Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

Anonim

Nie dotyczy

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?


romanbu54 napisał(-a):

@vdsl2 @MT293782 @Piotrekk85 @irek6311 Witam ponownie. Przejrzałem wymienione modele i oferty inne, postanowiłem zwiększyć budżet. Co sądzicie o ASUS RT-AC68U? Co powinnien mieć taki router, aby działał w Orange i UPC w zastępstwie standartowych dodawanych (w przypadku Orange Funbox 2.0)?


@romanbu54Ja mam taki tylko wersia DSL-AC68U a RT-AC68U będzie jako tylko router a nie modem /router.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

@Anonim Też go przegladałem i też się nad nim zastnawiałem. W wielu tematach i na YouTube jest polecanym. Czy nie miałeś problemów w konfiguracji? Wszystko na nim działa lepiej? Jak z zasięg Wi-Fi na 2.4Ghz?

Anonim

Nie dotyczy

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

@romanbu54 Brak problemu z konfiguracją tego Asus DSL-AC68U zasięg w całym domu 40m2 jedynie coś mu się stało, po 1 roku z siecią 5GHz wiec poszedł na wymianę, bo Asus nie naprawia, tych urządzeń jak wiesz, to masz 3-letnią gwarancję.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

W toku dyskusji pojawił się jeszcze jeden problem. Czy dekoder w pokoju nr 2 ma być połączony kablem jak na rysunku czy chcesz mieć to na wi-fi?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

@Piotrekk85 Najlepiej dekoder po kablu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

@Anonim Mógłbyś podesłać informacje lub zrzuty ekranu konfiguracji Asus, byłoby super? Trochę walczę już z tym, ale coś nie chcę działać.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

@romanbu54, a sprawdzałeś kartę wifi w laptopie w jakim standardzie pracuje? Jeżeli -a(do 54mb/s w realu max do 30) więcej nie wyciśniesz, jeżeli -n, powinno pójść do 600mb/s...najlepsze w standardzie -ac dzisiaj do 6928mb/s. Może u Ciebie siedzi karta wifi -a...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

@mabud73 Tak, jest z tych n/g jednak przy routerze jest 40mbps+, a w pokoju 2 20mbps+. Kupiłem już Router DSL Asusa. Jednak mam problem z ustawieniem go poprawnie.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

Ok...powodzenia w odpaleniu Emotikon: Mrugający Sprawdź jeszcze w adresie neostrady na routerze z Orange, czy nie masz dopisku /ipv6...bodajże w ustawieniach zaawansowanych routera...jeżeli jest to usuń dopisek...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Jak zwiększyć transfer Wi-Fi w sieci domowej (układ na zdjęciu)?

Cześć,

 

Skoro pokój 2 i 3 mają połączenie z modemem po kablu najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie w jednym z nich dwuzakresowego Access Pointa z wbudowanym switchem (bądź rozdzielenie LAN poprzez switch przed AP). Zaleta tego rozwiązania jest jego elastyczność. Switch może być założony na końcu kabla, a AP może być wyniesiony troszkę dalej i wyżej w zależności od wyników testów prędkości w stosunku do ustawienia. Zawsze można ten zestaw przestawić do drugiego pokoju i testować w innym miejscu. Dekoder powinien pracować normalnie dołączony do gigabitowego switcha oryginalnym kabelkiem.