Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

przekierowanie portów Funbox 2


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

przekierowanie portów Funbox 2

jak to zrobić bo wszelkie "mądrości" znalezione do tej pory nie zadziałały, mam usługę vdsl na firmę,  modem Funbox 2

 

można jedynie włączyć zdalny dostęp na portach od 10000 -30000 ale na co mi to bezużyteczna funkcja

przekierowanie ustawione w zakładce NAT/PAT wydają się nie mieć żadnego skutku

 

więc jak to zrobić i czy będę musiał wyrzucić to badziewne pudełko i kupić normalny modem ?

 

tak wiem ze było mnóstwo tematów traktujących o tym ale żaden nie doprowadził mnie do rozwiązania

 

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

przekierowanie portów Funbox 2

no cóż mogę napisać poza tym ze nie działa, nawet dodałem coś takiego do loginu 

bez_ochrony-XXXXXX@internetb2b.orange.pl i tez nie działa, nawet wymusiłem IPv4 i nic nawet obiegłem dwa razy modem od Orange i co nic dalej nie działa

 

zresztą co to za dziwny login zmiana na neostrada.pl powoduje ze nie loguje się do sieci, zaznaczę ze to jest plan dla firm i stały publiczny adres IP jest w opcji ale adres IP nie jest stały każdy restart i się zmienia no szok porostu ułomne usługi polskiego operatora


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

przekierowanie portów Funbox 2

@emperedor  Witam, próbowałeś według instrukcji pracownika Orange, jak na filmie ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

przekierowanie portów Funbox 2

@emperedor Co to za usługa neo na firmę ze stałym/niestałym adresem IP i takim rozszerzeniem loginu? Pierwszy raz widzę...i ten funbox2.0? Ktoś łapie?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

przekierowanie portów Funbox 2

no sam sobie tego loginu nie wymyśliłem

@Citi2017 tak, w ramach testu ustawiłem port 80 na mój serwer, nazwa DNS wstawia się sama

Screenshot_2020-11-04 Orange FunBox 2 0.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

przekierowanie portów Funbox 2

@emperedor tego nie twierdzę, próbuję dopasować do jakiejś usługi..


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

przekierowanie portów Funbox 2

aaa jak by to pomogło to serwer DHCP wyłączyłem na tym urządzeniu bo mam własny serwer DHCP, DNS itd...  wiec na moje to ten modem mogło by tego wszystkiego być pozbawiony, musiałem tez zmienić domyślny adres IP 192.168.1.1 na 192.168.0.11 bo u mnie adresacja jest troszkę inna