Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei B315

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315

@rezzejBardzo dobry jest Huawei B525 ale możesz tez wymusić jedno z trzech pasm 800/1800/2600 jak pozwala na to twój nadajnik ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 9
  • 0

Huawei B315

No tutaj juz zmiana routera w gre nie wchodzi niestety. Dokupie im ewentualnie te anteny i więcej nic sie bawic tu nie będę, dzięki za pomoc i zaangażowanie godne podziwu! 🙂

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei B315

Osobiście przemyślałbym zakup anteny. Wydanie kilku stów nie wiele może poprawić.

Mapki z bts search i stron uke

2018.05.11_19h50m57s_001_.png2018.05.11_19h55m52s_002_.png

Najbliższy nadajnik jest Plusa, ale z nim się nie połączysz. Z Twoich screenów widać, że łączysz się z nadajnikiem na północy a dokładniej: ul. Groszowa 1 - komin WPEC. Ale co widać na mapie w pobliżu jest szpital i lądowisko LPR. Na zachodzie są niemieckie stacje, więc na 99% nadajnik nadaje na połowę możliwych mocy lub jego azymuty skierowane są w inną stronę. Mam nadzieję, że router jest po północnej stronie domu/mieszkania (o ile to możliwe). W wątku stwierdziłeś, że na telefonie łapiesz prędkość 20Mbits. Owszem telefon na którym testujesz jest lepszej klasy niż ten router, ale skala prędkości sugeruje że może być też inna przyczyna. Nie wiem czy masz możliwość na kilka godzin przeniesienia routera w miejsce gdzie na 100% wiesz, że jest dobry zasięg i tam sprawdzenie. Warto też przełożyć kartę sim do telefon i tam sprawdzenie prędkości. Ew. włożenie innej karty z Orange do routera.

 

Nie wiem na ile program polecony przez @Anonim jest dobry w sprawach pozazasięgowych, ale masz stare firmware routera. Nie wiem czy warto je aktualizować, bo po wpisach z internetu u niektórych jest lepiej u innych aktualizacja kończy się oddaniem routera do serwisu.

 

PS. Sugerowałbym schować numer imei na screenach.

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315

@Piotrekk85A dlaczego tak twierdzisz że apka może kłamać Global Cell-ID 71772706 to gdzie jestem podłączony  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei B315

Wszystkie sprawy zasięgowe podaje ok. Nie wiem na ile podaje poprawnie firmware. Bo na screenie widać bardzo starą wersję... i osobiście spotkałem się z opiniami, że często źle te pole jest podawane.
Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315

@rezzejA możesz podać dokładny Global Cell-ID ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 9
  • 0

Huawei B315

No więc tak... co do IMEI to pisałem to na szybko z poziomu telefonu i dojrzałem, że IMEI widoczny już po wstawieniu 😛 - ale Modek się już zajął widzę, także dziękuję 🙂

Global C-ID - jest podane w tym programie a w ustawieniach routera (na 1 stronie tematu) nie widać takich informacji. Wklejam tą mapę co kolega wyżej zaznaczyłem gdzie znajduje się mój punkt, router od strony tej właśnie ulicy (północ) przy oknie, najbliżej mu właśnie do tego ciemnego trójkąta na wprost a do szpitala po prawej stronie dzieli mnie... cały blok, ulica, jeden niski budynek, boisko (orlik) oraz salon Skody 😄 także dosyć gruby mur w stronę szpitala 🙂


large.png

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Huawei B315

Nie wiem czy nic wybudowano po drodze od czasu aktualizacji map google ale jest jest 700m, na dość "luźnym" terenie.

2018.05.11_20h59m54s_002_.png

 Jedynie co może zasłaniać to kościół.

 

Bo jeszcze ciężko mi patrząc na komin na jakie azymuty nadaje.

2018.05.11_21h03m23s_003_.png

Uwzględniając, że nie było zmian. Na moje oko wygląda to następująco:

2018.05.11_19h50m57s_001_.png

Więc aż tak tragicznie nie powinno być (ew. mała moc z uwagi na szpital/teren przygraniczny). A czy kiedykolwiek ktoś od Ciebie zgłaszał jakiś problem na BOK (czat/infolinia)?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 9
  • 0

Huawei B315

Nic nie wybudowano w tym czasie 😉
Kiedyś kiedyś na samym początku jakoś (dobre kilka lat temu) było zgłaszane, że jest lipa z zasięgiem LTE mimo, że mapa pokazywała zielone pole (czyli dostępne na całym terenie) do tej pory jest problem z LTE, czasem złapie jedną kreskę przy oknie, na stacji paliw BP, która jest 100 metrów dalej jest tak samo, też 1 kreska a to już wolne pole, poza murami i jeszcze bliżej nadajników, więc nie wiem o co tam z tym zasięgiem chodzi ;x