Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

MikroTik ATL LTE18 + Tp link archer c6 ac 1200 połączenie przez kabel lan

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

MikroTik ATL LTE18 + Tp link archer c6 ac 1200 połączenie przez kabel lan

@j131  Dzięki 🙂 zmieniłem w  tp link na 193.168.188.2 🙂 kabel wpięty do lan 🙂 dhcp wyłączone internet działa 🙂 tylko jak podepne kamery do tp linka kablem skoro dhcp jest wyłączony? to ich nie zobaczy?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5630
  • 22848
  • 190

MikroTik ATL LTE18 + Tp link archer c6 ac 1200 połączenie przez kabel lan

@Januszbba 

Powinno być OK - w tym trybie tplink jest tylko przełącznikiem (switch) w sieci mikrotika, więc urządzenia powinny dostawać adresy z serwera DHCP mikrotika mimo że fizycznie są podłączone do tplinka. Ale musisz to sprawdzić, to tylko teoria😉.

PS. Alternatywnie, możesz wyłączyć DHCP w mikrotiku (zakładam że jest tam włączony), a włączyć ten w tplinku, ale wtedy konfigurację DHCP musisz przepisać (z mikrotika do tplinka): maska i adres bramy są krytycznie istotne - maska powinna pozostać tak jak jest, a adresem bramy dla wszystkich powinien być IP mikrotika. No i ważne żeby DHCP nie przydzielił tego samego adresu który ma tplink komuś innemu (nie powinien, ale to juz zależy od konkretnej implementacji, czasem trzeba ograniczyć zakres adresów w konfiguracji DHCP żeby temu zapobiec).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

MikroTik ATL LTE18 + Tp link archer c6 ac 1200 połączenie przez kabel lan

@j131  Rozumiem czyli wpinam kabel z kamery do tp linka 🙂 i a adresy będzie pobierał z microtika 🙂 no tak bo dhcp teraz bierze z microtika 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

MikroTik ATL LTE18 + Tp link archer c6 ac 1200 połączenie przez kabel lan

@j131 A jeśli będę chciał użyć jeszcze samego  switcha dodatkowego bo mam 3 kamery a w tp linku mam 2 wejścia wolne to nie będzie tu problemu?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5630
  • 22848
  • 190

MikroTik ATL LTE18 + Tp link archer c6 ac 1200 połączenie przez kabel lan

@Januszbba 

Przełaczniki (switch) nie wymagają konfiguracji, zawsze możesz je dodawać do sieci w zasadzie w dowolnej liczbie i konfiguracji kablowej. Byle nie połączyć kabelków w zamknięty obwód bo wszystko padnie. Możesz nawet zamienić swich i tplinka miejscami - powinno działać tak samo, pod warunkiem że nie będziesz używał portu WAN.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

MikroTik ATL LTE18 + Tp link archer c6 ac 1200 połączenie przez kabel lan

@j131 mam switcha tp link 🙂 ok to dobrze że nie trzeba konfigurować 🙂 wifi w tp link działa 🙂 a dobrze że port wan jest wolny w moim przypadku?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5630
  • 22848
  • 190

MikroTik ATL LTE18 + Tp link archer c6 ac 1200 połączenie przez kabel lan


@Januszbbanapisał(-a)

@j131 mam switcha tp link 🙂 ok to dobrze że nie trzeba konfigurować 🙂 wifi w tp link działa 🙂 a dobrze że port wan jest wolny w moim przypadku?


Nie oceniałbym tego w kategoriach aksjologicznych. Tak po prostu jest najprościej. Mógłbyś używać portu WAN, ale wtedy musiałbyś mieć dwie sieci kaskadowo połączone i zapewnić odpowiedni ruting między nimi. Da się to zrobić, ale po co, skoro tak jak jest działa OK? No chyba że masz jakiś pomysł na wykorzystanie tego tplinka jako coś więcej niż punkt dostępu WiFi i switch. Ale IMHO gra nie jest warta świeczki.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

MikroTik ATL LTE18 + Tp link archer c6 ac 1200 połączenie przez kabel lan

@j131  podwójna adresacja i większy konflikt a tego chcemy uniknąć 🙂 wan wolny i spokój 🙂 dużo mi pomogłeś Dziękuje 🙂 heros to heros 🙂 duża wiedza 🙂