Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@j131  No o ten rysunek  jeśli to wersja b to chodzi mi gdzie włożyć te 4 żyły a gdzie kolejne według kolejności?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23099
  • 197

Kabel lan + punkt dostępu loco m2


@Januszbbanapisał(-a)

...

Jeśli to wersja b

 

OK, załóżmy że to wersja B.

 

to chodzi mi gdzie włożyć te 4 żyły

 

Które cztery żyły?

 

a gdzie kolejne według kolejności?

 

Według kolejności?


j131_0-1650739052620.png

W tej orientacji, masz w górnym rzędzie po kolei od lewej brązowo-biały, brązowy, niebiesko-biały i niebieski. Pozostałe cztery żyły w dolnym rzędzie, w wersji B, od lewej: zielony, zielono-biały, pomarańczowy, pomarańczowo-biały. Tak przynajmniej jest tu narysowane.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@j131 Czyli jak to zrobię jak mi napisałeś to będzie ok?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23099
  • 197

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@Januszbba 

IMHO jeśli zrobisz zgodnie ze specyfikacją i poprawnie technicznie to kabel będzie sprawny. Niczego nie mogę jednak gwarantować, zawsze coś może pójść nie tak. 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@j131 jeśli zrobię to tak jak na rysunku który mi przesłałeś i tak włoże te żyły jak mi napisałeś to zrobie dobrze?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23099
  • 197

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@Januszbba 

Ten rysunek wziąłem z linka którego zamieściłeś wcześniej. Jeśli faktycznie pod tym linkiem jest aukcja na której kupiłeś ten wtyk, to tak, wszystko jest poprawne. Ale pewność możesz mieć tylko ty: liczy się nie opinia mniej lub bardziej przychylnych znajomych z sieci, tylko to co masz w ręce. Jeśli ten wtyk który kupiłeś i masz w ręce ma tak samo pokolorowane wejścia jak ten na rysunku, to będzie tak dobrze. Jeśli kolory są jakimś cudem rozmieszczone inaczej to trzymaj się tego co masz narysowane na tym wtyku który kupiłeś. Chyba że masz jakiś problem z rozróżnianiem kolorów? Jeśli tak, to poproś kogoś o pomoc, tu nie ma jak alternatywnie tego uporządkować. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13495
  • 55184
  • 659

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@Januszbba dopowiem, że A od B różni się tylko położeniem żył z par  pomarańczowych i zielonych zgodnie z tzw przeplotem A/B

Potrenuj na kawałku kabla zarabiając obie wtyczki I testując Swoją pracę na testerze LAN


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@agat13  ok tak zrobię


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13495
  • 55184
  • 659

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@Januszbba  możemy  podpowiedzieć, ale praktyki musisz nabrać sam. Wierz mi, po setnej wtyczce będziesz to robił automatycznie...Koniecznie rob testy pio każdym zaciśnięciu, bo i praktykom buble się trafiają.  Wiem to po sobie...

Weź też pod uwagę fakt, że ta wtyczka po 23 zaciśnięciu straci dobry kontakt na nożach, które się po prostu wytrą 

Testuj na innych, docelowo zaciskaj nowe


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

Kabel lan + punkt dostępu loco m2

@agat13 masz rację 🙂