Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 a wzmacniacz wifi


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Funbox 6 a wzmacniacz wifi

Przy starym routerze z komórki widział mi wzmacniacz wifi - pokazywało w sieciach bezprzewodowych. Teraz nie widzi wzmacniacza, nie mam jak się z nim połączyć i ustawić pod Światłowód Orange. Przeszukałem prawie wszystko u Fritza (repeater) i tylko piszą, że nie współpracuje z Lifeboxem od Orange, to może i Funbox też odpada. Jak znaleźć ten wzmacniacz ? Pomożecie ?

7 ODPOW. 7

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11605
  • 52

Funbox 6 a wzmacniacz wifi

Jeśli wzmacniacz Wi-Fi ma port lan to zepnij i sprawdź czy zadziała. 

Bywa że wzmacniacze wi-fi nie dogadują się z routerem innej firmy, na to lekarstwa nie ma, kupić inny w promocji, przy zakupie przez internet, masz 14 dni na testy i zwrot 😃

Tak na koniec, nie podałeś żadnych informacji i zdjęć, oczekujesz pomocy w ciemno 🤔

Jeszcze dodam, wyłącz wi-fi6 ax może ono ci bruździ 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Funbox 6 a wzmacniacz wifi

@herman00  piszesz, że to wzmacniacz..

Czy połączony był ze starym routerem po wifi i retransmitować sygnał wifi z routera? Jeśli tak, to wyłącz w modemie wifi6 z poziomu menu modemu i sparuj urządzenia ponownie WPS-em

Jeśli pracował jako punkt dostępowy po kablu, to jak pisze @IreneuszCD  przywróć ustawienia fabryczne, podłącz kabel i musi ruszyć...niestety wtedy trzeba ustawić wszystkie ustawienia wifi od nowa.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22110
  • 181

Funbox 6 a wzmacniacz wifi

@herman00 

Piszesz dość enigmatycznie więc będę zgadywał.

Masz FB (zapewne 6, z FTTH skoro go niedawno dostałeś). Miałeś jakiś inny ruter z wolnego rynku, zapewne w usłudze na internet mobilny albo na miedzi. Masz też coś co nazywasz "wzmacniaczem", prawdopodobnie marki Fritz i służył Ci on do poprawy zasięgu WiFi w domu. Chcesz ten wzmacniacz skonfigurować tak, żeby działał z nowym FB i nie wiesz jak. Czy mniej więcej o to chodzi?

Punkty dostępu WiFi w sieci LAN mogą być konfigurowane w kilku różnych trybach. Ten który sugerujesz to "range extender", w którym to trybie urządzenie pobiera z sygnał z dostępnej sieci WiFi i przekazuje go dalej z zachowaniem danych logowania. W tym trybie z FB współpracują tylko urządzenia operatora (SWB), które można wynająć (odpłatnie). Nie są mi znane żadne urządzenia z wolnego rynku które współpracują z FB w tym zakresie.

Natomiast oczywiście można w sieci LAN mieć więcej niż jeden punkt dostępowy, więc jeśli ten Fritz da się skonfigurować "po kabelku" w innym trybie, to możesz go użyć. Wszystko zależy od tego co to właściwie jest i jakie ma możliwości. Osobiście WiFi w FB zupełnie wyłączyłem, podłączyłem inny AP w LAN i mam zasięg w całym domu. Może ten Fritz też by się do tego nadawał?

Jeśli chcesz uzyskać konkretną pomoc, musisz podać konkretne dane.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Funbox 6 a wzmacniacz wifi

jak masz ten stary router z komórki to go podłącz LANem do funboksa i użyj jako AP wraz repeterem, a wifi w funboksie wyłącz precz.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Funbox 6 a wzmacniacz wifi

Pracował po WiFi, nawet żadnego wejścia kablowego nie ma. Gdyby router był mój to pewnie bym wszedł. Do orangowego funboxa6 trza jakieś hasło 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11605
  • 52

Funbox 6 a wzmacniacz wifi

@herman00  sparuj po WPS, jak się nie uda, to sprzedać, kupić taki co można kablem spiąć z FunBox 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Funbox 6 a wzmacniacz wifi

@herman00  hasło masz na naklejce razem z IP routera