Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox6 - jaki dodatkowy router z lepszym WiFi ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Funbox6 - jaki dodatkowy router z lepszym WiFi ?

Posiadam Orange światłowód z Funboxem6... Zamontowany w domu jednorodzinnym na piętrze, mniej więcej na środku kondygnacji (hol). Niestety pokrycie wifi w najdalszych punktach (parter, taras przed domem) jest słabe lub go nie ma... Czy jest możliwość zamontowania jakieś innego routera obok funboxa który będzie miał lepsze pokrycie wifi niż FB. Jeśli tak to proszę o sprawdzone propozycje , sugestie itp... Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56478
  • 667

Funbox6 - jaki dodatkowy router z lepszym WiFi ?

@ragrants  jeśli nie masz rozciągniętych po domu kablu ethernet to polecam system MESH deco z serii X np X50

Według mnie to najrozsądniejsze rozwiązanie sieciowe na zasięg i prędkość wifi w kilku miejscach domu 

Jest kilka tematów odnośnie tego systemu na forum ( wpisz MESH w wyszukiwarce).   np  https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Poprawa-zasi%C4%99gu-wifi-w-domu-Funbox-6-a-mesh/m-p/33142...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Funbox6 - jaki dodatkowy router z lepszym WiFi ?

Dzięki za odpowiedź...🙂 Po domu wszystko mam po wifi, nie mam żadnych kabli i też nie mam możliwości ich rozprowadzenia. To co proponujesz jest bardzo ciekawym rozwiązaniem ale nie ukrywam że też ( jak dla mnie ) nie tanim. Zestaw 3-pack to kwota około 1k. Dlatego też szedł bym w jakiś router który będzie miał lepsze pokrycie wifi niż FB. Dodam że wcześniej w tym samym miejscu był FB 2 i zasięg wifi był w punktach w których teraz jest słaby albo go brak. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5813
  • 23653
  • 198

Funbox6 - jaki dodatkowy router z lepszym WiFi ?

@ragrants 

W domu jednorodzinnym bez kabli i mesh WiFi będzie słabiutkie. Pogódź się z tym albo okabluj dom. Żaden pojedynczy punkt dostępu nie załatwi sprawy, będzie co najwyżej tak sobie, znacznie poniżej tego za co płacisz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Funbox6 - jaki dodatkowy router z lepszym WiFi ?

Dlatego też myślałem aby podłączyć pod FB 6 jakiś inny router i korzystać tylko z wifi tego routera a wifi funboxa całkiem wyłączyć. Nie znam się na sieciach itp...ale jeśli jakiś router będzie miał zewnętrzne anteny z możliwością regulacji/ustawienia to chyba powinno być lepiej niż wewnętrzne FB.  Gdzieś mi tu na forum jakiś czas temu przewinął się temat routera który lepiej pokrywał powierzchnię swoim zasięgiem wifi  niż FB6.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56478
  • 667

Funbox6 - jaki dodatkowy router z lepszym WiFi ?

@ragrants  wifi jest nieobliczalne i to co w jednym domu się sprawdzi, w drugim nie....

Nie ma recepty na idealnie dobrane urządzenia. MESH Dale możliwość dynamicznych zmian w konfiguracji stanowisk w których stawiasz poszczególne moduły.

Jednym, nawet najmocniejszym punktem dostępowym ( nie routerem) i tak możesz nie obsłużyć całego domu. Może i powiekszysz zasięg o 10-20%, ale to nie lek na wszystko, bo wciąż im dalej od AP, tym i zasięg i prędkość mniejsza..

Polecam wypożyczenie SWB od Orange (SmartWifiBox) i testy zasięgu. Obecnie to sprzęt za grosze do wypożyczenia i bierzesz na jaki czas potrzebujesz .

To da Ci pogląd jak to działa ( nawet w przybliżeniu nasza propozycja MESH) 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5813
  • 23653
  • 198

Funbox6 - jaki dodatkowy router z lepszym WiFi ?

@ragrants 

Nie, FB6 ma dość mocne nadajniki. Bez kabli istotnej poprawy nie uzyskasz w sposób który opisujesz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Funbox6 - jaki dodatkowy router z lepszym WiFi ?

@agat13  @j131 

No cóż, w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak żyć z takim zasięgiem albo zaryzykować i kupić jakiś router. Ewentualnie jak nie spełni moich oczekiwań to go sprzedam z jakąś tam stratą pieniędzy. Myślę że jak nie zaryzykuję to się nie dowiem . A może byście mogli mi polecić jakiś sprawdzony router...?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56478
  • 667

Funbox6 - jaki dodatkowy router z lepszym WiFi ?

@ragrants  szybko się poddajesz. Wypozycz SWB bo to najtańszy sposób na testy. Kosztuje kilka zł i zwracasz kiedy chcesz. Testy zasięgu i transferu jak je zrobisz dobrze, bezcenne 

Dopiero wtedy możesz myśleć o innym rozwiązaniu 

Są na wszystko sposoby, trzeba chcieć.....


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5813
  • 23653
  • 198

Funbox6 - jaki dodatkowy router z lepszym WiFi ?

@ragrants 

Przede wszystkim nie chcesz rutera tylko AP. Większość, ale nie wszystkie dostępne rutery mają wbudowany AP WiFi i można je odpowiednio skonfigurować. Ale wtedy tak naprawdę przepłacasz za coś, czego i tak nie będziesz używał. Sam AP w tych ruterach jest mniej więcej taki sam jak w FB6.

Rozwiązanie z X50 czy X60 czy innym mesh jest nie tylko cenowo z innej półki, ale ma też adekwatny stosunek jakości do ceny. To nie jest "trochę" lepsze. W domu jednorodzinnym to jest milion razy lepsze. Ale przynajmniej jeden kabel między kondygnacjami musi być.

Jak masz uczulenie na kable, to spróbuj SWB, ale IMHO nic to nie da.