Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Modulacja QAM256 LTE - jakie urządzenia faktycznie przyspieszają internet


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Modulacja QAM256 LTE - jakie urządzenia faktycznie przyspieszają internet

Cytat nie o Orange, ale mniemam ze w przypadku Orange sprawa wyglada tak samo:

 

"Modulacja QAM256 pozwoli na zwiększenie maksymalnych prędkości ściągania danych w stosunku do powszechnie wykorzystywanej w LTE QAM64 o około 30 proc. Z kolei modulacja 64QAM dla wysyłania, oznacza wzrost o nawet 50 proc. w stosunku do 16QAM.
Z punktu widzenia użytkowników to większa pojemność sieci, wyższe średnie prędkości przesyłania danych. W praktyce, w dobrych warunkach radiowych, maksymalne osiągane prędkości na częstotliwościach 800MHz wzrastają z 73 do 97Mb/s, a w 2600MHz ze 110 Mb/s do 146Mb/s."

 

Mieszkam na wsi pod nadajnikiem 800MHz i osiagam 68-69Mb/s z 75Mb/s dostepnych. Czy jesli kupie urzadzenie zgodne z LTE Cat.11 / Cat.12, to internet na pewno przyspieszy? To jest koszt okolo 1000zl, takze wole sie wczesniej upewnic czy ta modulacja faktycznie cos daje w praktyce.

 

Jesli ktos zna routery, ktore dobrze obsluguja nowa modulacje, to prosze o podanie dokladnych modeli.

4 ODPOW. 4

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Modulacja 256QAM LTE - jakie urządzenia faktycznie przyspieszają internet

Z tego, co mi wiadomo, to modulacja 256QAM jest w Orange póki co tylko w pasmie 2600, nie wiem jak z 1800, a na pewno nie ma jej w 800.

Tak było jakiś czas temu, chyba że coś się zmieniło.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 652
  • 24

Modulacja 256QAM LTE - jakie urządzenia faktycznie przyspieszają internet

Modulacja QAM256 jest już dla każdego pasma co nie znaczy, że na każdej stacji. Sprzęt na stacjach z samym LTE1800 to w większości zbyt stary sprzęt żeby uruchomić na nim wyższe modulacje. W przypadku LTE800/2600 sprzęt jest nowy, ale nie każda stacja ma to uruchomione. Ogólnie to jest to uruchomione zależnie od obciążenia.

@DirtyVegas modulacja QAM256 daje sporo, ale jedynie blisko nadajnika. Jeśli takie prędkości jakie podałeś masz cały czas to kupowanie nowszego sprzętu nie ma sensu.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Modulacja 256QAM LTE - jakie urządzenia faktycznie przyspieszają internet

Cytat jest o TMobile, mam obecnie dwa internety LTE (Orange i TMobile) i oba chodza tak samo, Orange o jakies 5% szybciej moze. Za pomoca Google Earth sprawdzilem szybkosc mojego BTS i pokazalo 2x183Mb/s, takze bardzo chetnie przygarnalbym wiecej Mb/s jesli sie da poprzez lepsze urzadzenie.

 

Zylem z 10 lat z predkoscia 10Mb/s na wiejskiej neostradzie, nigdy wiecej sie nie dalo, teraz mam TMobile LTE no limit, Orange LTE 250GB limit (wkrotce koncze umowe) i staram sie zmaksymalizowac LTE. Do nadajnika mam okolo 400-600 metrow, praktycznie zero przeszkod po drodze, moze jakies jedno drzewko lekko go przyslania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Modulacja 256QAM LTE - jakie urządzenia faktycznie przyspieszają internet

Dać palce to wezmię ręke. Masz dobry transfer. Są obszary wiejskie gdzie jak wyciągne 15mbit to jest dobrze. fakt do nadajnika dobre parę km. 

Uwzględnji, że na wsi są też inni więc jak sprzęt Twój nawet obsłuży 100% wydajności nadajnika to ...są pewnie jeszcze gwaranty dla jakiś prywatnych APN itd.