Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nat zamknięty Na Xbox One

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6001
  • 24424
  • 206

Nat zamknięty Na Xbox One


@kartezx33napisał(-a)

Czytałem że może pomóc ustawienie statycznego IP publicznego w Orange.


Statyczny czy dynamiczny to nie ma znaczenia. Ważne żeby był publiczny i żeby ruch do niego nie był blokowany na portach które chcesz otworzyć. Jeśli nie robisz jakiegoś błędu w konfiguracji i operator niczego nie blokuje to powinno działać. Czy ruter przepuszcza ruch na porty to możesz sprawdzić jakimś serwisem który "z zewnątrz" sprawdzi czy określone porty są otwarte. Problemem może być też połączenie konsoli z ruterem. Zgaduję kompletnie po omacku...

 

PS. W tym wątku masz sugestię czym to testować, kontekst co prawda zupełnie inny ale zasada ta sama.

https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Porty-od-10-000-do-20-000-w-danych-mobilnych/td-p/298948

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Nat zamknięty Na Xbox One

Przetestowałem czy porty są otwarte , i niestety wszystkie które testowałem są zamknięte. Myślę że to jest problem jednak kwestii sprzętu gdyż poradziłem się kolegi który bardziej ogarnia tego typu sprawy i poustawialem wszystko tak jak mi poradził. Niestety nadal jest nat zamknięty. Prawdopodobnie problem tkwi w routerze , nawet nie mam tam opcji wyłączenia firewalla a ilość ustawień jest znikoma. W porównaniu do nawet funboxów to bieda. Też nie mam drugiego urządzenia na którym mógłbym sprawdzić czy to na sto procent wina tego tcl , ale to co zrobiłem po konsultacji ze znajomym jak i działem technicznym Orange nie pomogło.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6001
  • 24424
  • 206

Nat zamknięty Na Xbox One

@kartezx33 

Pozostaje rozejrzenie się za elastyczniejszym ruterem.