Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox

Najpierw rozmawiałem na czacie i zmieniłem hasło do neo na koncie MO, a potem spojrzałem na appkę Mój Funbox na smartfonie po wcześniejszym jej odinstalowaniu. Ale chciałem także porównać moją edycję nazw urządzeń, lecz w panelu Liveboxa. Nie dosyć, że jest to bez zabezpieczeń opisanych w Google, to zaczęły się schody po resecie routera. Jakoś jednak dobrnąłem do celu po wielu autoryzacjach i wszystko byłoby ok, ale ta niedoskonałość w dopracowaniach może wielu użytkownikom napsuć krwi. Ja jestem dosyć cierpliwy w tej kwestii i szybko się nie zniechęcam, ale coś by trzeba było z tym zrobić. Zgłoszenia nie dochodzą, więc ktoś w Orange powinien ruszyć ten temat. Wersja aplikacji to 8.3.3.Panel Liveboxa 2.JPG

 

________________
* Przeniesiono z działu Internet domowy  – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox

@bronzub 

Livebox to przestarzały złom, używasz go na własne życzenie i własne ryzyko.

Nie jest jasne o jaką "niedoskonałość" Ci chodzi, ale jeśli masz na myśli brak połączenia po https, to obawiam się że wszystkie rutery operatora mają z tym problem: albo nie ma aktualnego certyfikatu albo jest aktualny ale nieakceptowalny z innych powodów. W praktyce nie ma to żadnego znaczenia poza kosmetycznym - wchodzisz przez nieszyfrowany protokół http. Dopóki wszystko pozostaje w twojej sieci jesteś relatywnie bezpieczny.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox

@bronzub 

Livebox to przestarzały złom, używasz go na własne życzenie i własne ryzyko.

Nie jest jasne o jaką "niedoskonałość" Ci chodzi, ale jeśli masz na myśli brak połączenia po https, to obawiam się że wszystkie rutery operatora mają z tym problem: albo nie ma aktualnego certyfikatu albo jest aktualny ale nieakceptowalny z innych powodów. W praktyce nie ma to żadnego znaczenia poza kosmetycznym - wchodzisz przez nieszyfrowany protokół http. Dopóki wszystko pozostaje w twojej sieci jesteś relatywnie bezpieczny.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox

@j131 , używam go, bo dostałem razem z umową internetu domowego. Wcześniej miałem FB2, ale to ten sam problem. Tutaj się zgodzę, że mam jak najbardziej zabezpieczenie, bo zarówno ze strony Cybertarczy, jak i na bieżąco aktualizowanych wszelkich poprawek w Windowsie 10 oraz antywirusie. Dobrze, że chociaż łączy się z Flexowymi numerami przez Wi Fi😊 i chroni także.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox

@bronzub 

Livebox nie łączy się z Flexowymi numerami po WiFi. Coś mieszasz. Jeśli masz na myśli dostęp telefonu do internetu przez WiFi Liveboxa, to do tego telefon nie musi mieć żadnego numeru (może być zupełnie "goły", bez karty SIM) i też będzie działało. Flex nic do tego nie ma.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox


@j131napisał(-a)

@bronzub 

Livebox to przestarzały złom, używasz go na własne życzenie i własne ryzyko.


@j131 , to nie mój wymysł, tylko skopiowany tekst z panelu Liveboxa. W informacjach systemowych, przy nazwie modelu jest napisane wyraźnie, że jest to Livebox FTTH v2. Miałem FB2, dali teraz tego "złoma", a że aplikacja Mój Funbox łapie sygnał Wi Fi w smartfonach Flexa i działa, chociaż czasem smartfony rozłącza, to jest wynikiem moich spostrzeżeń, a nie wiedzy fachowej. O tych "obcych" w appce też można by ciągnąć temat, ale raz odcięty im dostęp do Wi Fi wczoraj na dwóch smartfonach, poskutkował jedynie tym, że jedno z nich dało się usunąć. Drugie tkwi, jak uczepiony rzep psiego ogona. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox

@bronzub 

Chodzi mi tylko o to, że "Flex" nie "ma" smartfonów. Mieszasz różne technologie. To czy telefon ma w środku kartę SIM Flex, czy nie ma, pozostaje bez związku z tym, czy nawiązuje połączenie przez WiFi (z czymkolwiek: czy to będzie Livebox czy jakiś publiczny punkt dostępu np. na lotnisku, nie ma żadnego znaczenia), czy nie nawiązuje. Tak że cieszę się że jesteś szczęśliwy z powodu udanego nawiązywania połączeń przez WiFi między twoimi smartfonami a twoim ruterem, ale zupełnie niepotrzebnie wymyślasz powiązanie tego z Flexem. Gdybyś nie miał umowy komórkowej z nikim, telefony nadal łączyłyby się z Liveboxem.

Nie wiem też co rzekomo skopiowałeś z panelu Liveboxa, bo to co Cię zaniepokoiło to nie jest część strony panelu Liveboxa, tylko część międzymordzia przeglądarki internetowej.😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox

@j131 , co to jest "międzymordzie" przeglądarki internetowej? Ten obrazek jest z panelu Liveboxa.ZTE.JPG


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox

@bronzub @j131 Słyszałem, że LB kiedyś miał być przeznaczony do FTTH. Na samym początku Uśmiałem się 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox

@agat13 , to dlatego skopiowałem, bo już FB2 lepiej się zachowywał, aniżeli ten. Dopóki miałem numery w abonamencie, nie strzelał focha. Jak tylko przeniosłem do Flexa, parowanie, rozłączanie i "jazdy" po resecie zaczęły mnie irytować. A ma być tak fajnie, jak @j131 pisze. Nawet zięciu miał problem, bo ma w T-mobile. No i w tamtym nigdy nie miałem błędów w panelu oraz większy przesył, a teraz mam słabiej (to po mojemu)😀


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Mój Livebox a dostęp do panelu i aplikacja Mój Funbox

@bronzub  a, to skopiowałeś, to OK, mysłałem zę piszesz o tym co jest w pierwszym obrazku, tym o "niebezpiecznym" połączeniu. A, winien jestem wyjaśnienie w sprawie międzymordzia. To taka (wcale zresztą nie oryginalna, ale nie pamiętam z kogo to sciągnąłem) próba wprowadzenia polskiego odpowiednika angielskiego interface. Niestety wygląda na to, że to już klasyczna donkiszoteria: przyjął się paskudny "interfejs" razem z innymi potworkami typu "fejsbuk".

Co do meritum: nie sądzę żeby połączenie LB - telefon po WiFi zależało od tego, w jakiej sieci sieci jest telefon. Już prędzej uwierzę że to LB powoli kończy żywot.