Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

Witam państwa,

Prosze o porade w konfiguracji modemu vdsl funbox 2.0 razem z dekoderem evobox z multinagrywarką.

Problem polega na tym, że w trakcie dnia dekoder wyświetla programy ,lecz kiedy wyłączę telewizor po przysciu z pracy o 15godzinie zawsze musze resetowac dekoder kombinacją DCD jakby w nocy cos sie działo ,bo zamiast kanałów to wyświetla czarny ekran (lecz aktualną telegazetę wciskając strzałkę w górę wczytuje i widac co leci aktualnie + wczytuje treści vod z internetu oraz kanał vod działa wyświetlając propozycje).

Prawdopodobnie połaczenia sprzętu sieją zamieszanie ponieważ mam do funbox modemu podłączony switch tp-link do rozgałęzienia na dekoder i acesspoint tenda, dlatego tak,bo łączy to 20m kabla ethernet.

Przesyłam zdjecie konfiguracji ,moze tu cos jest skopane? (Tenda ustawiona jako AP )

Dziwi mnie tez brak adresu przy dekoderze podłączonym bezposrednio pod modem 


Screenshot_2024-01-12-17-03-13-984_com.android.chrome.png

19 ODPOW. 19

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1626
  • 8089
  • 63

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

Byłbyś łaskaw podać model tego switcha?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

@Funbox20 

Chodzi ci o dekoder WHD80? Od początku tak było czy coś się popsuło? Jaką masz umowę?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12988
  • 53322
  • 619

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

@Funbox20  wyłączasz sam tv czy i dekoder? Jeśli sam tv, to dekoder wchodzi w stan uśpienia i się zawiesza. W menu dekodera odznacz w zakładce oszczędzania energii " wyłącz" i w kolejnej "  wylaczaj autonatycznie "-  nigdy 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

  1. Tp link LS1005G
  2. Nie whd80 to dekoder ktory nonstop dobrze działa i jest podłaczony 1m od modemu , zaś dekoder iwu200 z jedyną funkcja multinagrywarki w chmurze jest 20m od modemu połączony kablem i rozdzielony switchem z routerem acesspoint tenda i to on po kazdej nocy daje czarny obraz lecz widac ze internet dociera bo ma info o aktualnych programach
@agat13napisał(-a)

@Funbox20  wyłączasz sam tv czy i dekoder? Jeśli sam tv, to dekoder wchodzi w stan uśpienia i się zawiesza. W menu dekodera odznacz w zakładce oszczędzania energii " wyłącz" i w kolejnej "  wylaczaj autonatycznie "-  nigdy 

Po dniu oglądania telewizor wyłacza sie sam po ustawieniu czasu. Dekoder jest nie ruszany. Ale po nocy czarny obraz ,ale informacje o aktualnych programach są wczytywane.

 

Oszczedzanie energii wyłaczone od zawsze

Auto wyłaczanie tez wyłaczone ,czyli zrobione wszystko aby dekoder działał 24h nonstop i to sie dzieje

Ten dekoder co działa nie ma ip zas ten powyżej nazwany dekoderem polsatu evbox ma ip ,ale to ip dekodera dajacy czarny obraz po nocy

Poustawiałem ip statyczne dla tendy i było okej ,ale po awarii gdzies na mieście lini vdsl sie znowu popsuło ,walczę z tym od lat... A teraz nie wiem jak ustawiłem to statyczne ip aby nie dawał czarnego obrazu.

 

 

 

____________________

*Scaliłem wpisy - moderator Wojciech.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1626
  • 8089
  • 63

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

@Funbox20 Ten switch nie obsługuje IGMP Snooping więc co do zasady nie nadaje się do IPTV z tym dekoderem. Następnym razem odłącz switch od zasilania i zobacz czy dekoder ruszy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12988
  • 53322
  • 619

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

@Funbox20  wszystko zależy od tego jak jest ten router tenda skonfigurowany

Z tym switchem @Samotnick  ma rację 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

  • Napisałeś tak jakby nie działał ,ale on 3 miesiace działał nonstop dobrze na tym switchu dzieki temu,ze pogrzebałem cos w ip i dzieki temu działało ,ale po naprawie vdsl na ulicy znowu nie działa i moze w ip cos sie poprzestawiało? Nie wiem co teraz pozmieniać,aby wrócić do działania

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1626
  • 8089
  • 63

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

@Funbox20 Lepiej abyś o tym wiedział. Skoro zacina się multicast podczas gdy unicast działa to w pierwszej kolejności sprawdziłbym czy to nie wina switcha.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Gryzące sie urzadzenia iwu200 ,funbox 2.0 i tenda

  1. Wiem i dziękuję,ale cholerstwo działało bardzo długi czas (3 miesiacy czy pol roku...) Na tym switchu i tendzie . To była kwestia zmiany ustawienia ip ,ze to przestało sie zakłócać, tylko co wpłyneło na to , że to przestało sie zakłócać. Czyżbym ustawił to samo ip statyczne dla dekodera i routera tenda?

Funkcja UPnP bierze pod uwage tylko adres ip dekodera , który ma problem z obrazem po nocy ,lecz whd80 ktory działa poprawnie bezposrednio podłaczony nie figuruję tam