Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

kilkakrotnie go uruchamiałem ponownie.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 40
  • 0

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

A czy firewall pozwala na ruch sieciowy na portach zero na sieciach 838 i 839 ? Sam się z tym męczyłem,i większość ruchu multicastowego odbywa się na porcie zero.

Diagnostics States States.png

Tak wygląda tablica ruchu dla vlan 839 dla kanału nr 2 na dekoderze

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Czy udało się skonfigurować?
Mam ten sam problem. Na switchu dodany profil na porcie do którego podłączony jest switch z VLANami 838 i 839. Czy na USG trzeba coś konfigurować? Czy wymagana jest modyfikacja firewalla o której pisał MrSnurb?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 35
  • 0

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

U mnie to samo. Mam VOD,EPG i  wiadomości,  nie mam telewizji ani radia. Dekoder podłączony pod port LAN2 routera unifi.

Czego nie robię?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

VOD leci unicastem

Sama TV leci multicastem, wiec tutaj coś nie tak.

Nie wiem po co włączone dla unicastu igmp snooping.

Jeśli switch nie "rozumie" ruchu multicastowego traktuje go jako ruch broadcastowy.

Wyłącz igmp snooping na vlanie z mutlicastem, przepchaj go na każdy port i zobacz dla testów czy ruszy.

Od tego bym zaczął. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 35
  • 0

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Nie włączałem igm Snooping:

IMAG4355.jpgIMAG4357.jpg

Zielony jestem we vlanach. Czy dobrze rozumiem że w tych ustawieniach sieć LAN2 jest nietagowana (unifi używa określenia "natywna")?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Tak, nie tylko unifi używa natywna, tak się mówi na ramki "bez taga". Natywna - brak tagowania pakietów.

Możesz rozwinąć zaawansowane ustawienia? Co tam się ukrywa, nie mam pod ręką żadnego routera/switcha unifi więc z głowy nie powiem, co tam jest nie tak.

Ogólnie bym sprawdził też czy na owych vlanach widzę mac'a dekodera. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 35
  • 0

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Nie wkleję screena tych ustawień bo musiałem je już skasować (system recovery) - może to przypadek ale w międzyczasie padł internet i musiałem na szybko przywrócić telewizję - przed serialem żony....

Te zaawansowane ustawienia to 

-Kontrola 802.1X - auto

-Prędkość łącza - autonegocjacja

-Izolacja portów - off

-Kontrola burzy broadcastowej  -  nizaznaczone

-Spanning Tree Protocol  - domyślne włączony

-LLDP-MED -   domyślnie włączony

-Limit wskaźnika - niezaznaczony

Szkoda że założyciel tematu już tu nie zagląda, ciekawe czy rozwiązał problem.....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Sorki, że się wtrącę, ale ten USG od Ubiquiti jest wydajniejszy od ER-X? Chcę kupić ER-X bo jest tańszy, ale czy da radę światełku 600 Mb/s? Jak myślicie?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Witam wszystkich

Testowałem ostatnio ER-Xa podłączonego za FB3 i osiągał maksimum mojego łącza czyli ponad 600Mb. Do lokalnego serwera za NATem ponad 950Mb. Warunkiem osiągania takich prędkości jest włączenie hwnat. Bez tego maksymalny transfer to okolice 450Mb. Niestety nie mam ONT więc nie mogłem sprawdzić jak PPPoE wpływa na pomiary.EdgeMax2.png