router gubi ustawienia. Również nie działa mi skonfigurowany DDNS, przestały mi działać indywidualne podglądy kamer.

 

Wchodzę w zakładkę Zaawansowane -> Konfiguracja sieci -> DHCP

albo Zaawansowane -> Konfiguracja sieci -> NAT/PAT nie mogę w tych miejscach niczego wprowadzić, wszystkie pola mam szare. W podglądzie "moja sieć" nie pokazuje żadnych urządzeń, internet, TV, telefon jako nieaktywne. 

 

Próbowałem przestawić zaporę w tryb zaawansowany i tam wprowadzić porty, ale ping z zewnętrznej strony pokazuje mi, że porty dalej są zamknięte. 

 

Gdy przechodzę do 192.168.1.1 w trybie IE tylko raz udało mi się dodać porty, ale mam wrażenie że router gubi konfigurację. Resetowałem i przywracałem do ustawień fabrycznych router, bez zmian.

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły/rozwiązanie?

 

Zadzwoniłem na infolinię, przemiła pani niby odblokowała wszystkie porty, to widzę że niektóre kamery zdalnie przez aplikację (Yoosee, tanie chińczyki).

 

Jednakże NVR do Hik-Connect dalej nie mogę połączyć, z rejestratora nie działa mi port 8000, nie łączy DDNS (błąd połączenia). Zależy mi na zdalnym podglądzie rejestratora z aplikacji oraz na chmurze HIK.

 

Zakładka DMZ w Funboxie zawiesza się i jest biała strona. 

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6104
  • 24965
  • 211

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0

@Hawert 

No cóż, w takim razie, zwłaszcza jeśli FB2 pokazuje że "nie ma internetu" mimo że go ma, to musi on być zepsuty. Naleganie na wymianę na nowszy model ma sens.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1738
  • 7528
  • 60

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0

Próbowałeś z incognito lub innej przeglądarki ustawić DMZ aby nie było tej białej strony? 

Jeszcze jest aplikacją Mój Funbox na smartfona ale obawiam się że może pozwolić tylko na podstawowe ustawienia. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2094
  • 10088
  • 83

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0

@Hawert W jakim trybie masz ustawione połączenie z Internetem, IPv6 czy IPv4? Nie użyjesz funkcji DMZ w trybie IPv6.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6104
  • 24965
  • 211

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0

Objawy typowe dla IPv6. Wymuś IPv4.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0

Znajomy ogarnięty w teleinformatyce wpadł dzisiaj, pogrzebał i Hikconnect ruszyło.

Ale w samym Funboxie 2.0 nie działa połowa funkcji, m.in. nie pokazują się przyciski w ustawieniach Wifi, nie widać urządzeń, nie da się przypisać statycznego adresu do MAC bo pola są szare i w żadnym miejscu nie działa lista rozwijana. Bloatware w urządzeniu? 

 

Da się coś z tym zrobić? Gdyby nie IPTV to bym podłączył Archera D5 zamiast FB, na próbę włączyliśmy w nim DHCP (bo teraz robi za bridge w salonie) to od razu wyłapywał wszystkie urządzenia w domu (około 40) + widział wszystkie porty DVR.

   

Zrzut ekranu 2024-09-22 120351.png

Zrzut ekranu 2024-09-22 120403.png

Zrzut ekranu 2024-09-22 120359.png

 

 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 1078
  • 7

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0

Żeby aplikacja Hik-Connect działała to nie potrzeba do routera zaglądać. Jak ktoś ogarnął to nie ma potrzeby pisać jak to zrobić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6104
  • 24965
  • 211

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0


@Hawertnapisał(-a)

...

Bloatware w urządzeniu? 

...

 


Nie, po prostu nie rozumiesz odpowiedzi które tu dostajesz i je ignorujesz. Jeśli czegoś nie rozumiesz to pytaj. Mogłeś też swojego lokalnego specjalistę przycisnąć.

 

Wymuś sesje PPPoE w adresacji IPv4. Następnie zresetuj FB2.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0

IPv4 jest przez cały czas wymuszone, FB2 był resetowany podczas przekładki w szafce rack. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6104
  • 24965
  • 211

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0


@Hawertnapisał(-a)

IPv4 jest przez cały czas wymuszone

...


Pokaż.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Niemożność odblokowania portów w FunBox 2.0

Hawert_0-1727115198414.png