Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox, problem z zasięgiem oraz rozłączanie z urządzeniami


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 76
  • 0

Livebox, problem z zasięgiem oraz rozłączanie z urządzeniami

Witam

 

Mam problem z Liveboxem 2.0. Dosyć często zdarza się sytuacja, kiedy muszę restartować router ponieważ, czy telefon czy telewizor traci połączenie z routerem chociaż po kablu wszystko działa znakomicie to raz, a po drugie zasięg tego routera jest mały. Miałem też problem z parowaniem inteligentnych głowic termostatycznych co za tym idzie musiałem je zwrócić i twierdzę, że też jest to wina routera

 

Czy na ten moment Orange oferuje inne routery nawet za dopłatą do abonamentu zamiast Livebox ? Czy lepiej będzie coś kupić na własny rachunek ?

 

Pozdrawiam

41 ODPOW. 41

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Livebox, problem z zasięgiem oraz rozłączanie z urządzeniami

Jest jeszcze Funbox 2.0, na pewno lepszy:

https://www.orange.pl/view/livebox20

ale nie wiem jakie są warunki wymiany...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 76
  • 0

Livebox, problem z zasięgiem oraz rozłączanie z urządzeniami

Testowałeś lub są jakieś testy, że ludzie bardziej zadowoleni z Funboxa ?


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Livebox, problem z zasięgiem oraz rozłączanie z urządzeniami

Nie wiadomo jaka dokładnie ma ofertę @Asansiasz  Jeżeli przysługuje w niej wymiana na życzenie (co można nawet z BOK zweryfikować) to wtedy miesięczny koszt dzierżawy to 3.99 zł.

 

Zawsze można też wymieć uszkodzeniowo na taki sam. A co więcej można technicznie podziałać to się na pewno ktoś jeszcze wypowie. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Livebox, problem z zasięgiem oraz rozłączanie z urządzeniami

Nie wiem, czy ludzie są bardziej zadowoleni, nie widziałem takich porównań 😉

Funbox ma lepszą specyfikację techniczną. Używam go od kilku lat i nie napotkałem na żadne problemy choć prawdę mówiąc nie testowałem go jakoś specjalnie - zwykłe użytkowanie internetu po wi-fi i net do dekodera i  telewizora po kablu.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 76
  • 0

Livebox, problem z zasięgiem oraz rozłączanie z urządzeniami

Właśnie mam możliwość tylko na taki sam ale jeszcze odwiedzę salon zobaczymy co powiedzą


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Livebox, problem z zasięgiem oraz rozłączanie z urządzeniami

Jeśli kontaktowałeś się z BOK i nie mają opcji wymiany na życzenie to salon nic więcej nie wymyśli. Obowiązują takie same wytyczne co do takiej zmiany. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Livebox, problem z zasięgiem oraz rozłączanie z urządzeniami

@Asansiasz czy aby na pewno nie masz możliwości wymiany na FunBoxa 2.0? Skontaktuj się infolinią (czat lub telefonicznie) i dopytaj, na pewno FB 2.0 jest lepszy technologicznie od Twojego modemu, pamiętaj też że po ewentualnej wymianie będzie doliczane do faktury 3,99 zł miesięcznie z powodu wymiany sprzętu na inny niż posiadasz.

Czy FB 2.0 jest lepszy od LB 2.0? poczytaj te wątki Rozwiązano: Livebox 2.0 wolniej działa od Funboksa 2.0 - Nasz Orange , Livebox 3 czy Funbox 2.0 ? - Nasz Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Livebox, problem z zasięgiem oraz rozłączanie z urządzeniami

@Asansiasz  na życzenie wymienisz w salonie za dopłatą.  Czym się różnią?  

Wifi w LB  to stary moduł wifi klasy n 2,4GHz przeznaczony do transmisji odpowiadających technologii ADSL czyli do 20Mb/sek. 

FB2  to już modem z dwuzakresowym wifi zarówno do usługi w technologii VDSL  czyli do 80Mb/sek jak i wczesnych prędkości światłowodów. 

Zupełnie inna konstrukcja modułu i prędkości  max.

Dla Ciebie prędkości wifi nie stanowią problemu, bo masz usługę ADSL, ale wydajność, zasieg czy stabilność już tak.. I to osiągniesz FB2.

Możesz też zrobić to inaczej. Po prostu kupić zewnetrzny AccessPoint i wyłączyć wifi w LB. Wtedy ograniczeniem będzie tylko kwota jaką przeznaczysz na dodatkowy sprzęt 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Livebox, problem z zasięgiem oraz rozłączanie z urządzeniami

Wymieniałem u rodziny Liveboxa 2.0 na Funboxa 2.0 jakieś ponad 1,5 roku temu jeszcze bez opłat (a może nadal bez opłat jest) i nawet bez przedłużenia umowy. W tym przypadku nie zauważyłem poprawy zasięgu WiFi.