Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox - praca bez restartu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 345
  • 0

Funbox - praca bez restartu

A dlaczego niby używałem go niezgodnie z przeznaczeniem? Przecież tryb AP był normalnie dostępny w menu urządzenia. Byłem ciekawy, dlaczego tak agresywnie obcina pasmo i się dowiedziałem od Was, za co dziękuję... W domu nie mam nic, co mogłoby zakłócać 5ghz. Mikrotik sztywniutko trzyma 600/100.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53348
  • 620

Funbox - praca bez restartu

@atlas_cudow  MT nie ma systemu zarządzania wifi takiego jak FB.

Wierz mi, są zakłócenia o których normalny użytkownik nie ma pojęcia, że mogą mieć wpływ na kanały wifi...

FB zareagował tak jak ma zapisane w algorytmie. 

A tak mówiąc między nami bardzo bym prosił o screen z zakładki gdzie masz możliwość ustawienia całego routera w tryb AP tak jak to jest w innych routerach , za pomocą wyboru trybu pracy. Może i ja się czegoś dowiem o czym nie wiem??


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Funbox - praca bez restartu


@atlas_cudownapisał(-a)

Chyba, że ma jakąś opcje automatycznego restartu?


restartnąć powinieneś móc go z zewnątrz, dając wywołanie dające efekt kliknięcia na "uruchom ponownie". Mógłbym sprawdzić na swoim, ale jest gdzieś głęboko schowany w pudełku. Ogólnie chodzi o rozwiązanie w takich klimatach: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3347783.html


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1641
  • 8144
  • 64

Funbox - praca bez restartu

@agat13 Czym różni się tryb AP, tryb routera, czy wyłączenie DHCP i podłączenie do LAN (w kwestii WiFi, oczywiście)?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 345
  • 0

Funbox - praca bez restartu

Teoretycznie niczym, ale w prawdziwym trybie AP urządzenie "wie że ma internet". Samo wpięcie się w  LAN bez DHCP zadziała, ale router będzie wyświetlał "brak internetu".  Jest to też upierdliwe, że niektóre urządzenia podłączone do takiego Funboxa będą wyświetlać "brak internetu" pomimo, że internet jest.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1641
  • 8144
  • 64

Funbox - praca bez restartu

@atlas_cudow To nie było pytanie do Ciebie. Kolega zarzucił Tobie, że używasz go niezgodnie z przeznaczeniem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53348
  • 620

Funbox - praca bez restartu

@Samotnick  i tego się będę trzymał...można z "malucha" zrobić pług śnieżny ( widziałem, więc można) tylko czy producent zakładał takie jego użycie? Gdyby Orange zakładało taką opcję używania, byłby dodatkowy przycisk wyboru opcji AP dla klienta. 

Reszta to umiejętności użytkownika zrobienia czegoś z niczego...dlatego czytając wątki  nawet by mi do głowy nie przyszło, że ktoś wymyślił taką opcję ( tu plus dla @atlas_cudow ,  że zrobił testy), ale nie przewidział zaszytych opcji SMART dla wifi...

Operator poszedł dalej...wymyślił i wdrożył SWB sprzężony z FB nawet w zakresie SMART.. 

Szczerze,  używanie FB nawet jako kosiarki ( jak ktoś umie skonfigurować) mnie ni ziębi, ni grzeje..tylko jak zawsze zadaję sobie pytanie: po co kombinować?

Tym bardziej, że wyjaśniliśmy w czym problem z rzekomą stabilnością działania 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1641
  • 8144
  • 64

Funbox - praca bez restartu

@agat13 Zadam pytanie jeszcze raz: jakie ustawienia dotyczące WiFi są różne w zależności od trybu pracy urządzenia „typu router” jako router, AP czy używanie bez serwera DHCP?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53348
  • 620

Funbox - praca bez restartu

@Samotnick  oczywiście, że żadne. Nie upieram się przy tym, że nie da rady ( co udowodnił @atlas_cudow ), ale przy tym, że producent nie założył takiego działania FB. Brak opcji w menu, brak opisu w instrukcji ( co w innych routerach występuje) Chodzi o porządek..

Tak naprawdę idzie  o to, że jest opcja,  ( też przyznam dość słabo opisana) która " utrudnia" działanie wi-fi i to nie tylko w opcji AP i to ja trzeba brać pod uwagę korzystając z sieci bezprzewodowej, a nie oceniać, że "wifi się pogarsza"


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 345
  • 0

Funbox - praca bez restartu

Agat, z cały szacunkiem, ale mylisz wiele rzeczy. Wifi zawsze działa w trybie AP. Żaden router nie działa inaczej. A inną sprawą jest to , czy przed AP jest routing czy nie. Taki Funbox czy inny "router" to po prostu zlepek kilku urządzeń, czyli zwykłe jest to switch, router, AP czasem jakiś modem.