Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT i router zamiast Funbox 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

ONT i router zamiast Funbox 3.0

Dobry wieczór. Od jakiegoś czasu posiadam modem Funbox 3.0 z podłączonym routerem Ubiquiti Unifi DreamMachine, ale ostatnio postanowiłem zamienić modem na ONT, z powodu problemów z podwójnym NATem. Od wsparcia dowiedziałem się że nie mają możliwości wymiany mojego modemu na ONT, ale posiadam ONT tp-link MC210CS. Mam też login i hasło do PPP/Neostrady. W jaki sposób można podłączyć i skonfigurować te urządzenia do światłowodu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1643
  • 8157
  • 64

ONT i router zamiast Funbox 3.0

@Polakiuj Nie można używać własnego ONT. Nie mówiąc już o tym, że potrzebujesz takiego z jednym portem światlowodowym TX/RX.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1643
  • 8157
  • 64

ONT i router zamiast Funbox 3.0

@Polakiuj Nie można używać własnego ONT. Nie mówiąc już o tym, że potrzebujesz takiego z jednym portem światlowodowym TX/RX.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

ONT i router zamiast Funbox 3.0

@Polakiuj  zgodnie z zapisami operatora użycie własnego niecertyfikowanego ONT jest niedopuszczalne

Złóż zlecenie na asystę techniczną w której jasno określ potrzeby. Z powodów technicznych MUSISZ podłączyć własny router i konieczny jest do tego ONT

Kosztować to będzie 149 złotych, ale inaczej nie załatwisz 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

ONT i router zamiast Funbox 3.0

Cześć @Polakiuj 

Nie możesz posiadać swojego własnego ONT. Musi być to ONT od operatora, który w Twojej okolicy wykonywał inwestycję światłowodową czyli np Orange, Tauron itd. Dzięki niemu masz pewność, że usługa  będzie skonfigurowana prawidłowo i będzie działać najwyższym poziomie.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

ONT i router zamiast Funbox 3.0

@agat13 Dziękuję za sugestię. Mógłbyś napisać co mam dokładnie powiedzieć aby zgodzili nię na ONT? Jak wspomniałem w poście, pisałem do nich i się nie zgodzili, a poza tym nie znam się wystarczająco na powodach technicznych. Jakie zgłosić? Zgłoszenie zrobić telefonicznie, mailem czy przez stronę?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

ONT i router zamiast Funbox 3.0

@Polakiuj 

Napisz to samo co tu napisałeś, na czacie z BOK. Jeśli się nie zgodzą, to nic nie poradzisz. My też nie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

ONT i router zamiast Funbox 3.0

@PolakiujZamów Asystę techniczną. Już na forum ktoś pisał, że technik przyszedł i założył. Kosztowało to 149 zł


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

ONT i router zamiast Funbox 3.0


@Polakiujnapisał(-a)

posiadam modem Funbox 3.0 z podłączonym routerem Ubiquiti Unifi DreamMachine


a po co w ogóle masz ten drugi router?