Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18407
  • 52633
  • 708

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@agat13 osobiście sprawdziłem kilka zestawów i router TP-Link MR3240 najlepiej działał z Huawei E3372 oraz Huawei E3131 z Play. 

Natomiast obecnie najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie routera Huawei B525 lub B535. To już nie są duże pieniądze, a na pewno będzie działało stabilnie.

Tak wcześniej już w poście zamieszczałem info i teraz widzę że @Anonim powtórzył. Tak więc @moyotom jak na dłuższą metę internet mobilny, to warto rozważyć lepsze rozwiązanie. Ja już pozmieniałem u siebie. Nawet po zmianie routerów internet przyspieszył.

Anonim

Nie dotyczy

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@ketrasaArtur  powtórzyłem, bo ten modem LTE autora tematu, bardzo problematyczny, nawet jak da się go naprawić, to bym go zaraz sprzedał, kupił nowoczesny modem/router LTE z agregacją pasm, inwestycja na dłuższy czas, nie opłaca się kupować nic tańszego, chyba że autor tematu nie ma $, wtedy pozostaje zakup używek z agregacją pasm (Allegro).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@ketrasaArturZawsze lepszy modem stacjonarny niż te dongielki..Zmieniłem ostatnio 315 na 535. Pobieranie podskoczyło 2x. Muszę się jeszcze pokręcić po menu, bo do masztu mam 400m i sprawdzić agregację (to się gdzieś ustawia, czy działa z automatu??)

Anonim

Nie dotyczy

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@agat13  jak szybkość podskoczyła to agregacja pasm działa, ale musi być konfiguracja tego, teraz fabryczna konfiguracja ci działa 😉

Tak na marginesie, modemy LTE vs USB, mają ograniczenie szybkości, to kiepski nośnik i brak możliwości rozbudowy, coś takiego dobre do Laptopa bez modemu, ale stacjonarnie to kiepska opcja.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18407
  • 52633
  • 708

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@Anonim dokładnie, ja jak się przesiadłem na Huawei B525 to różnica kolosalna. Jeszcze nie było agregacji w mojej okolicy, a internet podskoczył o ponad 10 Mbit/s

@agat13 agregacja idzie z automatu, nic nie trzeba w routerze przestawiać. Są podobno programy, aby dokładnie sprawdzić, które pasma są agregowane, ale jakoś nie miałem czasu, aby sprawdzić. Skoro temat poruszony, to może dziś posprawdzam w domu.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

Dziękuje Wszystkim za informacje. Podsumowując problemy dotyczą dwóch routerów, również  Asusa RT-AC68U, pożyczyłem do testów modem E3372 - działa na obydwu routerach. Natomiast E3276 testowałem w komputerze i bez problemów nawiązuje połączenie. Więc co zrobić, aby działało już wiem, natomiast nie wiem dlaczego działało kilka miesięcy i przestało działać...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18407
  • 52633
  • 708

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@moyotom dla mnie modem: E3276 jakoś dziwnie się zachowuje. Nie chce wcale pracować z TP-Linkiem. Miałem duże kłopoty z uruchomieniem go, a jak się udało, to po jakimś czasie znowu przestał funkcjonować. Szybko go sprzedałem, a obecnie korzystam z Huawei B525 i żadnych problemów, a prędkość zdecydowanie większa.

Anonim

Nie dotyczy

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@moyotom  zdalnie to odpowiedzi nie uzyskasz, skoro modem działa, to problem z routerem do którego go wpinasz. Takie problemy to oprogramowanie lub port usb, oprogramowanie można wgrać alternatywne, ale trzeba się na tym znać, bo uśmiercisz router.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

@ketrasaArturByłbym wdzięczny, sam też poszukam jak znajdę chwilkę. Temat ciekawy, a dla mnie podwójnie, bo ja z tymi tematami mobilnymi jakieś 12 lat w tyle jestem... 😂. całe życie kablowałem..:)


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Huawei E3276 nie łączy się z internetem.

W TP-Link MR3240 mam wgrane oprogramowanie alternatywne (na pierwotnym x lat temu nie pamiętał pinu), później nabyłem Asusa i z niego korzystałem ok. 2 lat. Problemy z internetem zgrały się z momentem zakupu gniazda smart GOSUND SP111, po podpięciu do WiFi po ok. dobie wywaliło Internet, Asus miał problem z nawiązaniem połączenia, resetowałem go, wgrałem mu najnowsze oprogramowanie (producenta) i nic nie pomogło. Zmieniłem router na TP-Linka działało ok. doby i znowu problemy, problemy nie znikneły po usunięciu gniazdka więc nie wiem czy to zbieg okoliczności czy coś to gniazdko mogło namieszać. Do TP-Linka wgrałem najnowsze dostępne oprogramowanie i nie pomogło, więc nie sądzę aby to gniazdko coś zaszkodziło.