Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22680
  • 188

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...


@Langixnapisał(-a)

Wykonałem kilka razy reset swb, reset funboxa. Nic nie pomogą, może problem już był od początku z swb najpierw słabo działał, a teraz wcale. Jutro wezmę nowy swb i odezwę się czy coś ruszyło. Jak nie pomoże biorę jakiś Archer z tplinka i zapominam o tym shicie... 


Nie jestem co prawda jasnowidzem, ale przy takim nastawieniu podejrzewam że jednak nie zresetowałeś SWB do ustawień fabrycznych tylko po prostu go zrestartowałeś. Ale to tylko IMHO, poza tym uważam że zakup własnego AP to lepszy pomysł. Nie żeby łatwiej było Ci go skonfigurować, ale per saldo będzie taniej.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@Langix  jak tam, udało się rozwiązać problem przed świętami?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@slav72 Problem niby się rozwiązał, po wymianie. Jednak nie jestem zbyt zadowolony z tego urządzenia. Po kablu ok, ale 1m od swb 2,4ghz i max 20mb. Przy funbox 6.0 to samo urządzenie osiąga 350mb.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@Langix  czy pasma 2,4 i 5 GHz rozdzielone w FB 6? Spróbuj jeszcze wyłączyć Standard wifi 6 w routerze (odznacz go na 2,4 i 5 GHz).


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@slav72 teraz jest dużo lepiej! Dziękuję, jednak jest straszna losowość w połączeniu kiedy wskoczy 5ghz jest lux, ale dokładnie w tym samym miejscu często wskakuje 2,4ghz i wtedy 20mb max. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54690
  • 645

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@Langix  jeśli wszędzie masz zasięg 5-ki, to albo wyłącz 2,4 i zostaw tylko jedno pasmo, gdy masz tylko urządzenia obsługujące 5-kę. Możesz na niektórych zapomnieć 2,4 pod warunkiem, że są rozdzielone i mają inne nazwy. Wtedy odbiornik będzie się łączył tylko do 5-ki

Anonim

Nie dotyczy

Fun Box 6,0 i SWB słabe wifi...

@Langix  co tu dużo pisać, wyłącz ax w FunBox 6 i SWB będzie poprawnie działać, nie trzeba rozdzielać sieci wi-fi, 2,4GHz i 5GHz 😉