Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei B315

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 9
  • 0

Huawei B315

► W temacie uporządkowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam. Chciałbym spytać czy ma ktoś jakiś pomysł jak prawidłowo skonfigurować Router Huawei B315 dla Orange sieci 3G (ponieważ 4G ma zaledwie 1 kreskę i nie zależy mi na LTE, które w umowie i tak mam tylko do 5mb/s). Otóż problem wygląda tak... konfiguruje router normalnie... czyli wiadomo w ustawieniach neta wszędzie te "internet", apn "internet" oraz domyslny tryb ipv4 - jednak prędkość neta na full zasięgu nie przekracza 5mb/s (a w głownej mierze porusza się na poziomie 1,5mb-3mb/s) co jest dosyć śmiesznym wynikiem, zważając na to ze router mobilny huawei z tą samą kartą w tym samym miejscu daje chociaż te +/-7mb/s. Nie jest to żadne obrzeże miasta, mieszkam w mieście, na telefonach nie ma problemów z zasięgiem i prędkością. Modem ma możliwość ustawienia opcji ipv4 oraz ipv4/ipv6 (nie ma samego ipv6 jedynie dzielone z ipv4), a wiec ustawiłem modem wedle ustawień w telefonie czyli apn "internetipv6" i tam wybrałem właśnie tą opcję ipv4/ipv6 ale zaczyna się problem... niektóre strony działają a inne nie odpowiadają... np. połączy się bez problemu z facebookiem ale na o2.pl / wp.pl nie wejdzie... a przy zwyklych ustawieniach wszystko wchodzi no ale prędkość "zabójcza". Dla ciekawych: miasto Zgorzelec, ulica Lubańska. 

Pozdrawiam 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315

Jak pisałem wcześniej bez anteny się nie obędzie dla RSSI który masz powyżej 116 masz opis dlaczego tak jest.

 

większe lub rówane -51 dBm a -73 dBm moc sygnału bardzo dobra
pomiędzy -75 dBm a -85 dBm moc sygnału dobra
pomiędzy -87 dBm a -93 dBm moc sygnału słaba (poszukać lepszej lokalizacji modemu lub zakup anteny zewnętrznej.
mniejsze niż -95 dbm            moc sygnału bardzo słaba 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei B315

Jakie prędkości wyciągasz w tym samym miejscu na telefonie i jaki to model telefonu?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 9
  • 0

Huawei B315

Teraz nie mam możliwości sprawdzić bo nie mieszkam tam, a router ustawiam dla rodziny ale swego czasu jak dobrze pamiętam miałem tam na starym telefonie (Sony Xperia Z3 Dual) +/- 20mb/s. 
Moim obecnym będę mógł sprawdzić jutro 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315

@rezzejCzy masz jakaś antenę do tego routera mozezs tez pokazać tak jak poniżej  

Przechwytywanie.PNG


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 9
  • 0

Huawei B315

Nie mam anteny żadnej do tego Routera, jutro będę mógł porobić wszystko o co poprosicie, dziś już nie mam dostępu do sprzętu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei B315

Podany adres jest na styku trzech nadajników. Bez anteny może być trudno wewnątrz budynku z zasięgiem.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 9
  • 0

Huawei B315

Router na parapecie przy oknie (na 1 piętrze), można wręcz rzec, że stoi na wprost nadajnika, który znajduje się mniej więcej w linii prostej ( w odległości ok. 300m.)...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 9
  • 0

Huawei B315

Tak to wygląda u mnie, nie ma siły sygnału ani nic, podejrzewam, że to przez brak anten zewnętrznych... 
Co do szybkości na telefonie (Xperia XZ Premium Dual), to jest ona podobna jednak nieco wyższa.
IMG_20180507_160740.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315

@rezzejTak myślałem że nie będzie to widoczne przez router ale możesz przez apke http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315

@rezzejCzy udało Ci się zalogować do tej aplikacji ?