Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox 3.0 kontra dzieci


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Livebox 3.0 kontra dzieci

Wesołych świąt i witam wszystkich tu. Mam Liveboxa 3.0 i szukam sposobu na dzieci, chcę ograniczyć net w domu w porach nocnych, ale co ustawie hasło admina i ustalę godziny internetu dzieciaki resetują go i znów hulaj dusza aż do rana 

15 ODPOW. 15

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Livebox 3.0 kontra dzieci

Zrób im karę i naucz się słuchać. Jak mają dostęp do routera, to sobie resetują do fabryki. Nic z tym nie zrobisz dopóki mają dostęp do routera.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Livebox 3.0 kontra dzieci

Jest trójka i żadnego nie złapałem za rękę poza tym szukam skutecznego rozwiązania technicznego problemu nie draki z dziećmi ale jest to pomysł, nawet słyszałem wbij gwoździa rozwali reset i po sprawie hihi  i się zastanawiam grubo nad tym 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53265
  • 619

Livebox 3.0 kontra dzieci

@Mokinet jedynym skutecznym sposobem jest chowanie zasilacza od modemu pod poduszkę. Temat był wałkowany i nie ma rozwiązania gdy dzieci mają dostęp do modemu. Zawsze możesz przenieść w bezpieczne miejsce...zamykane i niedostępne..


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Livebox 3.0 kontra dzieci

Ok dziękuję wszystkim, czyli fizyczne wylutowania resetu jest jedyne słuszne wyjście 😁 coś trzeba z tym zrobić może lifebox 4.0 to rozwiąże 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53265
  • 619

Livebox 3.0 kontra dzieci

@Mokinet nie liczylbym na to...wylutujesz, to ingerencja w sprzęt, a to raczej niedozwolone...poza tym sam pozbawiasz się możliwości resetu. Przecież prościej zamknąć pod klucz.. znajdź drewniane/ plastikowe pudełko z zamkiem i już po kłopocie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Livebox 3.0 kontra dzieci

 co do zamknięcia sposób jaki mam zamontowany w domu i ilość zostawionego światłowodu uniemożliwia mi to poza tym ograniczyło by mi to wififif w domku i do garażu by już nie sięgało a liga można chyba na własność wziąć więc ingerencja w własny sprzęt nie problem a wyrazie W zresetował bym 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53265
  • 619

Livebox 3.0 kontra dzieci

@Mokinet skoro wifi w garażu jest tak istotne, to czemu nie założysz dodatkowego AP? Rozwiązań jest wiele, jednak trzeba ustawić priorytety...a modem jest niestety własnością Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Livebox 3.0 kontra dzieci

Jest istotne, jak dłubie w aucie to mi się nie chce latać po schodach żeby coś sprawdzić, już mi się nie chce te lata mam za sobą, a co do samego boxa to jest tak zamontowany że problem by był go zamknąć, no trudno muszę coś wymyśleć 

Myślałem że Orange coś wymyślił na taki problem bo tyle się gada o bezpieczeństwie w sieci dzieci

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53265
  • 619

Livebox 3.0 kontra dzieci

@Mokinet jest kontrola rodzicielska, cybertarcza, harmonogram działania...na problemy wychiwawcze rodziców z dziećmi jednak złotego środka nie ma...

Skrzynka plastikowa z zamkiem szyfrowym lub skoblem, z odpowiednią wentylacja i otworami na kable zasilający i FTTH, range extender i harmonogram dostępności z odpowiednim hasłem na modemie, to chyba niewiele za spokój...i dla chcącego........

P.S. same gry przecież nie stanowią zagrożenia dla dzieci...

PS 2. Jest na to prosty sposób jeśli nie korzystasz z IP TV. Dodatkowy ONT i router który nie pobiera automatycznej konfiguracji