Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

Swiatlowod po kablu śmiga na full, a nawet lepiej ponad 600mb. Przy usłudze 600. Problem pojawia się z wifii o ile FUNBOX 6,0 jest ustawiony na 5ghz i jest około 320 przepustowości. To już SWB sparowany, a następnie połączony po kablu działa na 2,4ghz i max to 65mb. Mam też problem z zalogowaniem się do SWB, żadne z haseł nie pasuje. Dziękuje pozdrawiam

26 ODPOW. 26

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@Langix  na2, 4 ta prędkość to norma. Do SWB się nie zalogujesz bo nie ma po co. Wszystko dzieje się w nim automatycznie i niwa co programować. 

Piszesz, że po kablu śmiga 600, a SWB po gigabicie ( takie są karty sieciowe w obu urządzeniach, więc nie dziwne). To jaka masz usługę? 600Mb/ sek. I taki SpeedTest powinieneś mieć na kablu i na SWB do niego połączonym w drugiej dziurce switcha SWB. 

Co do wi-fi, to SWB ma max 650Mb/sek bo ma wi-fi  klasy5

Rozdziel sieci na modemie ( SWB skopiuje) i dopiero rób testy


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@agat13 Tak mam 600, SWB na kablu też idzie OK 500-600. Problem jest z tym wifi. Nie wiem jak przestawić SWB na 5ghz. Wziąłem ten SWB bo myślałem, że jest dograny z FB6 i będzie to hulać na full, a tu się okazuje, że trzeba było kupić inną "przedłużkę" pozdrawiam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@Langix  rozdzielasz tylko na modemie. SWB sam się dostosuje i zmieni. Jak nie, to po rozdzieleniu w menu tych częstotliwości sparuj oba urządzenia jeszcze raz naciskając WPS-y jednocześnie. Jeśli SWB pracuje po kablu jako access point to będzie miał na 5GHz tez full

Sam widziałem, że osiągał 750Mb/sek w warunkach prawie idealnych


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@agat13 Możesz opisać jak to rozdzielić na modemie


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@Langix  rozdziel pasma 2,4 i 5 GHz w FB 6 i powinno być lepiej

slav72_0-1640195004453.png

po wykonaniu tego zabiegu zresetuj i jeszcze raz sparuj SWB.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@Langix  opis masz wyżej. Nazwij obie sieci inaczej ( np dom i dom5) na testy ale hasło ustaw to samo. Zasięg jednej i drugiej sprawdzisz WifiAnalyzerem. Będziesz w apce też widział oba nadajniki: modem i SWB


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

slav72 Po zmianie jak wyżej SWB nie chce się sparować w fb6. Teraz to już wogóle nie chcą sie parować nawet w pierwotnej konfiguracji. Było wziąźć FB6 i jakiś router, a nie gow.. od orange, cała radość ze swiatłowodu uciekła + zmarnowane popoludnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@Langix  oba WPS trzeba aktywować w tym samym czasie. Jeśli nie chca sie połączyć , to postaw blisko oba urządzenia i ponownie sparuj. Jeśli nie chcą, to podłącz SWB po kablu na chwilę i wciśnij WPS. Po kablu MUSI się sparować. Na dobra sprawę po połączeniu kablowym SWB sam powinien się zgłosić do modemu i pobrać ustawienia. Trwa to trochę, ale powinno pójść z automatu. Zawsze czyścić SWB do fabryki... Później paruj


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@agat13urządzenia stoją 2 cm od siebie, ani po kablu, ani po WPS nie chcą się sparować. Może dostałem jakieś refurbished nie testowany.