Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox6 i Smart Wifi Box połączone przez ethernet


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Funbox6 i Smart Wifi Box połączone przez ethernet

Mam problem w uzyskaniu poprawnego połączenia FB6 i SWB przez ethernet.

SWB po zresetowaniu do ustawień fabrycznych i włączeniu z podłączonym kablem eth. nie czeka na naciśnięcie WPS, tylko sam się konfiguruje i zapala dolną diodę na niebiesko. Niestety - w tym stanie nazwa sieci WiFi (połaczone 2,4 i 5GHz) z FB6 nie jest powielana. SSID ustawia się na domyślne z SWB typu "Neostrada_007"

Pomarańczowa ramka sie nie zaświeca (niezależnie od położenia przełącznika)

Próbowałem skonfigurować przez stronę WWW SWB, próbowałem przez aplikację Mój FunBox - bez skutku. Status - uncofigured.

Dodam, że ten sam SWB podłączony w innej lokalizacji do FB3 daje się skonfigurować i powtarza nazwę sieci z FB3. I świeci na pomarańczowo.

9 ODPOW. 9

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox6 i Smart Wifi Box połączone przez ethernet

@olgierd  wykonaj również reset do ustawień fabrycznych FB 6 i ponów próbę sparowania z SWB. Poczytaj również ten wątek Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi... - Nasz Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Funbox6 i Smart Wifi Box połączone przez ethernet

@olgierd  po resecie do fabryki obu urządzeń  ( FB podniesie się i sam pobierze ustawienia do netu przywracając defaultowe ssid  i hasło do wifi)  spróbuj ponownie.  Jeśli dalej nie będzie działać  to testowo wyłącz WiFi w menu modemu  odznaczając ptaszka "v" przy właściwościach WiFi. Wtedy sparuje i zobaczymy co wyjdzie 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Funbox6 i Smart Wifi Box połączone przez ethernet

Przeczytałem wskazany wątek. Kilka razy zresetowałem do ustawień fabrycznych i FB i SWB. Włączam zresetowanego SWB, podłączam kabel i w ułamku sekundy dolny LED jest niebieski, a SWB rozgłasza swój SSID zamiast tego z FB. 

I nie świeci na pomarańczowo, a  po zalogowaniu jesy uncofigured.

Dodam, że jest to już drugi SWB, bo zdążyłem go wymienić w BOKu.

Ten sam, który nie daje się poprawnie skonfigurować po ethernecie z FB6, bez problemu konfiguruję z FB3.

Nie wiem - znowu wymienić? Po WiFi daje się ustawić, ale nie po to mam kabel w ścianie, żeby nie korzystać z dobrodziejstw gigaethernetu.

 

PS. Rozróżniam reset od restartu, factory reset itp. 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox6 i Smart Wifi Box połączone przez ethernet

@olgierd  a jak zachowuje się sam FB 6?, może warto pomyśleć o  jego wymianie  🤔

Anonim

Nie dotyczy

Funbox6 i Smart Wifi Box połączone przez ethernet

@olgierd  wyłącz wi-fi ax w FunBox 6 I dopiero podłącz SWB😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Funbox6 i Smart Wifi Box połączone przez ethernet

Wypróbowałem z wyłączonym WiFi w FB, z wyłączonym 5GHz i nic.

Chciałbym natomiast zauważyć, że w aplikacji Mój Funbox jest nieprawidłowa instrukcja podłączania po kablu. Mam dwa SWB i obydwa zachowują się identycznie - po włączeniu z podłączonym ethernetem do FB3 zapalają dolną diodę na niebiesko. Nie ma stanu zielona, czerwona, wyłączona, pomarańczowa, przy którym instrukcja poleca nacisnąć WPS. W dodatku obydwa SWB po zapaleniu niebieskiej, naciśnięciu WPS na SWB i na FB3 konfigurują się poprawnie i przechodzą z uncofigured do trybu Punkt dostępowy, zmieniają hasło do WiFi i admina, powielają nazwę sieci z FB3. Generalnie - dają się poprawnie skonfigurować. Z FB6 póki co totalna porażka.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox6 i Smart Wifi Box połączone przez ethernet

@olgierd  zmieniałeś może standard wifi 6 w Fb 6 na nieaktywny i wtedy próbowałeś parować z SWB?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Funbox6 i Smart Wifi Box połączone przez ethernet

@olgierd  pytanie, jak załatwiłeś dwa SWB?

Dodam, że instrukcja parowania właśnie FB3  dotyczy.. do FB6 zostały tylko dostosowane do współpracy, bo przecież nie mają  wifi6 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Funbox6 i Smart Wifi Box połączone przez ethernet

@agat13 Mam dwie instalacje - jedną z FB3 i SWB i drugą z FB6 i SWB. Przerzucam SWB między nimi w ramach testów. Właśnie przerzuciłem również i FB6 i działa 🙂
Tu gdzie mieszkam będzie mi łatwiej go męczyć z SWB.

 

Co do instrukcji w Mój Funbox to chyba nie ma tam wspomnienia o FB3. Jest po prostu 'dodaj SWB'

Opis jest niezgodny ze stanem faktycznym, bo SWB sam siĘ (po kablu) próbuje skonfigurować, ustawia status 'unconfigured' i z FB3 po naciśnięciu WPS się konfiguruje jako 'Punkt dostępowy', a z FB6 nie.