Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mam własny router, ale prędkość tylko 70/70


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 17
  • 0

Mam własny router, ale prędkość tylko 70/70

Witam kolego mam problem podłączam zew ont do mojego prywatnego routera i jest ok internet jest tylko okrojony.Predkosci mam 600/100 a on podaje 70/70 nie wiem dla czego tak może znasz odpowiedz 

 

 

__________________

*Post wydzielony z tematu "Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?" - moderator Wojciech.

12 ODPOW. 12

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Benek3 Skoro z Funboxem masz 600Mbps to i na twoim routerze powinno być tyle samo. Komputer z routerem masz połączony kablem czy po WiFi? Może też być uszkodzony kabel, lub nawet problemy z kartą sieciową w komputerze. Trudno na dystans coś doradzić bez większej ilości informacji.

Zacznij od zrobienia testu prędkości innym komputerem z kartą sieciową 1Gbps i zapodaj tu wyniki. Możesz też użyć innego kabelka do podpięcia komp - router albo ONT - router. To tak na początek 😉

Pozdrawiam,

Tony.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Kable zmieniałem i dalej to samo wymienię zew.ont Może ten jest wadliwy.Jak podpinam mój prywatny router do samego funboxa to działa wszystko tylko mam podwójny nat a gram na konsolach wiec troszku słabo może jak wymienię ten zew ont to Będzie grało 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Benek3 Wymiana ONT nic nie da. Skoro Twój router wpięty do Funboxa daje pełną prędkość a tylko po zamianie jego prędkość spada, to tu szukaj problemu (konfiguracja twojego routera pod ONT).

Pozrawiam,

Tony.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ale jak to skonfigurować nie da się 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Mam własny router, ale prędkość tylko 70/70

@Benek3 A jaki masz swój router i jakie w nim oprogramowanie? Bo może od tego trzeba byłoby zacząć 😊

 

Pozdrawiam,

Tony.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Benek3 Na forum wiele było wątków na temat własnego ONT. To wcale nie musi działać, gdy nie masz ONT z Orange. Doprecyzuj więc czy masz własny i niebrandowany czy może oprócz FB masz sprzęt od dostawcy? FB wspinasz bezpośrednio do gniazda optycznego i używasz wbudowanego konwertera?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Posiadam ont zwe. Od dostawcy podpinam do mojego routera rx300 loguje się przez pppoe ustawiam vulan na 35 i internet jest tyko okrojone prędkości.Predkosci mam mieć 600/100 a mam 80/80 a jak podepnę funbox 3.0 i do niego mój rx300 to jest ok są prędkości tylko wtedy mam podwójny nat 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Benek3  Czyli FB podpinasz przez ethernet do ONT? Czy grasz używając wifi z rx300 czy po LAN?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Nie fb jest odpięty światłowód wspinam do zwe ont i potem podpinam do xr300