Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

Witam, mam problem z modemem podpiętym wstępnie do Routera Asus RT-AC68U, obecnie to TP-Link TL-MR3420. Testowałem dwa rutery i dwa modemy E3276. Modem widoczny jest w systemie, widoczna jest moc sygnału (ok. 70-80%) i informacja karta SIM zalogowana do sieci macierzystej. Dioda na modemie mruga na niebiesko i nie ma połączenia z Internetem. Wcześniej wszystko przez kilka miesięcy działało prawidłowo.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@moyotom sprawdź ustawienia APN w routerze.

Ustaw nowy APN:

Nazwa: Orange

APN: internet

Nazwa usługi: internet

Hasło: internet

Jak trzeba podać numer, to wpisz: *99#

Uruchom ponownie router i sprawdź,czy działa.

 

Czasami do obsługi modemu trzeba w routerze zaktualizować software w routerze oraz dograć sterowniki do modemu. Wszelkie informacje znajdziesz na stronie:

https://www.tp-link.com/pl/support/download/tl-mr3420/#Firmware

 

edit

Z doświadczenia wiem, że router TP-Link MR3240 najlepiej współpracuje z modemem Huawei E3372 oraz E3131. 

Jeżeli internet mobilny ma być używany na dłużej, to polecam router Huawei B525 lub B535. Za niewielkie pieniądze można kupić używane i będzie dużo stabilniej i pewniej pracował, do tego ma agregację pasma.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@moyotom sprawdź ustawienia APN w routerze.

Ustaw nowy APN:

Nazwa: Orange

APN: internet

Nazwa usługi: internet

Hasło: internet

Jak trzeba podać numer, to wpisz: *99#

Uruchom ponownie router i sprawdź,czy działa.

 

Czasami do obsługi modemu trzeba w routerze zaktualizować software w routerze oraz dograć sterowniki do modemu. Wszelkie informacje znajdziesz na stronie:

https://www.tp-link.com/pl/support/download/tl-mr3420/#Firmware

 

edit

Z doświadczenia wiem, że router TP-Link MR3240 najlepiej współpracuje z modemem Huawei E3372 oraz E3131. 

Jeżeli internet mobilny ma być używany na dłużej, to polecam router Huawei B525 lub B535. Za niewielkie pieniądze można kupić używane i będzie dużo stabilniej i pewniej pracował, do tego ma agregację pasma.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@ketrasaArturdzięki za szybką odpowiedź. Cały problem polega na tym, że modem w routerze działał i przestał działać, więc wszystkie sterowniki były i była poprawna konfiguracja routera (w tym APN). Nic nie modyfikowałem i przestało działać Zastanawiam się, czy Orange nie zmieniło jakieś konfiguracji.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

Czy karta sim jest bez pinu?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

tak


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

Spróbuj wyjąć na chwilę wyjąć sim i włożyć do innego urządzenia np. telefonu - tam sprawdź czy działa.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@moyotomDodatkowo możesz zasięgnąć porady technicznej o stanie twojej Karty (jak połączysz się ze smartfona- jak radzi @Piotrekk85 ) na czacie https://www.orange.pl/vew/kontakt po zalogowaniu ma Mój Orange..


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

Modem Huawei E3276 działa nie stabilnie z routerem TP-Link MR 3240. Z czterech modeli udało mi się jeden zestaw uruchomić, ale po pewnym czasie przestał działać. Najlepszy jest modem Huawei E3372, działa stabilnie z tym routerem. 

 

edit:

Tu lista kompatybilnych modemów:

https://www.tp-link.com/pl/support/3g-comp-list.html?model=TL-MR3420&hdVer=V5

 

Anonim

Nie dotyczy

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.


@moyotomnapisał(-a)

@ketrasaArturdzięki za szybką odpowiedź. Cały problem polega na tym, że modem w routerze działał i przestał działać, więc wszystkie sterowniki były i była poprawna konfiguracja routera (w tym APN). Nic nie modyfikowałem i przestało działać Zastanawiam się, czy Orange nie zmieniło jakieś konfiguracji.

 


Obstawiam jakąś usterkę w modemie LTE, albo Serwis, albo wymiana na coś innego, pokusił bym się o modem/router z agregacją pasm, Huawei B535 przykładowo (można na raty kupić), lub używany Huawei B525.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@ketrasaArturJa jakoś nigdy nie wierzyłem takim zestawom...mam kilka modemów-dongli, ale testowałem zawsze z kompem, a nie routerem.Tu też dla testów by można było...wiadomo by było  co padło-modem czy router