Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Karta sim w ruterze z Play


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Karta sim w ruterze z Play

Cześć. Kupiłem na próbę kartę sim orange. W telefonie wszystko działa. Najbardziej zależy mi na sprawdzeniu internetu. Włożyłem ją do rutera Huawei 4G router pro z Playa. Internet ruszył, prędkość znacznie większa niż na Play. Niestety po kilku godzinach rozłącza się i koniec. Pomaga restart rutera i znów to samo.

Jest jakiś sposób żeby normalnie przetestować Internet z orange przez kilka dni?

10 ODPOW. 10

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Karta sim w ruterze z Play

Przyda się zalogowanie do routera i zrobienie zrzutów ekranu co jest przyczyną rozłączenia. Może warto zrobić reset ustawień i na nowo przeprowadzić konfigurację urządzenia? Ja bym od tego zaczął.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Karta sim w ruterze z Play

@pulsotronic Poszukaj w ustawieniach routera, bo sam z siebie nie powinien rozłączać. Skoro działa, to może spróbuj ustawień fabrycznych (tylko, że to będą ustawienia Play) i skonfiguruj od nowa.

Jeśli to nic nie da, to szukaj na testy modemu z dystrybucji Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Karta sim w ruterze z Play

Robiłem reset do fabrycznych z kartą orange w środku. To samo.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Karta sim w ruterze z Play

@pulsotronic Sprawdzałeś z kartą Play czy może to nie jest wina modemu/zasilacza na przykład? jak dawno pracował w innej sieci?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Karta sim w ruterze z Play

Zrób ping test na serwer i zobacz po jakim czasie następuje rozłączanie. Po drugie zaloguj się do rutera i zobacz ustawienia loginu, hasła i APN. Najlepiej zrób screenshoty i pokaż co tam siedzi w tym routerze.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Karta sim w ruterze z Play

Rozłącza podczas bezczynności czy w trakcie przesyłu danych również? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Karta sim w ruterze z Play

Rozłącza zarówno podczas przesyłu jak i bezczynności.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Karta sim w ruterze z Play

Odpuściłem na chwilę walkę z tym ruterem bo potrzebuję pewnego połączenia z Internetem. Włożyłem z powrotem kartę z Play i wszystko działa.

Spróbowałem jednak z ciekawości co się stanie jak włożę tę kartę z Orange do starego Huawei B593-s22. O dziwo ruszył i wygląda na to, że od dwóch dni cały czas ma połączenie z siecią. Co prawda słabe bo bez zewnętrznej anteny, ale jednak.

Czyżby ten B535 (zwany przez Play 4G pro) w jakiś sposób rozpoznawał obcą kartę i blokował dostęp? Ale czemu nie dzieje się to od razu? 

Gdyby ustawienia APN były złe no to chyba też by w ogóle się nie łączył a nie odstawiał taki cyrk.

Szkoda, bo Orange ma u mnie dużo szybszy mobilny Internet niż Play z którym niedługo kończy mi się umowa i szukam następcy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Karta sim w ruterze z Play

@pulsotronic  zawsze możesz kupić u operatora nowy modem z lepszą agregacją pasm i wyjściem na anteny zewnetrzne .bedzie jeszcze lepiej..