Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6002
  • 24434
  • 206

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

@Funbox20 

Upewnij się że Tenda nadal jest w trybie AP.

Poza tym multicast nie używa tej adresacji IP którą próbujesz kontrolować. Może po prostu switch się zepsuł. To on jest prawdopodobnie winien. Choć z tym wspieraniem to może niekoniecznie jest tak źle, bo mam bardzo podobny jeśli nie identyczny po drodze między FB3 a ICU100/IWU200 i działa, niczego nie blokuje ani się nie zawiesza.

IMHO multiroom na VDSL to i tak cud że działa.

PS. Piszesz trochę nieprecyzyjnie, powołując się na jakieś zdarzenia i zmiany konfiguracji które są bliżej nieokreślone. To powoduje, że wróżymy z fusów. Jeśli chcesz bardziej wiarygodnych rad, pokaż zrzuty ekranu z konfiguracją obu konfigurowalnych urządzeń: Tenda i FB. Jeśli masz w sieci jaszcze jakieś inne sprzęty, które ręcznie konfigurowałeś (piszesz o jakimś dekoderze polsatu??), to także ich konfigurację, w takim stanie jak ona jest dziś, powinieneś pokazać. Generalnie przy ustawieniu wszystkiego na automat i Tenda w trybie AP, to powinno działać znośnie. Dekoder IWU200 powinien być na noc odłączany od prądu, wtedy nie będzie się wieszał na 100%, ja tak robiłem kiedy go miałem i nic złego się nie działo. Jedyny negatywny skutek takiego działania to konieczność oglądania potworniako-menu na starcie.

PS2. Możliwość otwierania portów przez UPnP nie dekoderom potrzebna. Jeśli w LAN nie ma żadnych graczy to UPnP powinno być wyłączone na FB, to jest potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6002
  • 24434
  • 206

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda


@Funbox20napisał(-a)

...

po awarii gdzies na mieście lini vdsl sie znowu popsuło

...


A może po prostu po awarii masz już za słabe łącze na multiroom? Jak ci się modem synchronizuje?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13912
  • 57252
  • 691

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

@j131  z tego co wiem na VDSL nie ma Multiroom 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6002
  • 24434
  • 206

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda


@agat13napisał(-a)

@j131  z tego co wiem na VDSL nie ma Multiroom 


Tego nie wiedziałem. Ale @Funbox20 napisał że ma VDSL i że ma kilka dekoderów.

No to może to jest problem @Funbox20? Masz w umowie dwa dekodery czy jeden? Jeśli masz jeden to dwa nie będą działały, a jeśli działały to tylko "przez pomyłkę".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 111
  • 0

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

Spróbuj wpisać vlan poprawny bez przekierowania dla vlan838: 802.1p=4
- dla vlan839: 802.1p=5 telewizja powinna ruszyć


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

Odpowiem tutaj wszystkim Panom.

Juz mija 2 noc i drugi raz działa bez problemu, czyli odpalam tv o 15.00 po nocy na programie, który zostawiłem w nocy i działa.

Co do tego ze nie moge miec multiroom ,to po włączeniu whd80 jest spadek z 71mb\s na 65 i po właczeniu iwu200 spadek na 60mb\s  , nigdy nie narzekałem na jakość. Choć teraz sypało sporą ilością błędów (332 błedy) od ostatniej synchronizacji 5 dni temu w zakładce... wsparcie-DSL

Szum 22.5dB

 

Pisze nieprecyzyjnie ,bo nie mam bladego pojęcia do czego sie odnieść ,ze 3 miesiące działa okej i nagle nie działa i znowu działa i w kółko.

Moze kwestia zawieszania sie switcha tp link ... Ale od awarii tv dawało czarny ekran ,zas po 2 dniach od 2 dni działa okej bez ruszania switcha ... A zazwyczaj odłącza sie zasilanie na 10s aby zresetować.

Co do podanych ustawień musze sprawdzic czy vlan jest okej,ale zapewne jakakolwiek zmiana kodu vlan zerwie połaczenie z multicast na dobre.

Jakby nie było mam 2 dekodery i jeden modem 2.0 i dekoder starszy działa idealnie ,a ten oddalony iwu200 pośredniczony przez switch dawał czarny ekran.

 

 

Jesli chodzi o internet VDSL to mam 71Mb\s synchronizuje na 85down i 9upload.

Bede starał sie porobić zdjęcia urządzeń i konfiguracji, choć w tenda jest AP i tam nie ma żadnych konkretnych ustawień (jedynie czas działania, ochrona dzieci, jak wifi ma działać)

W całej instalacji mam funbox 2.0 i przy nim whd80 starodawny ,zas 20m dalej iwu200 ,tenda i switch. Nie mam nic z polsatu odrazu mówię, tylko modem orange nazwał swoj dekoder orange nazwą dekodera polsatu.

 

Ogółem bez zobaczenia ustawień wnioskuje ze nie da sie wywróżyć przyczyny, choc czasem sie udaje. Jakby nie było modem i dekoder mam w ustawieniach fabrycznych. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13912
  • 57252
  • 691

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

@Funbox20 skoro podłączasz 2 dekodery, to robisz Multiroom. 

Ciekawe czy masz go w umowie? Zerknij na fakturze. Teoretycznie nie powinieneś mieć 2 dekoderów, a ta nazwą tak jak Polsatu to jakiś dziwny fakt...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6002
  • 24434
  • 206

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

@Funbox20 

Na podstawie tego co napisałeś, to wydaje mi się że powinieneś cieszyć się że to w ogóle działa i nie reklamować pojawiających się problemów. Teoretycznie taka konfiguracja nie powinna działać, i to nie z powodów technicznych a raczej proceduralnych: nie da się dziś zawrzeć umowy na IP TV z więcej niż jednym dekoderem na VDSL. Jeśli faktycznie nie masz w umowie słowa multiroom, to się nie chwal że to działa, bo jeśli za bardz będziesz dociekał, to przestanie działać na amen.

Natomiast jeśli masz w umowie dwa dekodery w multiroom to proszę potwierdź ten fakt, bo byłby to ewenement wart odnotowania.

Czemu czasem działa a czasem nie, trudno stwierdzić, ale w tak egzotycznej sytuacji powodów może być wiele a rozwiązania żadnego. VLANami się nie przejmuj, FB2 na pewno obsługuje je tak jak potrzeba.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 111
  • 0

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

Disable IGMP Snooping i będzie zicher śmigać!! IPTV z Orange Zakładka LAN Pozdrawiam


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 151
  • 768
  • 5

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

W prawdzie już od ponad 5 lat nie mam vdsla, ale jak miałem to normalnie multiroom dzialal. Nawet sprawdzilem na googlu i jest informacja że działa https://www.orange.pl/omnibook/telewizja-multiroom-podlaczenie-i-konfiguracja