Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kupno nowej karty sieciowej


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 24
  • 3
  • 0

Kupno nowej karty sieciowej

Cześć odkąd mam Orange, co jakiś czas mam problemy z Internetem. Dzwoniąc na infolinie, mila pani czy pan zawsze informowała mnie, ze u nich wszystko ok. Problem sam rozwiązywał się i później wracał po kilku tygodniach/miesiącach. Dzisiaj jak w ciągu ostatniego miesiąca internet tradycyjnie mulil. Przeniosłem komputer do drugiego pokoju, gdzie mam router Funbox 2.0 żeby podpiąć go przetestowac po kablu i przez moj tp link. Czary mary i internet sie naprawił, można bylo normalnie korzystać z niego i przez kabel (troche lepiej) i przez tp link. Przenioslem komputer z powrotem do mojego pokoju i dalej chodzil bardzo dobrze przez kilkadziesiat minut. Korzystanie z internetu w telefonie czy nawet telewizorze potrafi mocno zamulić caly internet.

 

Tyle przynudzania, czy kupno karty sieciowej usb z obsługą pasma 5Ghz może pomóc w moim problemie?

 

 

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Kupno nowej karty sieciowej

Dobry router to podstawa, potem można myśleć o paśmie 5GHz, ja mam TP-Link Archer C20 , co podłączę na jedno czy drugie pasmo to jest szybko i bez przymuleń, dobre karty sieciowe wi-fi na usb są drogie (od 100zł wzwyż), te tańsze to szkoda zachodu.

 

Edit:

Dodam że u ciebie trzeba by zainwestować w taki router jak mam i AP klient na nim włączyć, spiąć to z tym co masz kablem, dopiero karta wi-fi na usb 5Hgz będzie miał sens, tak jak teraz to gwarancji na pożądany efekt nie dam.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 24
  • 3
  • 0

Kupno nowej karty sieciowej

Wybacz, ale jestem noga. Kupić sensowny router np ten co ty masz, podlaczyc go kablem do funboxa i kupic nowa karte sieciowa do komputera?

 

 Sygnał musi przebic sie przez sciane nośną i działową, czy te malutkie urządzonka daja rade czy lepiej szukać czegoś z anteną?

Anonim

Nie dotyczy
Anonim

Nie dotyczy

Kupno nowej karty sieciowej

Karta na usb z antenką może taka. Tak na koniec Router bym też dokupił podobny do mojego 100zł to nie wielka kasa a naprawdę szybki i 2 ściany ci przebije wi-fi, konfiguracja prosta, jakby co pomogę.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 24
  • 3
  • 0

Kupno nowej karty sieciowej

Dzięki. Rozumiem, że na wymianę routera ze strony Orange nie ma co liczyć?
Anonim

Nie dotyczy

Kupno nowej karty sieciowej

Nic ci tam sensownego nie dadzą, jak chcesz mieć szybką sieć po wi-fi to musisz zainwestować, będzie bez przymuleń i prawidłowy zasięg po wi-fi, to co masz od Operatora ma wi-fi na siłę dodane, nikt tego nie chwali.