Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czym kleić "niewidzialny" światłowód?

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2085
  • 7667
  • 31

Czym kleić "niewidzialny" światłowód?

Będę kładł w mieszkaniu światłowód tzw. "niewidzialny", taki jak ten: https://allegro.pl/oferta/niewidzialny-swiatlowod-patchcord-sc-apc-lszh-10m-11842399081 .

Czym proponujecie go przymocować? Oczywistym wyborem jest klej na ciepło. Tylko, że jak narobię kleksów tym klejem, ja senior niewprawny, to z tej niewidzialności nici. Może istnieją np. pistolety do kleju, bardziej profesjonalne niż taki najtańszy z LM, umożliwiające dozowanie precyzyjne cienkiej strużki?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53442
  • 620

Czym kleić "niewidzialny" światłowód?

@pirenej Szczerze? On jest tak precyzyjny jak każdy inny. Powiem co ja zrobiłem: Delikatnie młoteczkiem 100g wyklepałem sam czubek dyszy i wtedy zmniejszyłem otwór wylotowy kleju. Polecam...

Co do kleju: Rodzaje kleju na gorąco. Zastosowanie | PAYBACK Ekstra

Nie bierz najtańszego i jeśli gdzieś znajdziesz do plastiku (ewentualnie drewno, papier), to weź.

ja zauważyłem, że te szkliste, zupełnie przezroczyste szybko się odklejają. Mam z 500 szt matowych i od lat ich używam..

Zerknij już bardziej prof Kleje na gorąco - jakie mają zastosowania? (neopak.pl)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53442
  • 620

Czym kleić "niewidzialny" światłowód?

@pirenej  są dwie szkoły, jak zwykle..

Jedna to zgodnie z ofertą zestawu http://www.optine.com.pl/produkty,osprzet-ftth,,niewidzialny-swiatlowod,75,100,776,1,0,1,pl.html , gdzie w komplecie jest specjalny klej i nawet narożniki, aby nie złamać cienkiego włókna...

Druga, to normalny klej na gorąco,  ale odpowiednio dobrane wklady do klejenia , oraz troszkę umiejętności w samym klejeniu.

Co radzę? Jeśli bezpiecznie, zestaw...

Jeśli masz klejownice, to delikatnie prowadzić klej po całej długości kabla, a nie punktowo.

Od lat używam klejownicy i wierz mi, jest możliwość tak delikatnego pociągnięcia kleju, że wcale go nie widać. Kwestia nacisku na prowadnicę kleju i odpowiednio szybkiego przeciągnięcia po podłożu/listwie, narożniku...zawsze można zmniejszyć średnicę dyszy w pistolecie


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2085
  • 7667
  • 31

Czym kleić "niewidzialny" światłowód?

no dobra, tym pokleję: https://allegro.pl/oferta/precyzyjny-pistolet-do-kleju-klejenia-na-goraco-10966883668?fromVariant=10.... Odnośnie samych lasek, czy wszystkie produkty to ta sama jakość, czy coś preferujesz i dlaczego?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53442
  • 620

Czym kleić "niewidzialny" światłowód?

@pirenej Szczerze? On jest tak precyzyjny jak każdy inny. Powiem co ja zrobiłem: Delikatnie młoteczkiem 100g wyklepałem sam czubek dyszy i wtedy zmniejszyłem otwór wylotowy kleju. Polecam...

Co do kleju: Rodzaje kleju na gorąco. Zastosowanie | PAYBACK Ekstra

Nie bierz najtańszego i jeśli gdzieś znajdziesz do plastiku (ewentualnie drewno, papier), to weź.

ja zauważyłem, że te szkliste, zupełnie przezroczyste szybko się odklejają. Mam z 500 szt matowych i od lat ich używam..

Zerknij już bardziej prof Kleje na gorąco - jakie mają zastosowania? (neopak.pl)