Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do kamer z zewnątrz przez Funbox 3.0


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Dostęp do kamer z zewnątrz przez Funbox 3.0

W domu A mam fun box 3.0 a  w domu B mam kamery i  byłaby możliwość że gdybym włożył kartę sim do routera microtik  to miałbym stały adres ip i dostęp z zewnątrz. I czy dostał bym się do kamer z poziomu fun box 3.0?

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

31 ODPOW. 31

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5819
  • 23686
  • 198

Dostęp do kamer z zewnątrz przez Funbox 3.0


@Januszbbanapisał(-a)

W domu A mam fun box 3.0 a  w domu B mam kamery i  byłaby możliwość że gdybym włożył kartę sim do routera microtik  to miałbym stały adres ip i dostęp z zewnątrz. I czy dostał bym się do kamer z poziomu fun box 3.0?

 


Sądząc po tym co do tej pory napisałeś na NO, to raczej Ci się to nie uda.

Technicznie coś w tym rodzaju jest oczywiście możliwe, ale trzeba mieć jakieś pojęcie o tym jak działa sieć, co z czym i jak połączyć i jakie usługi zamówić. Wielokrotnie radziłem, żebyś kogoś kompetentnego na miejscu w Zawoi poprosił o pomoc w konfiguracji tych nieszczęsnych kamer. Gdybyś nie był tak przywiązany do DYI to już dawno miałbyś w pełni funkcjonalny system. A tak pytasz w kółko o to samo i efekty są jak zwykle.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Dostęp do kamer z zewnątrz przez Funbox 3.0

@j131  Ale ja napisałem ze zrozumieniem na czym mi zależy 🙂 jeśli karta sim będzie miała stałe ip i będzie możliwy dostęp z zewnątrz to nie dostanę się z fun box 3.0 bo orange blokuje porty? ja tylko chce się dowiedzieć jak to zrobić jeśli jest to możliwe? kamery idą przez p2p


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5819
  • 23686
  • 198

Dostęp do kamer z zewnątrz przez Funbox 3.0

@Januszbba 

Blokowanie portów to najmniejszy z Twoich problemów. Podstawowy problem to sama łączność na miejscu, w obrębie lokalu B. Próbowałeś tam tak egzotycznych kombinacji, że cud że to w ogóle jakoś działa. Powinieneś mieć porządną sieć LAN, czy to na kablach czy na solidnym WiFi, najlepiej z centralnym zarządzaniem kamerami z jednego urządzenia znajdującego się w tym LAN. Dopiero na to nakłada się drugi istotny problem: połączenie LAN w B z internetem, które przyznaję może stanowić pewne wyzwanie w górach i przy niechęci do dogadania się z sąsiadami. IMHO to jest do ogarnięcia, ale oczywiście mogę się mylić, dawno w Zawoi nie byłem. Dopiero ostatnią kwestią jest takie oprogramowanie wszystkiego, żebyś miał komfortowy podgląd z A do B. Konkretne rozwiązania w tym zakresie zależą przede wszystkim od producenta kamer i generalnie powinny po prostu działać z każdego miejsca internetu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Dostęp do kamer z zewnątrz przez Funbox 3.0

@j131  Kamery mam podłączone po kablu i łącze się z nimi zdalnie przez program na pc i przez aplikacje na androida p2p chmura z sąsiadem się nie dogadam to temat zamknięty. Planuje dać kartę sim ze stałym ip  do routera microtik o czym pisałem w osobnym temacie i chce mieć podgląd z kamer zdalnie ale nie z chmury i pytanie czy dostanę się z fun box 3.0?


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10703
  • 94

Dostęp do kamer z zewnątrz przez Funbox 3.0

Cześć @Januszbba 

Zerknij do filmiku Orange o tematyce ORANGE EKSPERT - Jak skonfigurować zdalny dostęp do monitoringu na Livebox i FunBox? https://www.youtube.com/watch?v=IxEkhxcvdKE

Może co Ci to pomoże 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Dostęp do kamer z zewnątrz przez Funbox 3.0

@Pablo5  Ale ja nie mam kamer podłączonych do fun boxa 3.0


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 150
  • 767
  • 4

Dostęp do kamer z zewnątrz przez Funbox 3.0

@Januszbba może głupie pytanie ale czy sprawdzałeś czy działa, bo w zasadzie na funboxie żadnej konfiguracji nie musisz robić, a conajwyzej konfiguracji podlega router który jest z kamerami.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2650
  • 0

Dostęp do kamer z zewnątrz przez Funbox 3.0

@Cracers Ja narazie chcę się jedynie dowiedzieć czy będzie to możliwe dając kartę sim stałe ip do routera microtik i podlączyć od microtik  kablem lan do wan do routera tp link archer c6 i do niego miałbym podlączone kamery kablem lan.

https://www.wisp.pl/p9027,mikrotik-lhg-lte18-kit-lhggm-eg18-ea.html

https://www.x-kom.pl/p/466049-router-tp-link-archer-c6-1200mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Dostęp do kamer z zewnątrz przez Funbox 3.0

do jakich usług na kartę sim dają stałe IP?